Skocz do zawartości

Jakie naczynie do peklowania?


jack78

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ale wyparzyć wędliny chyba już w nim mogę?

Ja bym z takiego starego, aluminiowego gara zrobiła klimatyczną, industrialną donicę. 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie będę zaśmiecał forum nowym tematem.

Pekluje może ktoś w takich pojemnikach: https://allegro.pl/oferta/pojemnik-prozniowy-6-4l-kwadrat-vacuumsaver-10122850189

Zastanawiam się czy nie sprawdziły by się zamiast worków do peklowania na sucho (np. mięs na wędliny)

Edytowane przez wróbel75

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja bym nie peklował w tym pojemniku.

Dlaczego?

Nie chodzi mi o ten konkretny pojemnik tylko sam fakt peklowania w takich pojemnikach (odsysaniu powietrza, prawie jak "pakowarka próżniowa").

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja bym nie peklował w tym pojemniku.

Proszę o uzasadnienie, poza deklaracją woli  :laugh:  

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanawiam się czy nie sprawdziły by się zamiast worków do peklowania na sucho (np. mięs na wędliny)
Nie wiemy jak duże podciśnienie będzie w pojemniku. Moc pompy będzie miała decydujące znaczenie dla przydatności pojemnika do peklowania.

Jeśli w pojemniku pozostawimy mięsa drobne i uciśniemy to idealnie nie wykonamy czynności. Myślę, że może zdarzyć się, że w wolnych przestrzeniach w czasie peklowania mięso będzie zmieniało kolor.

Peklowanie na sucho elementów na wędzonki będzie trochę problem z ich ułożeniem w celu nie występowania wolnej przestrzeni między elementami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sverige,Twoje uwagi są złośliwe,pisałem o wędlinach z puszek,że miały metaliczny posmak,ale to było kilkadziesiąt lat temu.Od tego czasu nie kupuję mielonek w puszkach.Jeżeli chodzi o peklowanie to te wyżej wspomniane pojemniki są z plastiku.Nie wiem czy są tak bardzo bezpieczne.Ja używam metalowe,albo czasami szklane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem czy są tak bardzo bezpieczne.Ja używam metalowe
Atestowane do żywności - jak najbardziej bezpieczne , na równi z woreczkami do tzw próżni . Metalowe - rozumiem ,że nierszewne lub emaliowane bez odprysków, nie przypadkiem z amelinium  ;)  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldku ... ja bym był czasami ostrożny.... bo ja widzę różnicę między peklowaniem a przechowywaniem żywności .. i wcale w aptekę się nie bawię...

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

Pozwolę sobie odgrzebać ten temat, ponieważ mam spore wątpliwości co do używania stali nierdzewniej do peklowania. Przeglądając ofertę pojemników gn rzadko kiedy można spotkać się z informacją nt. użytej stali nierdzewnej. Jedyną konkretną informacją dotyczącą użytej stali, jaką udało mi się znaleźć to użycie stali AISI 201. Grzebiąc dalej okazało się, że stal ta ma obniżone właściwości antykorozyjne (ze wzgledu na użycie tańszego manganu, zamiast niklu),dlatego też używając w kuchni garnków ze stali 201 powinno się solić potrawy po zagotowaniu. Skoro zimna woda i sól mogą powodować uszkodzenie garnka... to co może się stać z pojemnikiem gn, z solanką o wyższym stężeniu, w temperaturze 4stC, wystawionym na działanie tej solanki na kilka/kilkanaście dni. Nie wydaje mi się to dobrym pomysłem.

 

Zaznaczę tylko że chemikiem nie jestem ;)

I są to moje luźne przemyślenia nt. stali nierdzewnej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karolszymczak, I zaraz ktos sie odezwie ze garnek kamionkowy ma jakies mikroszczeliny i tam zbieraja sie bakterie i tez bedzie zle . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karolszymczak, I zaraz ktos sie odezwie ze garnek kamionkowy ma jakies mikroszczeliny i tam zbieraja sie bakterie i tez bedzie zle . :)

Coś w tym jednak jest jeśli garnek nie jest nowy. W tym roku robiłem ogórki kiszone. Za jednym razem w garnku kamionkowym(wyparzonym) oraz szklanym słoju. Te w słoju znakomite a w kamionce do bani. Robione z tej samej wody ogórków i soli jednego dnia.

 

Wysłane z mojego M2101K7AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kochani czy to możliwe aby pojemnik GN (ten sam rodzaj) był produkowany w dwóch pojemnościach?

https://allegro.pl/oferta/pojemnik-stalowy-eko-gn-2-3-200-mm-forgast-fg06237-11022112711

https://allegro.pl/oferta/pojemnik-ze-stali-nierdzewnej-gn-2-3-200-prestona-13432791508

 

Wiem że to są dwaj inni producenci, dwie inne linie, ale czy zachowując te same wymiary może być 4l różnicy?

 

A przy okazji jak macie namiary na sprzedawców GN 2/3 18l tańszych niż aledrogo to możecie też napisać :)

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróbel75, wg mnie jest to prosty błąd wynikający z kopiowania treści aukcji. Wymiary się zgadzają, a objętość nie. Również stawiam na 18l, ze to jest właściwa pojemność. Możesz zadzwonić/napisać do wystawcy aukcji, aby mieć pewność co kupujesz.

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.”

Jonathan Carroll

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.