Skocz do zawartości

Surowa polska


temida

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Właściwa dawka, zgodna ze wszystkimi branżowymi przepisami to 29 g peklosoli na kilogram farszu. Taka ilość zabezpiecza maksymalnie (biorąc pod uwagę dopuszczalną słoność produktu) mięso pod względem zagrożeń bakteriologicznych. Proszę pamiętać, że jest to kiełbasa surowa, zaliczana do dojrzewających.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam przepis Artura Nowickiego z Normat podawał od 17-19g/kg robie pierwszy raz w sobote będę wędził obecnie sie pekluje mieso a pekluje dwie doby

A ja mam wszystkie receptury branżowe i przepisy naszych forumowiczów, którzy od lat robią tę kiełbasę. Nie znam Artura Nowickiego i nie wiem jaki z niego jest technolog, dlatego opieramy się na tym, czym dysponujemy na forum. Zaznaczam, że przepisy o których piszę, są opracowane na podstawie badań laboratoryjnych z naciskiem na bezpieczeństwo konsumentów.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przepis Artura Nowickiego z Normat podawał od 17-19g/kg robie pierwszy raz w sobote będę wędził obecnie sie pekluje mieso a pekluje dwie doby

Pan Artur wspomniał, że po peklowaniu trzeba 1-2 doby osadzać w odpowiedniej temperaturze i wilgotności?

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie kiełbasa polska surowa wędzona. Nazwij ją sobie inaczej, by nie wprowadzać w błąd innych użytkowników forum.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik pooglądaj sobie w domku. Jeśli jesteś na naszym forum i chcesz korzystać z naszych porad, nie wrzucaj tutaj przepisów niewiadomego pochodzenia i o niewiadomej technologii. Zanim zabierzesz się za tę kiełbasę, poczytaj nieco o niej, gdyż jest to już drugi stopień wtajemniczenia. Poza tym, do przerobu mięsa podchodzimy bardzo poważnie i z odpowiednim przygotowaniem. Wszystko masz na forum.

To nie jest kiełbasa polska surowa wędzona.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sorrki ale autor tak ją nazwał a jest on znanym i szanowanym zadymiarzem
Zadymiarzem  - tak zgadzam się.....a my to raczej napewno - zadymiacze  :D . Czy nie znani ? Znani  :D   Jak masz możliwość to dodaj do tych 24g peklosoli/kg.  Dla Twojego zdrowia i Twojej Rodziny.Co tam jeszcze dodajesz ?

 

 

Pan Artur wspomniał, że po peklowaniu trzeba 1-2 doby osadzać w odpowiedniej temperaturze i wilgotności?
:thumbsup:  :clap:  :clap:  Pewnie nie bo po co  :facepalm:  - te 2 doby osadzania to jak drut.

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zapoznaj się dokładnie z tym zbiorem przepisów: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/13630-8-rok-1963-zbi%C3%B3r-dokumentacji-technologicznej-na-w%C4%99dliny-i-wyroby-w%C4%99dliniarskie-pw-nr-21/, gdyż zawiera on, w przeciwieństwie do 16-tki, dwa przepisy na surową polską wędzoną. Przeczytaj o technologii jej produkcji, przygotowaniu surowców, poszczególnych etapach technologicznych i innych warunlkach. Pamiętaj tylko, że w tych przepisach podawana jest jeszcze sól i saletra. Zsumuj te oba składniki i otrzymasz ilość niezbędnej peklosoli.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udostępniliśmy, po pokonaniu wielu trudności 77 filmów technologicznych obejmujących cały proces obróbki domowej mięsa po to m.in, aby walczyć z takimi "znanymi i szanowanymi technologami jak m.in. Twój praktyk i wędzący Janek". Jeśli naprawdę szukasz fachowej pomocy, to ją tutaj znajdziesz, ale pod warunkiem, że nie będziesz opierał się na przepisach niewiadomego pochodzenia.

W formie anegdotki podam, że ci wszyscy "technolodzy" z YT siedzą u nas na forum i całymi garściami czerpią informację. Nie wyłączając Pana praktyka. :D

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W formie anegdotki podam, że ci wszyscy "technolodzy" z YT siedzą u nas na forum i całymi garściami czerpią informację. Nie wyłączając Pana praktyka.
 

No cóż zapewne masz rację. Oglądam dosyć długo kanał nomart i rzeczywiście prowadzący z czasem zaczął nawet coś mówić o klasyfikacji mięsa :),

tylko niestety dalej propaguje zasadę 50/50% soli i peklosoli. Z drugiej strony dzięki filmikom z YT zainteresowałem się wędliniarstwem i miałem szczęście że trafiłem na nasze forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skoro ten "Praktyk" jest jednym z naszych SiBów, to może się uprzejmie ujawni, mieli byśmy przyjemność poznać

Piszesz tak, jakbyś się dzisiaj urodził. :D :D :D Ci goście rżną wszystko co i skąd się da i na tej podstawie budują swój wizerunek w necie, "niezastąpionych technologów mięsa". Oczywiście nigdzie się nie ujawniają i na pewno nie podadzą źródła z którego czerpią wiedzę. To ich podbudowuje w oczach gawiedzi. :D :D :D

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.