Skocz do zawartości

Withereggie - kuchnia i dym...


withereggie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Dziś ciąg dalszy "Dymem po oczach"

Boczek rolowany ? czy to na razie tajemnica i potrzymasz Nas w niepewności? :tongue:

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żadna tajemnica :) Stały element wsadu przy wędzeniu bo zdobył amatorów ;)

No i dzięki takiej odpowiedzi nadal nie wiem co to jest :devil: poczekam na przekrój ... :cool:

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mały zestaw poglądowy z weekendowej zadymki  :rolleyes:

Wyrób przypominający kabanosa, Krakowska na bazie 16-ki, jałowcowa i zboczony rollo :D Kiełbasy pieczone, rolo parzony, później wędzony.

 Smaczne(go)  :cool:

post-53531-0-26727400-1424109047_thumb.jpg

Edytowane przez withereggie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tu mały zestaw poglądowy z weekendowej zadymki  Wyrób przypominający kabanosa, Krakowska na bazie 16-ki, jałowcowa i zboczony rollo Kiełbasy pieczone, rolo parzony, później wędzony.  Smaczne(go) 
 

No zestawik pysznie wygląda.. Sławek  a coś nie tak z tymi kabanosami ??  :)

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Posłuchałem żony bo chciała z żurawiną. Dla mnie zmarnowane mięso, a jej smakują! Ale nigdy więcej!
 

Niemożliwe...  :D  :D  :D .. :facepalm:  .. jakoś nie wyobrażam sobie żurwainy w kabanosach... ale cóż są różne gusta. 

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Posłuchałem żony bo chciała z żurawiną. Dla mnie zmarnowane mięso, a jej smakują! Ale nigdy więcej!

 

 

Niemożliwe...  :D  :D  :D .. :facepalm:  .. jakoś nie wyobrażam sobie żurwainy w kabanosach... ale cóż są różne gusta.

Próbowała jakiegoś kupnego takiego cienkiego jak ołówek i ponoć były smaczne.podejrzewam że widziały aromat i to czymś złamany, dając posmak ale nie słodycz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrób przypominający kabanosa

 

 

Posłuchałem żony bo chciała z żurawiną

 

Miała pomysła żona :D :D :rolleyes:

 

jej smakują! Ale nigdy więcej!

 

Tak tak, już ja to widzę. Będziesz miał wybór spania sam w drugim pokoju przez miesiąc czy kabanosy z żurawiną, to jam ciekaw co Ty "siostrzeniec" wybierzesz :rolleyes::laugh: :laugh:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A juz nie placz tak, i to zjesz. CZasem cos Tobie nie wyjdzie czasem cos i tez zjesz lub przerobisz. Ania Twoja na pewno chciala dobrze ( zeby mi tutaj wiecej nie bylo zlego slowa o Ani powiedziane  :mad: , bo jest nas kilka tutaj i sie za ciebie wezmiemy  ;)  :D )

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabanosy niech będą kabanosy, kminek, i żurawina nie za bardzo się kojarzą.  Zrobiłem kiedyś kiełbasę cienką, typu pepperoni z dodatkiem żurawiny, i nawet była calkiem możliwa i szybko poszła.  Przyprawiłem papryką słodką, papryką ostrą i także chili w proszku.  Smak pikantny, słodki, zachodzący czosnkiem, tak ze przyprawy łączyli się nieźle.

http://wedlinydomowe.pl/en/viewtopic.php?t=6686&highlight=cranberry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego przepisu robłeś ten rollowany boczuś. :question:  :)

Wiesz co, nie pamiętam i teraz nie mogę znaleźć ale jest tu na forum... Łatwiej w skrócie opiszę:

 

Boczek bez resztek kostek, Rosjanami po dłuższym boku ale nie do końca i otwieram jak książkę.

Nacieram peklosolą, może być na spółkę z solą. Soli daje jak do kielbas tj. 18g/kg.

Zwijam po dłuższym boku i na 24godz do lodówki. Po tym czasie wyciągam, lekko rozbijam jak schabowego, czosnek, pieprz, majeranek. Przyprawy też jak do kiełbasy. Z majerankiem to sporo ale jak przedobrzysz to się słabo poskleja. Ja na 2,5kg daje ok. torebki. Zwijamy ponownie , wiążemy i do rana do lodówki.

Istotne jest w nim , że jest najpierw parzony do 68℃ wewn a dopiero po lekkim odparowaniu i osuszeniu wędzony.

Ja trzymam w ok. 40℃ gęsty dym 2 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.