Skocz do zawartości

Napęd do nadziewarki


Rekomendowane odpowiedzi

Obroty są stałe. Przełącznik zmienia tylko kierunek obrotów. Moim zdaniem w tym przypadku absolutnie nie ma potrzeby regulacji obrotów. Są w sam raz

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A co sie tyczy siłownika od bramy to jak to wyliczyc jaki nacisk da rade? :(


Bo takie rozwiązanie mi leży najbardziej , napędu nie musze nigdzie indziej używac bo jesli do mieszarki to dopasuje od maszynki do mięsa. To by było do nadziewarki na amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że napęd do bramy fajne rozwiązanie, jednak będzie za szybki (nacisk 300kg, prędkość 6mm/sekundę). Brama się otwiera kilkadziesiąt sekund. Bardzo szybkie opróżnienie nadziewarki. Z jelitem mógłbyś czekać parę metrów dalej  :tongue::D :D :D .

To tak trochę żartem, ale trzeba się z tym liczyć. Ograniczenie obrotów (np. zasilenie nie 24V a z aku 12V  wpłynie na moc, może być za słaby). Sterownik nie ograniczający momentu obrotowego to kolejny wydatek, jeśli znajdziesz w dobrej cenie, to może wtedy być ciekawe rozwiązanie.

 

 

Hmm.... Pozaglądałem trochę i..  http://www.allegromat.pl/aukcja169943 do tego manetka od tego samego użytkownika, bo w niej jest sterowanie. Może akurat by coś sklecił? Co prawda nie wiem jak z momentem obrotowym, ale mogło by zadziałać.

Edytowane przez ZLeP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A WIĘC przedstawiam moje rozwiązanie

To Ty panie masz całą linie produkcyjną :D  

Janusz
"Życie bez zmywarki jest jak bmw bez dresu"
www.klubvolvo.org.pl

 

Nie zapomnij klepnąć Pana "S" 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-ka%C5%BCdego-nowego-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat nadziewarki z siłownika od bramy nie jest najlepszym pomysłem.

Wiem bo mam siłownik z naciskiem 450kg. Do kiełbasy się nadaje, natomiast do kabanosów 18-20 idzie dość ciężko.

Regulacja obrotów jest zbyteczna, ja kupiłem pedał od maszyny do szycia, który niestety się przypalił na kabanosach.

Przerobiłem go na włacz/wyłacz.Do tego zasilacz z regulacją napięcia od 12v do 30 iluś(ustawione max + przełącznik lewo/prawo.

Wszystko dobrze przez ponad rok działało aż się zesr... popsuło.

Przełożenie ze ślimaka jest plastikowe i zębatkę szlak trafił, dokupić się praktycznie nie da bo to model siłownika wycofany ze

sprzedaży.

Rozważam teraz zakup siłownika hydraulicznego, kompresor mam. sterowanie też wymyślone.

Nie wiem jeszcze ile taki siłownik będzie kosztował, jutro się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam teraz zakup siłownika hydraulicznego, kompresor mam. sterowanie też wymyślone.

Nie wiem jeszcze ile taki siłownik będzie kosztował, jutro się dowiem.

Witam,

Miałem problem odnośnie napędu do nadziewarki i jaki będzie do niej najlepszy (najtańszy). Muszę przyznać, że przerobiłem kilka rozwiązań i również napęd z zastosowaniem silnika  od wycieraczek. Silnik ( mechanizm ) ten  nie  nadaje się do napędu nadziewarki która nadziewa kabanosy ( zresztą zainteresowane osoby dobrze o tym wiedzą .  Zdecydowałem się na zastosowanie motoreduktora z silnikiem 0,12 kW i przekładnią MRV30  sterowanym przez falownik ( nadziewarka Royal Catering (Hendi)).  Rozwiązanie dość drogie (przekładnia, silnik, falownik). W najbliższy piątek będzie  pierwsza produkcja więc będę mógł opisać pierwsze spostrzeżenia z pracy tego sprzętu, ale muszę przyznać, że testy na „sucho” wypadły bardzo pozytywnie. Tu napisze tyle, że jeśli potrzebujesz pewny sprzęt  i do pracy „heavy duty” to należy iść w tym kierunku. Rozwiązania hydrauliczne tylko skomplikują cały projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja finalnie zastosowałem silnik z przekładnią planetarną od wyciągarki do quada. Koszt ca 180 zł (pomijając obudowę i przełącznik zmiany kierunku które już miałem), zero elektroniki, obroty w sam raz. Napęd zrobiłem tak że mogę go przekładać z nadziewarki do mieszałki i odwrotnie. Ostatnio wymieszaliśmy nim i nadzialiśmy po około 90 kg mięsa i było OK.

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrotów wcale nie reguluję. Różnica w prędkości nadziewania odczuwalna jest dopiero między kabanosami a krakowską. Kiełbasy zwykłe nadziewa się idealnie w punkt, kabanosy idą szybko ale bezproblemowo, krakowska wolniej ale to żaden problem boi tu się na metry nie robi.

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tusiaczek" jakiej nadziewarki używasz i jakie ona ma obroty na wałku napędzającym, może nie ma potrzeby wyszukiwać kosmicznych rozwiązań ? Choć przy zastosowaniu Twojego rozwiązania hałas z silnika szczotkowego i przekładni planetarnej może być uciążliwy przy nadziewaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadziewarkę mam tak jak większość forumowiczów Hendi ale to dokładnie to samo co Royal Catering i inne takie. Hałas rzeczywiście jest ale przecież nie nadziewam kilka godzin non stop więc jakoś daję radę.

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia... Jest w sam raz więc nie kombinowałem z liczeniem, przeliczaniem czy co tam bo po diabła mi ta wiedza  :laugh: 

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ArkoGdynia

 

 

ale przecież nie nadziewam kilka godzin non stop więc jakoś daję radę
 

 

No na Spółdzielni to niektórzy stali po "kilka godzin"  .....  :tongue:  ale i tak nie ogłuchli i dało się wytrzymać  :devil:  trzeba było tylko trochę głośniej mówić do siebie  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ArkoGdynia

 

 

No dobra... skoro Ci za głośno było to następną razą będziesz korbą dymał 

 

HURRAAAA dostałem już zaproszenie na kolejną Spółdzielnię!!!!! :devil:  :w00t:  :devil: 

Dobroć Prezesa nie zna granic :thumbsup:  :tongue: 

 

Nie ma to jak odpowiednie podejście do tematu :laugh:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czym zastąpić siłownik który się popsuł. Drugiego się nie opłaca wiec mam zakupione 2 koła zębate tej samej średnicy. Całość sprzężona zostanie z silnikiem od wciągarki. Sprawdzałem na sucho sprzęgając całość bezpośrednio i działa elegancko. Silnik pójdzie w pion do tego 2 koła zębate od sprzętu rolniczego i będzie śmigać. Wizyta u tokarza będzie obowiązkowa, muszę tuleje dorobić.A żeby nie dźwigać ustrojstwa mam trochę płyt meblowych wiec się jaką szafkę na kółkach zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.