Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Sitka do Zelmera 987

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 agn

agn

Stały bywalec

• Zbanowani
  • 226 postów
  • MiejscowośćPl i US

Napisano 25 lut 2015 - 17:13

Witam
Moja maszynka nr 8 jest firmy LEM ,niestety zelmera nie wiem czy mozna podlaczyc do mieszalki.
Do mojej maszynki jest dedykowana mieszalka ktora ma korbe rowniez gdy nie chcesz podlaczyc do maszynki, mieszalka ma wsad 25 lb czyli jakies 12 kg
No ale moc mojej maszynki to 0.35hp czyli niecale 300watt , jesli wiec zelmer ma tyle samo lub wiecej powinien uciagnac , kwestia pewnie dostosowania przekladniaszynka lem jest cala z nierdzewki i naped ma tez z metalu wiec nie wiem jak to sie ma do zelmera no jest wieksza niz zelmer ale poreczna .

#22 marcino

marcino

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 70 postów
  • Miejscowośćpolska

Napisano 25 lut 2015 - 17:20

Grzegorz, mój szarpak ma trzy oczka 14mm x30mm. Na upartego te fasolki mogłyby być 16x30.

#23 grzegorz241070

grzegorz241070

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 71 postów
  • MiejscowośćStargard

Napisano 25 lut 2015 - 21:39

Dzięki marcino myslę,że 14 stka będzie optymalna i jak tylko frezarka trochę się zwolni właśnie takie szarpaki sobie zrobię.

#24 marcino

marcino

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 70 postów
  • Miejscowośćpolska

Napisano 26 lut 2015 - 18:49

Nie wiem jak z tą produkcją,czy Ci się to będzie kalkulowało bo jeśli dobrze pamiętam to płaciłem coś koło 12zł za szarpaka ale nie z kwasiaka.

#25 dzzd1

dzzd1

Początkujący

• Użytkownicy
  • 37 postów
  • Miejscowośćzach.pom

Napisano 26 lut 2015 - 22:30

Witam

Kolego Grzegorzu, maszynka Zelmer nie ma podczas pracy mocy 1900 W...

Ta moc jest podana dla momentu zatrzymania...

"Prawdziwa" moc to na pewno poniżej 300 W...

Zobacz w instrukcji.

pozdr  dz

#26 Radegast

Radegast

Początkujący

• Użytkownicy
  • 27 postów
  • MiejscowośćBabilon

Napisano 27 lut 2015 - 01:38

Mój 887.84 nom. 250 W, max. 550 W, peak 1500 W

#27 agn

agn

Stały bywalec

• Zbanowani
  • 226 postów
  • MiejscowośćPl i US

Napisano 27 lut 2015 - 15:39

No wlasnie jak to jest z tymi watami ,moja maszynka tez 8 ma 260 watt a jest dwa razy wieksza niz zelmer , cala jest z nierdzewki i ma wszystkie przekladnie z metalu no i kosztuje pewnie ze 3 razy tyle co zelmer aa taka sama moc.Wiec pytanie czy producenci zawyzaja czy zmniejszaja mac na potrzeby reklamowe,

Użytkownik agn edytował ten post 27 lut 2015 - 15:45

#28 grzegorz241070

grzegorz241070

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 71 postów
  • MiejscowośćStargard

Napisano 27 lut 2015 - 18:26

Dla mnie najważniejsze,że zelmer 987 daje radę i jestem z efektów jego działania usatysfakcjonowany.Niemniej jednak poczekam,może ktoś rozgarnięty elektrycznie wyjaśni jak to jest z  tymi Wattami.

#29 agn

agn

Stały bywalec

• Zbanowani
  • 226 postów
  • MiejscowośćPl i US

Napisano 27 lut 2015 - 19:03

Tez prawda ,jesli daje rade i ulatwia prace to waty chyba nie maja znaczenia

#30 pioro

pioro

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 405 postów
  • Miejscowośćwrocław

Napisano 27 lut 2015 - 20:07

sitka ze stali nierdzewki , a nozyk savinox tez stal nierdzewna

a gdzie to się kupuje?

#31 agn

agn

Stały bywalec

• Zbanowani
  • 226 postów
  • MiejscowośćPl i US

Napisano 27 lut 2015 - 20:19

no ja kupuje tu: www.lemproducst.com , nie wiem czy wysylaja do polski ale ich produkty mozna tez na amazonie kupic ktory chyba wysyla do pl.
salvinox ponoc nie do zajechania nozyk z tej stali kosztuje 24$ sitka to samo.
zreszta salvinox to wloska firma ktora robi sitka i nozyki chyba jakosciowo jedne z najlepszych na swiecie

Użytkownik agn edytował ten post 27 lut 2015 - 20:34

#32 grzegorz241070

grzegorz241070

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 71 postów
  • MiejscowośćStargard

Napisano 28 lut 2015 - 08:59

Amazon ma już swoje magazyny we Wrocławiu.

#33 kwieciu3

kwieciu3

Początkujący

• Użytkownicy
  • 28 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 01 mar 2015 - 10:50

Witam,rozstałem się bez żalu ze swoją 32-jką i zakupiłem Zelmera 987.W zestawie są tylko 3 sitka o średnicach oczek fi 2.7,fi 4 i fi 8 a ja chciałbym skorzystać z przepisy Arkadiusza w którym używa sitek z oczkami fi 20.I tu moje pytanie,ile oczek fi 20 powinno znajdować się w sitku,jedno,dwa,trzy a może i więcej?Jeżeli ktoś dorabiał sobie sitka i ma w tej materii jakieś doświadczenie to proszę o odpowiedź.Czekam również na sugestie jakie rozmiary najbardziej są przydatne w przygotowywaniu wędlinek domowych.

Cześć,ja też odstawiłem alfę oraz nadziewarkę żeliwną do piwnicy z racji wygody. Robię jednorazowo 5-10kg kiełby na raz i wszystko na zelmerku 8.

Dam Ci mój patent na kabasony z zelmerka:)

Mięso pokrój w kostkę 4x4cm i zapekluj.

Później tłuste na szarpak(fasolkę), który dokupisz bez problemu,dodajesz przyprawy,płyny i wymieszaj tłuste z szarpaka z chudym w kostkę. Odstaw na kilka godzin do lodówki i schłodzone nadziewasz ale zamiast tego plastikowego kółka zakładasz szarpak i lejek. Zakładasz jelita baranie i bezpośrednio nadziewasz farsz w postaci tłuszcz z szarpaka i mięso pokrojone w kostkę.

Jak coś niezrozumiale napisałem to wyjaśnię :)

Witam serdecznie, proszę powiedzieć czy nie chciałby Pan odsprzedać alfy, która trafiła do piwnicy??

Odkupię alfe 22 lub 32

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#34 marcino

marcino

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 70 postów
  • Miejscowośćpolska

Napisano 01 mar 2015 - 17:38

Odpowiedziałem na pw.