Skocz do zawartości

Mielonki oraz rolady z indyka, kurczaka i świnki


Ulalka

Rekomendowane odpowiedzi

Mielonka z udźca indyka ściągnięta częściowo od arkadiusza :-)

 

część udźca pokrojona na kawałeczki 2x2 (642g)

pozostałości wraz ze skórą oprócz kości ;-) zmielone na sitku 2,5mm (412g)

sól+sól peklujaca 50/50 23g/kg

pieprz biały 2,5g/kg ( dobra decyzja z tym zwiększeniem ilości )

 

Peklowane 24godz. w lodówce . Zmielone po peklowaniu i połączone + dodatek 1szkl.lodowatej wody i zapomniałam dodać mąki ziemniaczanej  :mad: i mieszane , mieszane , mieszane . Parzone w garze w temperaturze ok.85 stopni +- 5 stopni przez 80 minut . Smak zarąbisty ale moje nabijanie "batona" to wstyd i hańba , mam ponadto dużo galaretki ,która jest luźna . Pierwszy mój raz z osłonką i takim  wyrobem i pies nie będzie tego jadł , nada się dla nas ;)

post-70754-0-35844600-1425190494_thumb.jpg

Edytowane przez Ulalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i super Ula, galaretka luźno bo za dużo wody. Ja na 1kg dałem ok. 100 ml i to już mi wydawało się dużo. Osobiście wolę w wersji z kurczaka, ale jeśli wolisz indycze i wersji z galaretką, to żelatyna. Ja też nie dawałem mąki i wyszło ok. Już wiesz czego oczekiwać to będzie tylko lepiej :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pies nie będzie tego jadł

Panisko z Twojego psa  :D  podeślij do mnie moje pieski, a właściwie koleżanki wiesz takie gospodarskie dadzą radę :facepalm: , a tak na serio wcale to nie wygląda tak źle a galaretka no cóż co poniektórzy robią wszystko coby była. Pierwsze koty za płoty :clap:  

Edytowane przez Baca

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

withereggie dzięki Ci dobry człowieku , skorzystam z przepisów Dziadka i dam znać jak wyszło :)

Baca chętnie bym podesłała mojego Brutusa do koleżanek , tylko trochę daleko ma do Ciebie a jeszcze by się zakochał i mielibyśmy problema później qurna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ponadto dużo galaretki ,która jest luźna

 

 

 

zapomniałam dodać mąki ziemniaczanej

 

I dlatego masz dużo luźnej galaretki.Po drugie za wysoka temperatura parzenia.Moim zdaniem wystarczy 75ºC do uzyskania w środku 68ºC, ale ogólnie jak na pierwszy raz to nie źle. 

 

 

No i super Ula, galaretka luźno bo za dużo wody.

 

Wody jest akurat tylko przepis przewiduje dodanie 3-4% mąki ziemniaczanej, którą nie dodała.Mąka zatrzyma wodę w wyrobie i będzie on bardziej soczysty i miękki.Przykład na dole.

 

post-41296-0-77535200-1425196464_thumb.jpg

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mam ponadto dużo galaretki ,która jest luźna

 

zapomniałam dodać mąki ziemniaczanej

 

I dlatego masz dużo luźnej galaretki.Po drugie za wysoka temperatura parzenia.Moim zdaniem wystarczy 75ºC do uzyskania w środku 68ºC, ale ogólnie jak na pierwszy raz to nie źle.

No i super Ula, galaretka luźno bo za dużo wody.

 

Arku, racja z galaretką, ale zmniejszając ilość wody nie uzyskamy galaretki i po problemie, chyba że nam akurat na niej zależy. Co do wody, to skoro jest na forum nacisk na temat ptasiej grypy, to każdy podaje zwiększenie temp. wewn. 72℃.

 

Wody jest akurat tylko przepis przewiduje dodanie 3-4% mąki ziemniaczanej, którą nie dodała.Mąka zatrzyma wodę w wyrobie i będzie on bardziej soczysty i miękki.

Edytowane przez withereggie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Arku, racja z galaretką, ale zmniejszając ilość wody nie uzyskamy galaretki

 

Ale uzyskamy mniej soczysty i bardziej ścisły wyrób. 

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest w przepisie taj jak mówisz to przepraszam za zamieszanie

 

Jest wiele przepisów na mielonki różnego rodzaju i niektóre przewidują duży dodatek wody i mąki inne nie.Kiedyś robiłem mielonki z mała ilością wody.Teraz robię z wodą i mąką bo przekonałem się , że dodanie min. 20% wody i 3% mąki do mielonki poprawia jej soczystość i konsystencja jest mniej ścisła co nam bardzo odpowiada.Niektórzy potrafią wkutrować do mielonki i z 30% wody i muszę przyznać ,że taka mielonka też jest całkiem dobra bo już takie jadłem. 

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś wymyśleć musze na napełnianie bo kaleczyłam się łyżką i waleniem w blat 

 

Zrób w osłonce termokurczliwej i napełnij nadziewarką. 

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....albo w szynkowarze... :)

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taką wersje zrobisz  :D  http://wedlinydomowe.pl/component/content/article/133/1638-drobiowa-z-koperkiem-lub-pasta-curry-konkursowy-wyrob-chudziak-a  obecnie dodaję również 3 % mąki i 10% wody czego w/w przepisie nie ma.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do  drobiu  stosuje teraz sól .

 

A dlaczego nie można stosować peklosoli.?.Zastosowanie peklosoli do wyrobu z indyka wyraźnie poprawia jego kolor. 

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja zrozumiałam to w ten sposób , że przygotuję 4 michy do klasyfikacji i w końcowym efekcie gdzie peklosol mam różowy wyrób indyczy a gdzie sól taki jasny kolor kurczakowy  jak na zdjęciu u chudzianki 

 

Dodawanie peklosoli do drobiu nie jest konieczne, ale nie zabronione .Dodanie peklosoli do kurczaka niewiele poprawi jego kolorystykę natomiast  u indyka da ładny różowy kolor.Poza tym przez dodanie peklosoli wyrób jest zabezpieczony bakteriologiczne co nie ma miejsca jeśli dodasz samą sól

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć mieszanki soli i peklosoli 50/50 i wybarwienie też uzyskasz.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzień dobry wieczór  :)  na wstepie dziękuję wszystkim , którzy pomagają mi "karmić" moją rodzinkę dobrymi wyrobami . Korzystając z wszystkich wczesniejszych porad w tym wątku zrobiłam mielonkę z ćwiartek kuraka . 6 godz.peklowałam 70/30 sól/peklosol 23g/kg w temp.pokojowej . Trochę mięska w maleńkich kawałkach 236g a większa część - 606g zmielona na sitku 2,5mm + pieprz biały 2,5g/kg + czosnek granulowany 5g/kg + 2 łyżki stołowe koperku mrożonego , 180 ml wody do tej ilości i 3% mąki ziemniaczanej . Załadowane w baton i parzone w temp.72st. przez 80min. Pyszne . Proszę o oceny , dalsze porady , uwagi , itp , itd . Z góry dzięki serdeczne 

post-70754-0-99758300-1426615521_thumb.jpg

post-70754-0-58391200-1426615539_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.