Skocz do zawartości

Mielonki oraz rolady z indyka, kurczaka i świnki


Ulalka

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

w tym cały pic , że ja się uczę i chcialabym robić kroki do przodu

 

No to musisz podjąć męską decyzję. :D

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@arkadiusz, a w takim wypadku ,to zapewne masz racje ,bo ja takiej rolady nigdy nie robilam ,i podejzewam ze masz w tym duzo wieksze doswiadczenie ( jestem pod wrazeniem wszystkich twoich wyrobow)moja kurczakowa miala byc czyms w podobie do wyrobu Tarczynskiego ...

Taka rolade z calego kurczaka bym chetnie zrobila ,tylko nie umiem wyluzowac tak tuszki :facepalm:

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Taka rolade z calego kurczaka bym chetnie zrobila ,tylko nie umiem wyluzowac tak tuszki

 

Wyluzować to nie taka trudna sprawa .Tak szczerze to dużo łatwiej jest robić z drobiu taki wyrób jak Twój używając szynkowar lub folię termokurczliwą.Smak ten sam a roboty dużo mniej i powinien zawsze się udać.Ech - ludzie to jednak lubią sobie komplikować życie, ale jak mus to mus. :(:)  

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arkadiusz, taki zszynkowara to dosc czesto robie bo rzeczywiscienie jest to trudne i w smaku  dobre, ale taki wyluzowany kurczak z farszem w srodku tez by byl niezly dla odmiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

:)  Zgodnie ze wskazówkami doświadczonych ( Arkadiuszowi wielkie dzięki za instrukcję wypunktowaną ) zrobiłam ponownie roladę z ćwiartek kurczaka ( mięsko co nieco w  kawałkach reszta (bez kości oczywiście hehe ) wraz ze skórą zmielona na 2,5 mm) , dodałam tym razem pieprz czarny - 2,5 g/kg i soli/peklosoli 60/40 - 23 g/kg , 30% wody i 4% mąki ziemniaczanej , parzone do uzyskania wewnątrz wyrobu 72 st.

 

Chwalę się na zdjęciu roladką  :D

 

 

post-70754-0-05626200-1432460619_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

....ale skórki drobiowe to raczej nie dawaj...kaleczą smak.. :cool:

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj kupiłem piersi z kurczaka i udka, i chcę z tego ukręcić coś dla małego, bo lubi takie sklepowe, grube, drobiowe, mocno rozdrobnione, a chyba nawet kutrowane, bo przekrój jednolity,

i zastanawiam się jak przyprawić ?! macie jakieś proporcje przypraw dla milusińskich, tak żeby ruszyc to w ogóle chciały ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osid moi mali :laugh:  synowie są o głowę wyżsi odemnie więc nie pomogę z doborem przypraw , może tego spróbuj ? http://wedlinydomowe.pl/wszystko-o-szynkowarach/przepisy-szynkowarowe/1446-mielonka-drobiowa-w-otoczce-z-galaretki-dla-milusinskich-bonair-a


jumbo w takim razie zjem se skórki w postaci chipsów  :)


Todek ja robiłam tylko w folii i sznurku roladę z całego luzowanego kuraka i nie mam doświadczenia z produkcją w prasce , więc nie podpowiem  :mellow: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osid moi mali synowie są o głowę wyżsi odemnie więc nie pomogę z doborem przypraw , może tego spróbuj ? http://wedlinydomowe...nskich-bonair-a

dzięki, choć ten przepis już widziałem :) mięso się już pekluje:

- 335gr. pierś kurczaka

- 365gr podudzia

sól/peklo - 50/50 - dałem 20gr. bo mały lubi te bardziej słone rzeczy,

pieprz czarny - dodam 1gr

czosnek staropolski - dodam 1gr.

pierś zostawię w większych kawałkach, natomiast podudzia zmielę 2x na najmniejszym sitku, czy przy samym drobiowym trzeba wyrabiać klej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Arkadiusza męczę pytaniami o szczegóły - dzięki Ci Arkadiuszu , że jeszcze ze mną wytrzymujesz hehe  :D i mam od niego taką rozpiskę , wg której robię :

 

.Powinno być tak:

1.mieszasz te kawałki aż nabiorą kleistości

2.dodajesz to co zmieliłaś i dodajesz wodę

3,mieszasz to wszystko aż woda zostanie całkowicie wchłonięta przez mięso

4,dodajesz mąkę i jeszcze raz wszystko mieszasz

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki,

podziałam dzisiaj wieczorem i zastanawiam się jeszcze nad temp. parzenia, bo zależy mi na soczystości wyrobu i najlepiej jak w ogóle nie będzie galaretki, bo młody mi tego nie ruszy :( ,

więc myślałem o 75*, aż do osiągnięcia w środku 72*, bedzie dobrze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki,

podziałam dzisiaj wieczorem i zastanawiam się jeszcze nad temp. parzenia, bo zależy mi na soczystości wyrobu i najlepiej jak w ogóle nie będzie galaretki, bo młody mi tego nie ruszy :( ,

więc myślałem o 75*, aż do osiągnięcia w środku 72*, bedzie dobrze ??

 

 

Starczy do 68-69st temperatura potem się wyrównuje i wzrasta średnio o 2st - jak chcesz mieć soczyste to nie wolno przeparzyć ;)

Z galaretką nawet jak dasz mąkę bywa różnie ale z mąką z pewnością będzie jej mniej ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie cudo to Mały połknie nie obejrzysz się kiedy

On w ogóle nie chce jeść wędlin, warzyw, ryb, serów a mi serce pęka jak widzę co on je !! (pseudo)parówki, kaszkę z proszku, i czasami jakąś wysokowydajną kiełbasę z drobiu, i koniec !! no obiady jada normalne na szczęście :)

ale ja nie przestaję walczyć ! i mam nadzieje że w końcu mu przejdzie i zacznie normalnie jeść, dlatego próbuję z kolejną mielonką, tym razem drobiową.

Z galaretką nawet jak dasz mąkę bywa różnie ale z mąką z pewnością będzie jej mniej

miałem zamiar parzyć do 70*, bo wiem że temp. podskoczy o 1-2 stopnie, a dla drobiu zalecane to 72*,

galaretka jak już będzie, to zawsze mogę ją zdjąć i chapnąć sam :devil: bo dla mnie to akurat najlepszy kąsek przy tego typu wędlinkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak skończysz na 68-69 będzie dobrze uwierz na słowo ... tylko daj jej "odpocząć" z 15-20 minut i dopiero wtedy schładzaj ... nie dociskaj i nie luzuj szynkowara - otwórz dopiero po nocy w lodówce  ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walcz ile wlezie i nie poddawaj się , bo zróżnicowana dieta jest potrzebna do prawidłowego rozwoju i wzrostu ( suplementy tego nie załatwią ) , nawyki żywieniowe zmieniają się i może się uda powoli , cwancykiem przemycać mu to i owo .

Moi synowie za małolata dłubali w wędlinach , ser to homogenizowany tylko a o rybach zapomnij : mamo niedobre to a ja na to : to dziś zjedzcie niedobre a jutro cos się wymyśli dobrego. :D

A teraz 17 i 16 latek , jedzą ....hmmm wpierniczają aż czasami poważnie strach i jeden to ma masę do wzrostu normalną ale drugi wciąga jak dziki a chodzi wielki na chudych szczudłach , w kręgosłupie kostki można liczyć . :tongue:

Zupy samej nie można zrobić bo pytaja : a co obiadu nie będzie , my chcemy jeśc a nie pić - myślę , że mogę chociaż takiego ociupinkę zachowania życzyć Twojemu Młodemu  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.