Skocz do zawartości

Destylarka


grzech25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, skoro stoiska z wędlinami omijam szerokim łukiem (dzięki wam :)) to może by i marketowy dział alkoholi pomijać?

"Przerabiał" ktoś temat i może wspomóc radą? Dlaczego w tym dziale? Bo lubię pomajsterkować też troszkę.

Chodzi mi po głowie niewielka kolumna fi 40-50mm jakieś 40cm wys. z miedzi wypełniona miedzianymi sprężynkami połączona ze szklaną chłodnicą. Szybkowar mam i albo jego zaadoptować albo coś innego w granicach 10-12L.

Można ewentualnie zakupić gotowca szklanego z deflegmatora wypełnionego szkłem i chłodnicy ale to za proste a pewnie zaraz i tak bym kombinował z kolumną:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

ale to za proste a pewnie zaraz i tak bym kombinował z kolumną
 

 

I ostatnim zdaniem sam sobie odpowiedziałeś ;) 

Czytaj fora tematyczne ... czytaj i jeszcze raz czytaj bo założenia które przyjąłeś to był standard przynajmniej 20 lat temu ;) 

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdajack

Czemu uważasz, że zostanie zamknięty? Mam zamiar destylować nie tylko wysokie procenty ale również zioła:)

Wertuje fora i dzięki nim nie poszedłem najkrótszą drogą :)

a to nielegalne chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bimber.info/- wiedzy trzeba szukać u specjalistów :D .

 

 

a to nielegalne chyba?

Nielegalne jest pędzenie bimbru i posiadanie zacieru. Ale legalnie można posiadać aparaturkę.

Można też legalnie poprawiać fabrykę i destylować zakupione w sklepie wódki. Prawo zakazuje destylacji bezpośrednio po fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielegalne jest pędzenie bimbru

prawda

 

 

posiadanie zacieru

nieprawda - możesz mieć wino jabłkowe, zbożowe i inne wynalazki

 

 

Prawo zakazuje destylacji bezpośrednio po fermentacji

najprawdziwsza prawda

 

 

@ZLeP, nie jest zabronione posiadanie zacieru, maszyny do destylacji (lub rektyfikacji), możesz mieć nawet do kompletu bimber w tym samym miejscu i czasie tylko nie możesz dać się złapać gdy z maszyny kapią procenty :cool:

Sent from my Nokia 1011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony się czyta

Narobili rabanu, przestraszyli chłopinę a jak znam życie do adwokata ma daleko i groszem nie śmierdzi to milicja będzie miała sukces.

 

Jeśli posiadanie sprzętu było by karalne to popatrz choćby na te aukcje na alledrogo  http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=bimber&search_scope=category-316&bmatch=seng-v6-p-1-kol-1209   wszyscy by już dawno siedzieli i sporo z nich dostało by dożywocie, ale nic sięnie dzieje i co więksi producenci prowadzą zarejestrowaną działalność i odprowadzają podatki.

Analogiczna sytuacja jest z "winem" - całe wino.org by w ciupie gniło za winko z żyta albo inne wynalazki.

A jak namierzą u kogoś w składziku flaszkę bez akcyzy to zawsze można się tłumaczyć ... "kupiłem na rynku", dostałem w prezencie, znalazłem etc.

 

 

do tzw "domowego użytku"

nie, tak samo jak nie można hodować marychy na własny użytek :cool:

Sent from my Nokia 1011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello Grzech.

Faktycznie temat zostal juz nieco wyjasniony ze strony prawnej powyzej. Nie mysle ze trzeba go usuwac bo rozmowa o tym to nie przestepstwo, a w dodatku jest tak bardzo zwiazany z domowym wyrobem wedlin. Przeciez tak wspaniale wedlinki trzeba czyms popijac, a z drugiej strony tak wspaniale domowe trunki trzeba czyms przegryzac :D wiec nie zupelnie zgadzam sie ze zdaniem ze tutaj sa tylko I wylacznie znawcy I uczniowie jednego tematu.

. Mozesz w internecie znalezc mnostwo informacji na tematy tez techniczne - jeden z linkow podal Ci Zlep.Ze swej strony na tym etapie zdobywania wiedzy moge Ci powiedziec z wlasnego doswiadczenia ze powinienes zawezic poszukiwania do aparatury  typu "reflux" I wiedzy na ten temat.

Pozdrawiam.

Zycie - to pasmo problemow i trudnosci. Chwile radosci - to nagroda za trud ich pokonywania.

StefanS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Np. destylator z głowicą typu "aabratek".

Są jeszcze inne rozwiazania.

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LM / VM LUB OVM żadnych CM-ów.

To nie nazwa dyskryminuje metodę odbioru są i aabratki z VM ...

Jak kolegi nie ogranicza miejsce niech szuka prostego NS lub Bokakoba ;)

 

Wysłane z GT-9500I za pomocą Tapatalk 4

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.