Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Zakup drewna do wędzenia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 abratek

abratek

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 6032 postów

Napisano 11 kwi 2010 - 08:02

Bo JASIU ma awersję do drewna w szczapach :grin: - pewnie przez szerszenie :lol:

#22 Andyandy

Andyandy

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 4304 postów
  • Miejscowość!

Napisano 11 kwi 2010 - 08:23

JASIU, Cena drewna w mojej stronie od 80 zł do 130 buk, dąb, brzoza. Sosna opał 60 zł. Albo własny las lub dobry układ z sąsiadem. Ostateczna możliwość dogadać się z leśniczym, odpracować przy czyszczeniu lasu i odkupić po 30 zł. Sezonowane drewno liściaste twarde pocięte do kominków u handlarzy od 140 do 170 zł. :sad:

#23 szuirad

szuirad

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 205 postów
  • Miejscowośćpodkarpacie

Napisano 11 kwi 2010 - 10:06

Trzeba mieć dobre układy żeby kupić graba lub buka w nadleśnictwie.

#24 Andyandy

Andyandy

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 4304 postów
  • Miejscowość!

Napisano 11 kwi 2010 - 10:31

szuirad, Zdaniem leśników, z końcem roku, w regionie łódzkim cena metra sześciennego buczyny lub grabiny do kominków może osiągnąć nawet 200 złotych.

- Nie sprzedaję większych partii drewna jednemu odbiorcy, tylko dzielę sprawiedliwie po 3 - 4 metry i sprzedaję wszystkim chętnym - mówi Piotr Pokorski, leśniczy z Andrespola.

W ubiegłym sezonie cena metra sześciennego drewna kominkowego wynosiła 93 zł, zaś drewna sortowanego - 99 zł. Teraz w nadleśnictwach naszego regionu trzeba za nie zapłacić już ponad 150 zł. U hurtowników stawka wynosi co najmniej 170 zł za metr sześcienny. Żeby nie przepłacać za drewno u pośredników, warto zaopatrywać się w nie bezpośrednio w nadleśnictwach. Ps. dane http://www.wiadomosc...owego_8721.html

#25 vtec

vtec

Weteran

• Administratorzy
  • 2444 postów
  • MiejscowośćOrzesze

Napisano 11 kwi 2010 - 10:39

W ubiegłym sezonie cena metra sześciennego drewna kominkowego wynosiła 93 zł, zaś drewna sortowanego - 99 zł. Teraz w nadleśnictwach naszego regionu trzeba za nie zapłacić już ponad 150 zł. U hurtowników stawka wynosi co najmniej 170 zł za metr sześcienny. Żeby nie przepłacać za drewno u pośredników, warto zaopatrywać się w nie bezpośrednio w nadleśnictwach. Ps. dane http://www.wiadomosc...owego_8721.html

Andyandy, cytowany artykuł pochodzi z 2006 roku :wink:

#26 szuirad

szuirad

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 205 postów
  • Miejscowośćpodkarpacie

Napisano 11 kwi 2010 - 10:43

Nie chodzi o cenę tylko żeby kupić po cenie jaka jest w danym nadlesnictwie,a nie od hadlarza.

#27 Andyandy

Andyandy

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 4304 postów
  • Miejscowość!

Napisano 11 kwi 2010 - 11:27

vtec, Ale ceny są nadal obowiązujące. Rozmawiałem z Lasami Państwowymi i tam jest beton na cenach. Opał liściasty - drzewa twarde, chcieli średnio po 175 zł. Sektor prywatny od 90 do 130 zł.
Jednak jest nadzieja, kończy się zima i na Allegro lub Anonsach z dowozem - można kupić dużo taniej.
Gałęzie grube po wycince w ramach sprzątania można odkupić po 60 zł lub samemu popracować i odkupić od leśniczego za 20 do 30 zł. Oczywiście za porządkowanie lasów nadleśnictwo płaci (?) więc zostanie drewno i na kilka dobrych "książek" Jak jest w innych nadleśnictwach trudno powiedzieć. Rozwiązaniem jest pojechać do lasu dogadać się z pracownikami i przygotują legalnie wszystko co potrzeba i nawet przytną. Ja tak robię płacę leśniczemu, biorę kwit i książkę jadę do "leśnych" i mam zrobione drewno do wędzenia i na opał w zimie. Legalnie, tanio, dobrze, szybko i sprawnie.

#28 Henio

Henio

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3474 postów
  • MiejscowośćGdańsk Nowy Port

Napisano 11 kwi 2010 - 12:35

Na forum mamy kolegę o nicku Ryszpak.
Jest on leśniczym i w tym temacie powinien wiele pomóc.
W Jego leśnictwie nie ma buczyny i drewna grabowego, ale musi mieć aktualne normy i cenniki.
Ja "naście" lat byłem kierownikiem składnicy drewna i ten temat jest mi znany, ale Lasy Państwowe przeszły na inne systemy sprzedaży drewna i obecnie może być odmiennie w zależności od regionu .

#29 bogdan_kacz

bogdan_kacz

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 166 postów
  • MiejscowośćWysoczyzna Łaska

Napisano 11 kwi 2010 - 14:05

Aktualne cenniki są dostępne dla każdego na stronach Lasów Państwowych

http://www.lp.gov.pl/
http://www.lodz.lasy...pl/web/grotniki

#30 Morpheus8

Morpheus8

Początkujący

• Użytkownicy
  • 18 postów
  • MiejscowośćSzkocja

Napisano 26 cze 2017 - 15:56

Jasiu gdyby u nas drzewo było tanie to byśmy już nie mieli lasów.

Oj kolego. Mieszkam w UK i wiem, że tu drewno jest bardzo drogie a to dlatego, że pochodzi z lasów specjalnie sadzonych na wycinkę. Wystarczy się spytać w tartaku. Każdy tartak ma wlasne lasy.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#31 ANNAM

ANNAM

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 5096 postów
  • Miejscowośćaustralia

Napisano 26 cze 2017 - 20:39

Ty odpowiedziales na temat z przed 7 lat.

k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,022_pW_orig

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych