Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

budowa ziemianki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 Kamil_1

Kamil_1

Weteran

• Użytkownicy
  • 1232 postów
  • Miejscowośćmazowieckie

Napisano 23 kwi 2015 - 14:27

W naszym kraju nic nie jest takie piękne jakby człowiek chciał a przede wszystkim jak powinno być... Co komu szkodzi budynek gospodarczy, altana  czy ziemianka jak jest usytuowana w odpowiedniej odległości od granicy działki :facepalm: 

Co do zmieniającego się prawa (sam się w to ostatnio zagłębiałem) zmiany są dobrze opisane w dodatku do najnowszego Muratora (nr 5) "Nowe Prawo Budowlane" :thumbsup:

#22 wróbel75

wróbel75

Weteran

• Użytkownicy
  • 1299 postów
  • Miejscowośćzachodniopomorskie

Napisano 23 kwi 2015 - 14:38

Trzeba będzie poczytać. Dzięki. A jak nie to pozostanie budowa jakiegoś skalniaka z pustym wnętrzem :laugh:

Żyjemy w wolnym Kraju a o wszystko człowiek musi pytać i być skazany na łaskę bądź niełaskę jakiegoś typa za biurkiem. :facepalm:

#23 Kamil_1

Kamil_1

Weteran

• Użytkownicy
  • 1232 postów
  • Miejscowośćmazowieckie

Napisano 23 kwi 2015 - 14:41

Żyjemy w wolnym Kraju a o wszystko człowiek musi pytać i być skazany na łaskę bądź niełaskę jakiegoś typa za biurkiem. :facepalm:

W dodatku trzeba jeszcze za to płacić podatek :facepalm: A w miejscu wyboldowanego tekstu wstawiłbym cudzysłów ;)

#24 roger

roger

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 7204 postów
  • MiejscowośćW-wa & Lubuskie

Napisano 23 kwi 2015 - 14:41

Jeżeli jednak dokonujesz zgłoszenia, to dołączasz do tego odpowiednią dokumentację- wskazujesz rodzaj, zakres i sposób wykonywania prac, .........................

Kolego ja to wszystko wiem o czym piszesz  i przerabiałem na własnej skórze. gwarantuję Ci też, że jeśli narysujesz dokładnie to co chcesz zrobić czyli ziemiankę i opiszesz sposób jej budowy fundamenty ,hydroizolację etc to każdy urząd Ci takie zgłoszenie zablokuje czyli dostaniesz sprzeciw ale powodzenia może ktoś będzie miał "gorszy dzień" - czytaj lepszy dla Ciebie  ;)

#25 MateuszP

MateuszP

Początkujący

• Użytkownicy
  • 29 postów
  • MiejscowośćŁódź

Napisano 23 kwi 2015 - 14:56

każdy urząd Ci takie zgłoszenie zablokuje

Nie każdy, skoro Jagra w ten sposób ziemiankę postawił ;) Natomiast jeśli nie opisze się wszystkiego albo zrobi się inaczej niż w zgłoszeniu, to nic dziwnego że się urząd czepia. Pozostaje poczekać aż ktoś szlak przetrze i na świeżo zgłosi taki budynek. Ciekawe też, jak w razie sprzeciwu odwołanie rozpozna Wojewoda. Instytucja zgłoszeń ma przecież na celu ułatwienie stosowania prawa.

Wróbel75 nowelizację Prawa budowlanego możesz poczytać tutaj http://isap.sejm.gov...=WDU20150000443

Pozdrawiam :)

Użytkownik MateuszP edytował ten post 23 kwi 2015 - 15:02

#26 michal278

michal278

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 573 postów
  • MiejscowośćPodlasie, Biebrza

Napisano 23 kwi 2015 - 20:16

Ja robiłem. Obiło to się o Wsa A potem o NSA. Kwestie budowy ziemianki poruszana nieraz były na forum alkohole domowe i tam proszę poczytać, tak jak na forum winnym. Wszystko było nieraz przerabiane.

Użytkownik michal278 edytował ten post 23 kwi 2015 - 20:19

#27 wróbel75

wróbel75

Weteran

• Użytkownicy
  • 1299 postów

Napisano 24 kwi 2015 - 08:44

Cholera dziadek za Niemca nie pytał nikogo czy może dziurę w Państwowym lesie wykopać i wywalczył nam "wolną Polskę"

A swoją drogą - robiąc legalnie to projekt pewnie trzeba zamawiać u Architekta? Bo gotowców jakoś w necie nie widziałem.

MateuszP dzięki. Poczytam na pewno :) .

#28 wróbel75

wróbel75

Weteran

• Użytkownicy
  • 1299 postów

Napisano 24 kwi 2015 - 13:30

Znalazłem obejście :D :laugh:

Patent z samego dołu

Załączone pliki

#29 rwaliczek

rwaliczek

Początkujący

• Użytkownicy
  • 18 postów
  • MiejscowośćSosnowiec

Napisano 14 maj 2015 - 11:59

Mamy w planach zrobić ziemianke w tym roku, pytałem w urzędzie, urzędnicy w moim miescie podciagaja ziemianke pod budynek gospodarczy do 25m2. W przyszłym tygodniu daje zgłoszenie - jeśli w ciągu 3-4 tygodni nie dostane zadnego sprzeciwu, bierzemy się za robote. Kazdemy zainteresowanemu proponuje odwiedzić urząd i się zapytać co i jak.

#30 Pacan Wojciech

Pacan Wojciech

Weteran

• Użytkownicy
  • 2529 postów
  • MiejscowośćOPOLE

Napisano 14 maj 2015 - 13:02

KOlego nie 3- 4 tygodnie ale bite 30 dni od daty złozenia wniosku -zawiadomienia , ponadto  wszyscy sie mocno emocjonujemy uwolnieniem prawa budowlanego , ja uważam ze teraz będzie  jeszcze trudniej , nie w zwiazku z formalnościami , ale taki sposb  usankcjonowania prawa zwieksza odpowiedzialność cywilną osób budujących , przed nowelizacja , kazdy napisał zawiadomienie i urzad zapomniał lub nie, uprawomocniło sie - budujemy , teraz to inwestor oraz projektant i kierownik budowy bedą interpretować przepisy  do panujacych warunków , a PINB rozbudują , bo zaleje ich fala donosów oraz sprzeciwów , bedzie zabawa  :facepalm: . Moze to i lepiej w koncu społeczeństwo poczuje demokrację , kolega z USA opowiadał mi , ze tam uzyskanie pozwolenia  nie jest trudne lub dziala to na podobnej zasadzie zgłoszenia   , ale kazdy inwestor musi poddać sie obowiazkowym kontrolom nadzoru w czasie budowy , który stwierdza czy obiekt jest realizowany zgodnie z prawem i załozeniami projektu , po 5 wizytach płatnych oczywiscie , po zakonczeniu jak inwestor nie zapłacił wykonawcy za prace , w ciagu dwóch tygodni sprawa konczy sie w sądzie . U nas rozbudowany system nadzoru inwestorskiego z panujacymi zwyczajami  powoduje ze kazdy obiekt jest zle wykonany ( to dla wykonawcy by obniżyc cene  ) a inwestor mieszka w nim ( chwalac sie jak pieknie i wygodnie zbudował dom - dla znajomych i rodziny ).Odbiegłem od tematu , ale uważam ze zbliża sie czas odpowiedzialności zawodowej i inwestorskiej wielkim krokami, wielu bedzie dalej wystepowało o pozwolenie ze wzdledów na bezpieczenstwo własne . Pozdrawiam

#31 roger

roger

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 7204 postów
  • MiejscowośćW-wa & Lubuskie

Napisano 14 maj 2015 - 13:07

ponadto  wszyscy sie mocno emocjonujemy uwolnieniem prawa budowlanego , ja uważam ze teraz będzie  jeszcze trudniej , nie w zwiazku z formalnościami , ale taki sposb  usankcjonowania prawa zwieksza odpowiedzialność cywilną osób budujących ,

Podzielam w pełni zdanie kolegi .... będzie niby prościej ale globalnie "kłopotliwiej i drożej" ot taki kolejny paradoks ;) 

#32 Kilgore

Kilgore

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 52 postów
  • MiejscowośćTarnowskie Góry

Napisano 14 maj 2015 - 14:44

U mnie obecnie Wydział Architektury tak odnosi się do ziemianki. Jeżeli ziemianka będzie się nazywać budynkiem gospodarczym i będzie 3 metry od granicy (ściana bez okien) z zastrzeżeniem par. 12 ust. 7 warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie ... to zgłoszenie.

#33 kwlj

kwlj

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 336 postów
  • MiejscowośćReda

Napisano 14 maj 2015 - 23:03

KOlego nie 3- 4 tygodnie ale bite 30 dni od daty złozenia wniosku -zawiadomienia ,

Myślę że 30 dni + 7 dni bo poczta może przetrzymać kilka dni np. a wysłane w terminie. od 28 czerwca słyszałem że będzie liczony tylko stempel pocztowy, może ktoś poprawi bo nie jestem aż tak w temacie

#34 wróbel75

wróbel75

Weteran

• Użytkownicy
  • 1299 postów

Napisano 15 maj 2015 - 10:51

A jak się mają przepisy na budowę budynku gospodarczego z piwnicą? Zgłoszenie czy pozwolenie?

Bo przecież można by było to wtedy legalnie podciągać pod ziemiankę. Budynek gospodarczy chyba nie musi mieć 2-3m wysokości licząc od zera.

Cholercia głupia oczyszczalnia czy szambo jest na zgłoszenie - a czym to się różni? Że ziemianka ma wejście.

Użytkownik wróbel75 edytował ten post 15 maj 2015 - 10:50

#35 Pacan Wojciech

Pacan Wojciech

Weteran

• Użytkownicy
  • 2529 postów
  • MiejscowośćOPOLE

Napisano 15 maj 2015 - 20:07

panowie , myśłe że dywagacje nasze trzeba poprzeć twardymi faktami , proponuje odnieść sie do art.29 Prawo Budowlane oraz do Warunków technicznych obiektów - wtedy nasze wątpliwości zostana rozwiane .ja sprawdzałem  .Pozdrawiam 

#36 kameleon99

kameleon99

Początkujący

• Użytkownicy
  • 17 postów
  • MiejscowośćKarwiagać

Napisano 09 cze 2015 - 11:29

Nowe Prawo Budowlane wchodzi w życie 29 czerwca 2015 r. Upraszcza procedury i dość sporo zapisów

z art. 29 możemy budować nawet bez zgłoszenia np. oczka wodne do 50 m2, wędzarnie z grillem - jako obiekty małej architektury,

budynków gospodarczych do 35 m2 , przy czym liczba tych obiektów nie może przekroczyć dwóch na każde 500 m2 działki, Piwnicę

ziemną należy traktować jak budynek gospodarczy - bo nigdzie nie ma zapisu, że budynek gospodarczy nie może być podpiwniczony.

Pozdrawiam

#37 arkdom

arkdom

Weteran

• Użytkownicy
  • 1123 postów
  • MiejscowośćMysłowice

Napisano 25 sty 2016 - 09:17

Pomysł na sprawną budowę ziemianki ;)

http://motoryzacja.i...deo,vId,2003005

Sponsor

Sponsor