Skocz do zawartości

budowa ziemianki


wróbel75

Rekomendowane odpowiedzi

Ja robiłem. Obiło to się o Wsa A potem o NSA. Kwestie budowy ziemianki poruszana nieraz były na forum alkohole domowe i tam proszę poczytać, tak jak na forum winnym. Wszystko było nieraz przerabiane. Edytowane przez michal278
Dobre, bo Polskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera dziadek za Niemca nie pytał nikogo czy może dziurę w Państwowym lesie wykopać i wywalczył nam "wolną Polskę"

A swoją drogą - robiąc legalnie to projekt pewnie trzeba zamawiać u Architekta? Bo gotowców jakoś w necie nie widziałem.


MateuszP dzięki. Poczytam na pewno :) .

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mamy w planach zrobić ziemianke w tym roku, pytałem w urzędzie, urzędnicy w moim miescie podciagaja ziemianke pod budynek gospodarczy do 25m2. W przyszłym tygodniu daje zgłoszenie - jeśli w ciągu 3-4 tygodni nie dostane zadnego sprzeciwu, bierzemy się za robote. Kazdemy zainteresowanemu proponuje odwiedzić urząd i się zapytać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOlego nie 3- 4 tygodnie ale bite 30 dni od daty złozenia wniosku -zawiadomienia , ponadto  wszyscy sie mocno emocjonujemy uwolnieniem prawa budowlanego , ja uważam ze teraz będzie  jeszcze trudniej , nie w zwiazku z formalnościami , ale taki sposb  usankcjonowania prawa zwieksza odpowiedzialność cywilną osób budujących , przed nowelizacja , kazdy napisał zawiadomienie i urzad zapomniał lub nie, uprawomocniło sie - budujemy , teraz to inwestor oraz projektant i kierownik budowy bedą interpretować przepisy  do panujacych warunków , a PINB rozbudują , bo zaleje ich fala donosów oraz sprzeciwów , bedzie zabawa  :facepalm: . Moze to i lepiej w koncu społeczeństwo poczuje demokrację , kolega z USA opowiadał mi , ze tam uzyskanie pozwolenia  nie jest trudne lub dziala to na podobnej zasadzie zgłoszenia   , ale kazdy inwestor musi poddać sie obowiazkowym kontrolom nadzoru w czasie budowy , który stwierdza czy obiekt jest realizowany zgodnie z prawem i załozeniami projektu , po 5 wizytach płatnych oczywiscie , po zakonczeniu jak inwestor nie zapłacił wykonawcy za prace , w ciagu dwóch tygodni sprawa konczy sie w sądzie . U nas rozbudowany system nadzoru inwestorskiego z panujacymi zwyczajami  powoduje ze kazdy obiekt jest zle wykonany ( to dla wykonawcy by obniżyc cene  ) a inwestor mieszka w nim ( chwalac sie jak pieknie i wygodnie zbudował dom - dla znajomych i rodziny ).Odbiegłem od tematu , ale uważam ze zbliża sie czas odpowiedzialności zawodowej i inwestorskiej wielkim krokami, wielu bedzie dalej wystepowało o pozwolenie ze wzdledów na bezpieczenstwo własne . Pozdrawiam

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ponadto  wszyscy sie mocno emocjonujemy uwolnieniem prawa budowlanego , ja uważam ze teraz będzie  jeszcze trudniej , nie w zwiazku z formalnościami , ale taki sposb  usankcjonowania prawa zwieksza odpowiedzialność cywilną osób budujących ,

 

Podzielam w pełni zdanie kolegi .... będzie niby prościej ale globalnie "kłopotliwiej i drożej" ot taki kolejny paradoks ;) 

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obecnie Wydział Architektury tak odnosi się do ziemianki. Jeżeli ziemianka będzie się nazywać budynkiem gospodarczym i będzie 3 metry od granicy (ściana bez okien) z zastrzeżeniem par. 12 ust. 7 warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie ... to zgłoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOlego nie 3- 4 tygodnie ale bite 30 dni od daty złozenia wniosku -zawiadomienia ,

Myślę że 30 dni + 7 dni bo poczta może przetrzymać kilka dni np. a wysłane w terminie. od 28 czerwca słyszałem że będzie liczony tylko stempel pocztowy, może ktoś poprawi bo nie jestem aż tak w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się mają przepisy na budowę budynku gospodarczego z piwnicą? Zgłoszenie czy pozwolenie?

Bo przecież można by było to wtedy legalnie podciągać pod ziemiankę. Budynek gospodarczy chyba nie musi mieć 2-3m wysokości licząc od zera.


Cholercia głupia oczyszczalnia czy szambo jest na zgłoszenie - a czym to się różni? Że ziemianka ma wejście.

Edytowane przez wróbel75

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie , myśłe że dywagacje nasze trzeba poprzeć twardymi faktami , proponuje odnieść sie do art.29 Prawo Budowlane oraz do Warunków technicznych obiektów - wtedy nasze wątpliwości zostana rozwiane .ja sprawdzałem  .Pozdrawiam 

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nowe Prawo Budowlane wchodzi w życie 29 czerwca 2015 r. Upraszcza procedury i dość sporo zapisów

z art. 29 możemy budować nawet bez zgłoszenia np. oczka wodne do 50 m2, wędzarnie z grillem - jako obiekty małej architektury,

budynków gospodarczych do 35 m2 , przy czym liczba tych obiektów nie może przekroczyć dwóch na każde 500 m2 działki, Piwnicę

ziemną należy traktować jak budynek gospodarczy - bo nigdzie nie ma zapisu, że budynek gospodarczy nie może być podpiwniczony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 5 lat później...
Na rynku są również gotowe betonowe że sklepieniem płaskim, łukowym. Można zakupić również przedsionek wejście. No i pytanie które lepsze. Te z Twojego filmu plastyk i wejście od góry po drabinie , betonowe pewnie mniej szczelne ale wejście po schodach. Póki co myślę.
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jest zainteresowany znajdzie w POREBIE wytwórnię  " PROBUD " ma gptpwe rozwiazania , pozwolenie cz6ty zgłoszenie zależy od starostwa UG etc, czyli szczęcia ,normalnie projekt + pozwolenie .Zastanawiam się czy zgłszenie jako zbiornika  do10 m3 by to złapało , takie obiekty są na zgłoszenie .Pozdrawiam

Edytowane przez Pacan Wojciech
Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.