Skocz do zawartości

Budowa zakładu produkcyjnego


1260Cube

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,

 

Jestem pasjonatem domowego wyrobu wędlin od wielu lat i chętnie korzystam z udostępnianej na tym forum wiedzy. Moje doświadczenia są wystarczające na przygotowanie wyrobów na potrzeby rodziny i znajomych, a pojawił mi się niezwykle pasjonujący dla mnie temat, do realizacji którego potrzebuję specjalistycznej wiedzy, którą mam nadzieję poznać przy Waszej pomocy.

Poznałem ostatnio ludzi, którzy obracają się w jakże egzotycznym rejonie świata jakim jest Afryka, część z nich to tzw. „tubylcy”, a część moi koledzy którzy planują swą przyszłość właśnie z Afryką.

Część „tubylcza” tego towarzystwa zainteresowana jest sprzedażą wyrobów mięsnych na terenie swojego kraju. Puki co testowali wyroby gotowe naszych producentów i widząc powodzenie jakim cieszą się takie wyroby postanowili spróbować we własnym zakresie produkcji wędlin, na miejscu. :)

W grę wchodzą wędliny produkowane na bazie mięsa drobiowego, bo o wieprzowinę tam trudno.

I tu pojawia się prośba i pytania do specjalistów, czy mógłbym liczyć na pomoc przybliżającą szczegóły niezbędne do rozpoczęcia takiej działalności.

Jak powinna wyglądać linia rozbioru mięsa, przechowywania, produkcji, obróbki itd.

Potrzebne by były bardzo szczegółowe informacje dot. poszczególnych etapów, wyposażenia, wydajności stanowisk itp. koszt poszczególnych elementów wyposażenia… temat rzeka.

 

Oczywiście w grę wchodzi również kupno używanego sprzętu i wyposażenia, na nowe raczej nie będzie nas stać.

 

Może ktoś z Was prowadzi taki zakład i podzieliłby się wiedzą praktyczną lub pokierował mnie w tym zawiłym temacie.

 

Z góry dziękuje za każdą pomoc

 

Jakub Cybulski

 

jakubcybulski@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określ się, bo nie zrozumiałem Twojego pytania.

Chcesz produkować w Polsce i sprzedawać w Afryce, czy produkować i sprzedawać w Afryce ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego , rozumiemy , ze braciom "tubylczym" trzeba pomagać , ale proponuję raczej poprosić kolegów z forum , z duzym doświadczeniem do kręgu doradców i uhonorowac ich zgodnie z posiadna wiedzą odpowiednią umową i apanażami  lub udac sie po poradę np. do Konspolu , może będą udziałowcami i dadzą własna przechodzoną linie oraz doswidczenie, osobiscie nie podoba mi się  próba skorzystania z doswiadczenia  innych w celu uzyskania własnego  efektu finansowego, gdzieś taki czas już był i pamietam , ale wtedy dla tych z pomysłami ( lepszymi lub gorszymi ) istniał fundusz o zgrabnej nazwie : RACJONALIZACJA , szczodrze wynagagradzając racjonalizatorów  , byli usatysfakcjonowani i dalej mysleli nad rozwojem i przyszłościa narodu. :)  :thumbsup: Pozdrawiam

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak powinna wyglądać linia rozbioru mięsa, przechowywania, produkcji, obróbki itd.

Zleć specjaliście wykonanie projektu technologicznego.

To jest niezbędna podstawa dalszych działań.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

 

Jestem pasjonatem domowego wyrobu wędlin od wielu lat i chętnie korzystam z udostępnianej na tym forum wiedzy. Moje doświadczenia są wystarczające na przygotowanie wyrobów na potrzeby rodziny i znajomych, a pojawił mi się niezwykle pasjonujący dla mnie temat, do realizacji którego potrzebuję specjalistycznej wiedzy, którą mam nadzieję poznać przy Waszej pomocy.

Poznałem ostatnio ludzi, którzy obracają się w jakże egzotycznym rejonie świata jakim jest Afryka, część z nich to tzw. „tubylcy”, a część moi koledzy którzy planują swą przyszłość właśnie z Afryką.

Część „tubylcza” tego towarzystwa zainteresowana jest sprzedażą wyrobów mięsnych na terenie swojego kraju. Puki co testowali wyroby gotowe naszych producentów i widząc powodzenie jakim cieszą się takie wyroby postanowili spróbować we własnym zakresie produkcji wędlin, na miejscu. :)

W grę wchodzą wędliny produkowane na bazie mięsa drobiowego, bo o wieprzowinę tam trudno.

I tu pojawia się prośba i pytania do specjalistów, czy mógłbym liczyć na pomoc przybliżającą szczegóły niezbędne do rozpoczęcia takiej działalności.

Jak powinna wyglądać linia rozbioru mięsa, przechowywania, produkcji, obróbki itd.

Potrzebne by były bardzo szczegółowe informacje dot. poszczególnych etapów, wyposażenia, wydajności stanowisk itp. koszt poszczególnych elementów wyposażenia… temat rzeka.

 

Oczywiście w grę wchodzi również kupno używanego sprzętu i wyposażenia, na nowe raczej nie będzie nas stać.

 

Może ktoś z Was prowadzi taki zakład i podzieliłby się wiedzą praktyczną lub pokierował mnie w tym zawiłym temacie.

 

Z góry dziękuje za każdą pomoc

 

Jakub Cybulski

 

jakubcybulski@o2.pl

 

Odebrałem tego posta bez ogródek mówiąc i żeby nie być złośliwym "Podaj na tacy proces technologiczny" a nie wspominając może jeszcze zrobić i podać przepisy, (chociaż to i tak skarbnica wiedzy i bez tego można by uruchomić pewnie niezłą masarnię tylko czytając to co tu ludzie zamieścili)  może źle to odebrałem ale jak się mylę to proszę usunąć mojego posta. My tu nie dyskutujemy o produkcjach tylko o domowych wyrobach na własny użytek ewentualnie znajomych. Jakby co to usuwać !!! 

 

Jak powinna wyglądać linia rozbioru mięsa, przechowywania, produkcji, obróbki itd.

Zleć specjaliście wykonanie projektu technologicznego.

To jest niezbędna podstawa dalszych działań.

 

 

Dokładnie najlepiej pracownikowi Sanepidu zrobi tak żeby było dopasowane, znam takie przypadki  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określ się, bo nie zrozumiałem Twojego pytania.

Chcesz produkować w Polsce i sprzedawać w Afryce, czy produkować i sprzedawać w Afryce?

Chodzi o produkcję i sprzedaż w Afryce.

 

Tam nie ma sanepidu, nie ma specjalistów, którzy zaprojektują linie, nic tam nie ma:)

 

k.

Edytowane przez 1260Cube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zleć specjaliście wykonanie projektu technologicznego.

To jest niezbędna podstawa dalszych działań.

 

 

Dokładnie najlepiej pracownikowi Sanepidu zrobi tak żeby było dopasowane, znam takie przypadki  :D  :D

 

 

 

Jeśli projekt technologiczny to tylko powiatowy inspektorat weterynarii :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w grę wchodzi również kupno używanego sprzętu i wyposażenia, na nowe raczej nie będzie nas stać.   Może ktoś z Was prowadzi taki zakład i podzieliłby się wiedzą praktyczną lub pokierował mnie w tym zawiłym temacie.

 

 

Napisz jakie wędliny na bazie drobiu tak ich zachwyciły, bo nawet u nas tych wędlin jest niedużo.Napiszę krótko - nie masz wieprzowiny, nie masz wędliny.

A tu od razu szynkę, polędwicę z kurzęcia chcecie robić  :facepalm:

Pozdrawiam ;)  

Edytowane przez Gonzo

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście w grę wchodzi również kupno używanego sprzętu i wyposażenia, na nowe raczej nie będzie nas stać.   Może ktoś z Was prowadzi taki zakład i podzieliłby się wiedzą praktyczną lub pokierował mnie w tym zawiłym temacie.

 

 

Napisz jakie wędliny na bazie drobiu tak ich zachwyciły, bo nawet u nas tych wędlin jest niedużo.Napiszę krótko - nie masz wieprzowiny, nie masz wędliny.

A tu od razu szynkę, polędwicę z kurzęcia chcecie robić  :facepalm:

Pozdrawiam ;)  

 

Zasmakowali w kabanosach i suchych kiełbasach. Jedli też nasze kiełbasy wieprzowe - wędzone i parzone, tam tylko taka "brytyjska" surowa jest dostępna. Jednak z uwagi na brak wieprzowiny trzeba się nastawić na kiełbasy drobiowe, bo drobiu tam pod dostatkiem.

 

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.