Skocz do zawartości

Kuracje.. domowe sposoby :)


Rekomendowane odpowiedzi

SYROP Z MNISZKA 
http://www.poradnikzdrowie.pl/…/medycyna-niekonwenc…/syrop-z-
mniszka-lekarskiego-przepis-na-leczniczy-miod-z-kwiatow-mlecza_41461.html
Nie byłabym sobą gdybym czegoś nie dorzuciła od siebie. Kolor uzyskany po dodaniu suszonego kwiatu hibiskusa , a dla lepszego aromatu dodałam suszone liście miety... Emotikon smile Zapomniałam o najwazniejszym..Aby wzmocnić działanie syropu.. dodałam 2 kieliszki (30) destylu 96 % Emotikon grin

post-43626-0-50923600-1431200509_thumb.jpg

post-43626-0-19472600-1431200521_thumb.jpg

post-43626-0-92637000-1431200558_thumb.jpg

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli temat o kuracjach to proponuję kurację pokrzywową

Zmielić młode pokrzywy w blenderze ,sokowirówce,czy mikserem.Pić sok 1-2łyżki dziennie przez 2 tyg.Można dodać miód i sok z cytryny.

Mozna tez zrobić nalewkę

Ja upycham do butelki młode listki pokrzyw i zalewam je spirytusem.Zostawiam na 4 m-ce.

Można też zafundować sobie kąpiel -miazgę z pokrzyw wkładamy do woreczka [z gazy] i umieszczamy pod strumieniem wody.

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze, tylko napiszcie tak jak Camelki w swoich przepisach na leczicze domowe mikstury, jaka na co jest. Bo to bardzo wazne, zwlaszcza w stosowaniu kuracji ziolowych i dodatkowo przeciwwskazania.Bo nie kazde ziolo kazdy moze stosowac.

 Moze to sie dziwne komus wyda, ale ziola sa na prawe  bardzo silnym lekarstwem

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to sa takie mixtury na wszystko :devil:  :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Proszę bardzo... wklejam informację z sieci :)

Autor: Monika Majewska


 


 


''Syrop z mniszka lekarskiego ma m.in. działanie przeciwwirusowe i przeciwzapalne, dlatego najczęściej jest stosowany w leczeniu bólu gardła i kaszlu. Dzięki zawartości wielu cennych witamin i minerałów może być stosowany także w celu leczenia dolegliwości żołądkowych czy infekcji skórnych. Sprawdź przepis na pyszny syrop miodowy z mniszka lekarskiego i przekonaj się o jego wyjątkowych właściwościach.  





Syrop z kwiatów mniszka lekarskiego jest najczęściej stosowany w celu łagodzenia bólu gardła i leczenia infekcji górnych dróg oddechowych. Jednak miód z mniszka lekarskiego, poza właściwościami przeciwzapalnymi i przeciwwirusowymi, ma także właściwości przeciwmiażdżycowe, żółciopędne i odtruwające, dlatego powinien się znaleźć w wielu domowych apteczkach.''



Edytowane przez @halusia@

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przeciwwirusowe

Znaczy się przy Piotrku /Wirusie /nie używamy .

A na poważnie to takim mniszkowym syropkiem leczyliśmy córę z częstego zapalenia krtani.Pomagało.Teraz rozcieńczam syrop czymś innym.Też pomaga ;):D

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A na poważnie to takim mniszkowym syropkiem leczyliśmy córę z częstego zapalenia krtani.Pomagało.Teraz rozcieńczam syrop czymś innym.Też pomaga
 

Kaziku.. pomaga pomaga.. kiedy dzieci były małe też pomagało :) 

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tylko żeby były "wytrawne" .

 

Hahaha ale Piotrek przy tym "medykamencie" to raczej trudno o wytrawność ;)  

Wezmę ze sobą na Grzybozlot to Cię podkurujemy i "odwirusimy" ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYROP Z MNISZKA 

http://www.poradnikzdrowie.pl/…/medycyna-niekonwenc…/syrop-z-

mniszka-lekarskiego-przepis-na-leczniczy-miod-z-kwiatow-mlecza_41461.html

Nie byłabym sobą gdybym czegoś nie dorzuciła od siebie. Kolor uzyskany po dodaniu suszonego kwiatu hibiskusa , a dla lepszego aromatu dodałam suszone liście miety... Emotikon smile Zapomniałam o najwazniejszym..Aby wzmocnić działanie syropu.. dodałam 2 kieliszki (30) destylu 96 % Emotikon grin

 

Halusiu - link nie działa :(

______________________________________________________________________________________________________

"Życie przeżywa się intensywnie dopiero wówczas, kiedy ani na sekundę nie zapomina się, że można je w każdej chwili stracić"
pułkownik Thomas Michael Hoare ("Mad Mike" Hoare)

 

 

Nasz blog o Arabii Saudyjskiej - W pustyni bez puszczy - Arabia Saudyjska oczami Polaka

i blog o książkach - To czytają Saudyjskie Wielbłądy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.