Skocz do zawartości

Jaki piec z podajnikiem ?


pokemon15

Rekomendowane odpowiedzi

A niby czemu ?

Przy prawidłowych ustawieniach podawania i przerwy i przy dobrym paliwie ze ślimakiem nie ma absolutnie żadnych problemów ;)

 

Tapniete z GT-I9500

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 357
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teoretycznie tak, ale trafiło się parę razy na grubszy węgiel, ślimak się zablokował i robota była.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak straszna Mireczku wymiana zerwanej śruby ... ;)

A tak na poważnie jak kombinowałem z opałem typu zboże etc ... to co dwa tygodnie było wyjmowanie ślimaka czyszczenia etc ...

Na dobrym groszku zero problemów ;)

 

Tapniete z GT-I9500

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie SiBy - ma ktoś może kocioł na pelet - szczególnie jestem zainteresowany takim do ok 10 kW - i jak się spisuje ?

Jeśli ma to być typowy kocioł peletowy to przychodzi mi tylko na myśl jedna opcja: Lechma PL 350. https://www.google.pl?gfe_rd=cr&ei=nYyvV8D7AuiH8Qe04KOwCQ&gws_rd=ssl#q=lechma+pl+350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro! Jak sobie życzysz zamontują tłokowy podajnik. Wytrzymalosc 30 lat i możliwość

Opalania dowolnym paliwem eco, mieszanym, a nawet koksem. Można również łączyć złe i dobre paliwio. Liczy się też ilość spalonego paliwa. Producent posiada różne kotły i podwójnego paleniska górnego spalania. Miałem okazje sprawdzić w praktyce piec i zamierzam kupić. Pod względem ekonomicznym również doskonale się spisuje. Jedyny minus stanowi cena, ale coś za coś i to podczas eksploatacji szybko się zwraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak straszna Mireczku wymiana zerwanej śruby ...

Zerwana śruba to minuta roboty, ale jak w ślimaku zakleszczy się węgiel, to ani ruch w przód ani w tył nie pomaga. 

Żeby odblokować ślimak, musiałem wysypać węgiel z zasobnika prze otwór 10 x 5 cm...nie jest to miła robota.

 

Gdybym miał wybierać, wybrałbym tłokowy.

 

Dziś skusiłbym się na piec z górnym spalaniem węgla.

Mówią że można sporo zaoszczędzić, ale wadą jest spalanie węgla do końca i ponowny pełny załadunek.

Edytowane przez miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZEMBIEC KWK 12KW mieszanka węgla-orzech- i groszek 60 st na piecu, 120m2 dom drewniany-temp na zew -14 stałopalność 25 GODZIN. Załadowany na max. Bez dmuchawy z dorobioną termostatycznyma regulacją klapki dopływu powietrza pierwotneŋo na bazie mechanizmu zamka centralnego od samochodu. Zero komcenia.To nie reklama-6 lat eksploatacji http://www.zebiec.pl/pl/kotly-co/linia-tradycyjna/kwk

Ja już nic nie muszę.

Piwo posiada wartości odżywcze,podczas gdy żywność nie ma żadnych wartości piwnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobię piec dolnego spalania na górny?

Tej zimy to jakaś masakra.....!!!

Normalnie góra 3 tony, a w tym roku już 4 zaczynam..... :devil:  że o cenach  węgla nie wspomnę!

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobię piec dolnego spalania na górny?

 

Przeważnie się da to zrobić .... pytanie jak wyglada teraz dopływ powietrza od dołu czyli drzwiczki, klapka , przesłona dmuchawa etc bo to nie "bedzie potrzebne" i powinno być szczelne przy górnym spalaniu ... i jak wyglądają drzwiczki górne bo tam trzeba doprowadzić powietrze ;)

 

Poczytaj sobie to:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego&s=4f8e4fd93148dac1026ec3aacfe1eeca

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwiczki szczelne, dopływ powietrza zapewnia dmuchawa uruchamiana przez sterownik pieca.

 

Zastanawia mnie, dlaczego piec Zrębiec podlinkowany przez kolegę ma dopływ powietrza z dołu?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo to klasyczny "dolniak" do którego kolega dorobił tzw miarkownik ciągu ;)

Jak chcesz mieć piec górnego spalania dopływ powietrza musi być tylko i wyłącznie od góry ... zasypujesz rozpalasz i wypalasz do zera nie ma dokładania - czyli tak jak np w miałowym ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak chcesz mieć piec górnego spalania dopływ powietrza musi być tylko i wyłącznie od góry .

Roger no co ty??? na pewno nie chciałeś tak napisać tylko się pomyliłeś ;)

 

zasypujesz rozpalasz i wypalasz do zera nie ma dokładania - czyli tak jak np w miałowym ;)

 Tu masz 100% rację

 Gdyby ludzi w Polsce uświadomić jak prawidłowo spalać węgiel to w Krakowie nikt by o smogu nie słyszał. O smoku tylko by wiedzieli :) W zwykłym " śmieciuchu" zasypanym węglem do pełna (lub połowy) ;)  i rozpalonym od góry pali się czysto, ekologicznie a przede wszystkim ekonomicznie., Bo dym to paliwo, a paliwo to kasa. Nie ma dymu to znak, że idzie mniej kasy. Warunek - taki śmieciuch powinien mieć choć miarkownik cugu (do sterowania klapki dolnej) dmuchawy zbędne zupełnie. 

Zrobiłem kilka kotłowni i wiem co piszę. Najgorzej jest przekonać starszych ludzi do takiego palenia - od razu słyszę "coś pan głupi, jak nasypię cały piec to mi wodę zagotuje" echhhhhhh.  ciemnogród w naszym kraju niestety. Na zasadzie : dziadek tak palił , ojciec,  to i ja tak palę. Prawdą jest jednak, że 2/3 domów ma przewymiarowane kotły i nawet zapalony od góry przykisi i zakopci, jednak łatwo je "zmniejszyć" wykładając komorę spalania cegłami szamotowymi. Robiłem takie przeróbki i do dziś mnie błogosławią bo węgla mniej idzie a w domu ciepło i nie dymi. ;)

 

polecam poczytać  http://czysteogrzewanie.pl/kociol/rodzaje-kotlow-weglowych/

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli demontuję dmuchawę, zakładam w to miejsce klapkę z miarkownikiem i ......jak podpiąć klapkę pod sterownik?

A może inne rozwiązanie powiązania obecnego sterownika z dopływem powietrza?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś to co Ci podrzucilem albo link Binio ?

 

Ps

Binio przy przeróbkach dolny / górny podawanie powietrza dołem sie nie sprawdzi ... co innego piece dedykowane do górnego spalania są rozwiązania z dolnym nawet wymuszonym podawaniem powietrza ale to konstrukcja a nie modyfikacja ;)

 

Tapniete z GT-I9500

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok roger , nie chwyciłem dokładnie tematu

PS. kotły dolno /górne czy górno /dolne jak kto woli  potocznie nazywamy "kundlami" to najgorsze rozwiązanie bo ani to dolniak ani górniak, często dochodzi do rozpalenia się całego zasypu i jest problem. Unikajcie takich konstrukcji


[Dodano: 02 lut 2017 - 21:49]

miro wywal dmuchawę - to samo zło- powiększa stratę kominową-  wydmuchuje ciepło zanim odbierze je wymiennik i dodatkowo szybciej brudzi kocioł, załóż miarkownik ciągu z łańcuszkiem (który zapinasz do klapki) i to tyle, działa (no miarkownik wkręcasz w mufę na kotle, żeby był "umoczony" w wodzie kotłowej ;), No ale tyle to ty wiesz. koszt koło 100zł a ile radochy  :) . Na miarkowniku kocioł jest stabilniejszy temperaturowo. z dmuchawą działa bardziej 0/1 

 

Dla szukających kotłów --  ranking-- http://ranking.czysteogrzewanie.pl/

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec mam takiej budowy:

 

post-39755-0-87178600-1486070771_thumb.jpg

 

 

Próbowałem spalania górnego, ale po jakimś czasie zapalił się cały wsad.....i dałem sobie spokój.

Co do miarkownika, to rozumiem że podtrzymuje on na piecu ustawioną temperaturę......?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak utrzymuje temp.  Co do kotła masz niestety "kundla". Można go przerobić na górny lub dolny. Jak chcesz mieć górniaka to musisz  "zatkać" przestrzeń na dole pod przegrodą pionową - szczelnie ( szamot cegła szamot)  tylko nie wiem jak z rusztem itd. Jak chcesz mieć dolniaka to zatkać szczelnie przestrzeń nad przegrodą pionową. Podaj nazwę kotła to polukam. Osobiście ja bym postarał się zrobić z niego dolniaka (nie będzie to rasowy dolniak, bo brak powietrza do dopalania (wtórnego) no ale  nie gasisz tylko dosypujesz opał. No i w dolniaku  wywalamy na 100% dmuchawy

Jutro poszukam to podrzucę Ci jak wykonać dobry palnik do dolniaka

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Binio1111 - kocioł tzw śmieciuch czy ma  dolne czy górne spalanie to śmieciuch !!!  i bardzo Cie proszę nie dyskutujmy, że nieprawda , że jak wszystkopalące z góry - to brak emisji - innej niż z dołu :facepalm:  :blush:  - owszem palą wolniej  i tu się zgodzę - ale ich sprawność jest dalej nie wyższa od 87% przy sterowaniu elektronicznym  zyskujesz ok 2-5% - ale śmiecisz tyle samo

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kocioł górnopalny

post-66794-0-99681800-1486115819_thumb.jpg

 

kocioł dolniak

post-66794-0-33219600-1486115888_thumb.jpg

 

 

 

 


[Dodano: 03 lut 2017 - 11:09]

Muski nie będę dyskutował  Zapraszam do obejrzenia sąsiadów moich. Jeden ma podajnik retorta i dymi (czeski eko)  drugi sąsiad ma za duży kocioł ogniwo (w którym zmniejszyłem komorę spalania) pali też czechem i nie dymi - dobre co???

Nie mówię tu o sprawności śmieciuchów, bo mają one z reguły zbyt małe wymienniki w stosunku do komory spalania, ale da się w śmieciuchu palić ekonomicznie i nie truć środowiska. Wiadomo, że w konstrukcji nowej będzie jeszcze lepiej ale jak się nie ma co się lubi..... to można się choć postarać palić lepiej ;)  Żeby dobrze spalić węgiel to trzeba zapewnić mu odpowiednie warunki (to jak z wędzeniem, żeby było zdrowo i ładnie trzeba .........) I jeżeli ktoś ma śmieciucha to jak go lekko poprawi, uszczelni itd jest w stanie palić w nim lepiej (może nie idealnie, ale lepiej :) ) Ja mam od 10lat retortę i wiele razy już miałem zrobić tak,  jak zrobił miro (pozbyć się kotła) wcale nie jest tak różowo jak mówią foldery.

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wcale nie jest tak różowo jak mówią foldery.
  Prawda - Kotły są znacznie przewymiarowane - Prawda - i dużo idzie w tzw komin - prawda.

 

Zapraszam do obejrzenia sąsiadów moich
Drogi Bracie - nie ma potrzeby wierz mi . ;) 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy zatruwają środowisko spalając węgiel....tak się słyszy i mam się po tym poczuć gorszym.

Proszę uwolnić ceny prądu, gazu lub innych bardziej ekologicznych źródeł ogrzewania, a pierwszy wywiozę piec na złom.

 

@binio1111

Górniak bardziej mi pasuje...dzięki za rysunki.

 

Trochę myślę wg obecnej pracy pieca.....bo jeśli miarkownica podtrzymuje temperaturę pieca, to co w przypadku kiedy piec jest w trybie podtrzymania ciepła?

Teraz tylko co jakiś czas włącza się dmuchawa żeby piec nie zgasł.

Może by wykorzystać obecny sterownik i w miejsce dmuchawy zainstalować urządzenie, które otworzy klapkę na czas pracy pieca.

Tak samo otwierałby klapkę w celu podtrzymania żaru w piecu.

 

 

Jeszcze pytanie o rozetę.

Czy to jest stałe otwarcie dla dopływu powietrza, czy regulowane?

Edytowane przez miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tak się słyszy i mam się po tym poczuć gorszym
pewnie nie masz dostępu do gazu - a pompy ciepła i prąd - jeszcze drogie chociaż w mojej wsi gmina ma dofinansować pompy w 80 %  co przy cenie 8000 zł płatnej przez użytkownika było by atrakcyjne  ( nie wywołuj wilka z lasu odnośnie uwolnionych cen bo bardzo możesz się zdziwić ;) ​) ale nie jest to dyskusja na Tym Forum  i nawet nie w tym temacie.

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dusi sie, żeby to pojąć trzeba zrozumieć proces spalania węgla w takiej sytuacji. Węgiel nie od razu spala się na popiół, Najpierw odgazowuje, potem zamienia się w koks i potem spala się na popiół. Po zapaleniu węgla od góry (patykami, drewienkami i papierem) zaczyna palić się ognisko na węglu, Węgiel pod ogniskiem zaczyna się nagrzewać (każdy węgiel po podgrzaniu do +/- 300 stop.  zaczyna odgazowywać (jeden mniej drugi bardziej- najbardziej gazują węgle wysokokaloryczne - koksujące - taki węgiel w retorcie daje dużo ognia ale i  powoduje duży niedopał i wywala koks do popielnika)  Jak węgiel odgazowuje i wytwarza się strefa żaru (spala sie gaz z węgla i dzięki temu kocioł nie kopci- warunek -doprowadzenie powietrza dopalającego przez rozetę) Ta strefa żaru przemieszcza się w dół zładu węgla (taka warstwa żaru opuszcza się do dna) w tym czasie cały czas spalamy związki lotne (kocioł nie dymi) nad warstwą żaru powstaje koks pod jest nadal węgiel. Jak żar dojdzie do dna proces się odwraca. W tym czasie pali nam się na dnie, ale nad żarem nie ma już węgla, który dymi tylko czysty koks(odgazowany węgiel) Wtedy warstwa żaru idzie do góry - spalamy koks bezdymnie-  a popiół opada przez ruszt. Intensywność przemieszczania żaru do dna i do góry reguluje się klapką na dole (powietrze pierwotne) a dopalanie gazów rozetą (jak damy za dużo powietrza przez rozetę to niepotrzebnie chłodzimy spaliny, jak za mało kocioł kopci). Teraz zrozumiecie może dlaczego nie powinno się dokładać węgla w czasie palenia w górniaku od góry. - Zeby nie zabużać procesu odgazowywania i koksowania węgla. Co ciekawe przy paleniu tym sposobem nie straszne są węgle koksujące , których nie chce łykać retorta- tu wypala sie na popiołek . Do takiego palenia lepsze są kotły , które mają komorę spalania wysoką o stosunkowo małej powierzchni (mniejsza powierzchnia odgazowania) Ratunkiem w kotłach, które są przewymiarowane i mają komory niskie o dużej powierzchni jest wyłożenie boku, boków ,lub 3 ścian cegłą lub płytką szamotową. W procesie palenia węgla odwrotnie jak przy wędzeniu , zależy nam na jak największej temperaturze paleniska, na stosunkowo małej powierzchni.

 

miro rozeta koniecznie regulowana. Trzeba tak wyregulować klapkę (długośc łańcuszka śrubą rzymską) i mniej więcej moc kotła, żeby po zamknięciu klapki zostawała szczelina 1-2mm, wtedy może troszkę przebije temp, ale nie zakopci.Klapka sterowana miarkownikiem płynnie się opuszcza i podnosi - nie ma tak , że jak dojdzie do temp.ustawionej to nagle opada. Dlatego jest to dobre rozwiązanie, bo powoli hamuje i rozpędza kocioł. W twoim przypadku jak zapaliłeś od góry i dmuchawa dawała wiatru temp szła szybko do góry,w momencie jak ster. wyłączył dmuchawę odcinałeś tlen a miałeś grubą warstwę żaru. w tym przypadku nie ma bata - dym z komina = strata kasy - w dymie jest  najlepsze paliwo. Rozwiązaniem są dmuchawy z ster pid. nigdy nie doprowadzi do odcięcia tlenu- powoli dochodzi do temp. Ale dmuchawa jest złym rozwiązaniem - uwierz  powiększa stratę kominową(wydmuchuje ciepło) i szybciej odkłada się pył na przegrodach kotła (brudny kocioł to też strata bo gorsza sprawność). Dmuchawę stosuję awaryjnie jak komin za mały i bezcugowy

 

Przyjmuje się mocno uśredniając, że w węglu 25-40% to części lotne, które odpowiednio spalone dadzą ciepło, a wypuszczone przez komin stratę kasy i  zatrucie środowiska

Teraz może uwierzycie , że jednemu tona węgla starcza na miesiąc(bo pali jak każdy i puszcza kasę w komin) a sąsiad, który ma taki sam dom  ma 1 tonę węgla na 1,5 miesiąca (bo pali od góry i nie dymi)

 

Wada  -  rozpalamy i czekamy aż się wypali, tej wady nie ma w kotłach dolnego spalania (tam dokłada się opał na bieżąco) niestety i dolniaki mają swoje wady . np zarastanie komory załadunkowej i zawieszanie się opału, konieczność rusztowania i bardziej skomplikowaną obsługę.Ale jak jest dobrany odpowiednio do instalacji i wyregulowany daje wiele frajdy

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.