Skocz do zawartości

Peklowanie davido31


davido31

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Największą jej wadą było to, że mogła być zanieczyszczona bakteriam (te 40 st.C

U mnie woda nie miała takiej temperatury bowiem wodę zagotowałem a potem schłodziłem. Gdy woda była już chłodna rozpuściłem w niej 45 gram peklosoli i 5 gram soli wędzarniczej. Przy układaniu mięsa w naczyniu woda była dość zimna.

 

 

 

Ale jeżeli zrobiłeś dobry nastrzyk nową solanką

Tak zrobiłem nastrzyk nową solanką w ilości 100ml.

 

 

 

Na razie, by nie robić bałaganu na forum, temat przenoszę do kosza.

 

Jaki bałagan? Ten temat to dobra przestroga dla innych. Można się z niego wiele dowiedzieć czego robić a czego nie. Tak więc proszę o pozostawienie tematu tak jak jest.

 

 

 

Największe namnażanie bakterii następuje w przedziale temperatur: 20-50 st.C, dlatego zawsze dążymy do jak najszybszego obniżenia temperatury wyrobów i konserw poniżej 20 st.C.

 

No i właśnie ta informacja jest dla mnie kluczem.

Jeśli chcesz uniknąć krytyki: - Nic nie mów - Nic nie rób - Bądź nikim   (Arystoteles)

Moja wędzarnia
Dymogenerator- Budowa i wymiary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Mięsko po 5 dniach peklowania wg. Tabeli Dziadka.

Pachnie ładnie, solanka dość klarowna, kolor chyba też w normie.

 

https://images.tapatalk-cdn.com/15/05/22/431be7fc3301afee17107fb0b831bad0.jpg

Jeśli chcesz uniknąć krytyki: - Nic nie mów - Nic nie rób - Bądź nikim   (Arystoteles)

Moja wędzarnia
Dymogenerator- Budowa i wymiary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peklowanie dobiegło końca.

Oto co udało mi się osiagnać:

Szynka parzona na wywarze z łupin cebuli.

Boczek jeszcze parzy się w szynkowarze.

 

8https://images.tapatalk-cdn.com/15/05/24/85eb59c23e16f6104f0ae19d80797fb2.jpg

Jeśli chcesz uniknąć krytyki: - Nic nie mów - Nic nie rób - Bądź nikim   (Arystoteles)

Moja wędzarnia
Dymogenerator- Budowa i wymiary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szynka w smaku lekko słona. Delikatne mięso. Wyrazisty smak mięsa a nie przypraw których było prawie wcale. Osobiście średnio smakuje mi szynka tylko parzona.

 

 

mam nadzieję ,ze wyjdzie podobnie..

 

Mam nadzieję, że Twoja wyjdzie ładniejsza bo ta moja jakaś blada trochę. :D

Edytowane przez davido31

Jeśli chcesz uniknąć krytyki: - Nic nie mów - Nic nie rób - Bądź nikim   (Arystoteles)

Moja wędzarnia
Dymogenerator- Budowa i wymiary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój kawałek będe parzyć w szynkowarze.

Mój syn nie przepada za wędzonkami [nie wiem jak można nie lubić wędzonych wyrobów??] więc tak pod niego wynalazłam ten szynkowar i od czasu do czasu robię w nim różne mielonki [ostatnio nawet fajna wyszła z kurczaka] a teraz próba szynki-sama jestem ciekawa jaka wyjdzie??

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

od czasu do czasu robię w nim różne mielonki

No ja też pociskam sobie szynkowary. Właśnie wstawiłem do lodówki roladę z boczku. Spróbuję kiedyś zrobić szyneczkę w szynkowarze zobaczymy co z tego wyjdzie. ;) 

 

 

 

Mój syn nie przepada za wędzonkami [nie wiem jak można nie lubić wędzonych wyrobów??]

 

A moje córki nie lubią barszczu czerwonego, ogórkowej, żurku, białego barszczu, kapuśniaku i grzybowej.  Jak można nie lubić takich zarąbistych zup?! :facepalm::cry:

Jeśli chcesz uniknąć krytyki: - Nic nie mów - Nic nie rób - Bądź nikim   (Arystoteles)

Moja wędzarnia
Dymogenerator- Budowa i wymiary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem do lodówki sprawdzić co tam u mojej szyneczki. Kurcze muszę powiedzieć, że coraz smaczniejsza się robi. Ukroiłem kilka kawałków, polałem świeżutką oliwą z oliwek, dodałem kolorowego pieprzu i bomba! Smakuje jak prawdziwy hiszpański Lacón ! :frantics:

 

post-72541-0-08796400-1432511121_thumb.jpg

 

 

 


Prawdę mówiąc wcale słona nie wyszła ta szyneczka. Wydawała mi się słona na samym początku ale to przez pierwsze plastry. Po 3 plastrach jet już idealna. Taka jaką chciałem.

 

Dzięki @DZIADKU za tabelkę!  Jest idealna!  :thumbsup:  :clap:

 

Tu są parametry solanki dla tej szyneczki.

 

post-72541-0-08246100-1432512479_thumb.jpg

Edytowane przez davido31

Jeśli chcesz uniknąć krytyki: - Nic nie mów - Nic nie rób - Bądź nikim   (Arystoteles)

Moja wędzarnia
Dymogenerator- Budowa i wymiary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tabeli w tej w "półkolumnie" 9,1 procent wersja mniej słona. Swój smak niestety trzeba dobrać metodą prób błędów, lub kosztować wycinek z mięsa wędzonki,"kotleciki" z farszu na kiełbasy. W mojej ocenie w końcu trafisz swój smak tz ilość soli i będziesz robił według swojej dawki soli. To w mojej ocenie lepsza wersja bo z tymi smakiem jest róznie Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję kiedyś zrobić szyneczkę w szynkowarze zobaczymy co z tego wyjdzie. 

Spróbuj tą:  https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10560-wyroby-z-praski-osłonek-barierowych-konserwy/?p=407839

Zmniejszyłem tylko ilość soli do 25 g/kg

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tabeli w tej w "półkolumnie" 9,1 procent wersja mniej słona

 

Tą wersję będę stosował dla boczku bo wyszedł mi lekko słony. Zapewne przez to, że mięso jest mniejsze objętościowo.

 

 

davido31 :clap::thumbsup::clap::thumbsup:

 

 

Bardzo dziękuję ziomek ;)

 

 

 

 

Brak mi doświadczenia na taką. ;)

 

Przedstawiam Wam roladę z boczku z szynkowara z tego samo peklowania.

 

post-72541-0-75952400-1432549847_thumb.jpg

 

A tu już razem szyneczka i boczuś.

 

post-72541-0-60826900-1432549891_thumb.jpg

 

Wnioski nasuwają mi się takie. Nie wiem czy słuszne

 

Szynkę powinienem peklować wg tabelki która podałem (9,5%) a boczek tak jak napisał @Maciekzbrzegu (9,1%)

Jeśli się mylę  to mnie poprawcie. ;)

Jeśli chcesz uniknąć krytyki: - Nic nie mów - Nic nie rób - Bądź nikim   (Arystoteles)

Moja wędzarnia
Dymogenerator- Budowa i wymiary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

davido nie ma co poprawiać bo każdy "dochodzi" do swojej słoności -ja np. robię solankę 8,5% ale pekluję dłużej .

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

davido nie ma co poprawiać bo każdy "dochodzi" do swojej słoności

Nie inaczej. ;) Ja ogólnie jestem zadowolony z mojego pierwszego peklowania. :D

ja np. robię solankę 8,5% ale pekluję dłużej .

Do boczku spróbuję 8,5%. Ile dni trawa peklowanie?

Jeśli chcesz uniknąć krytyki: - Nic nie mów - Nic nie rób - Bądź nikim   (Arystoteles)

Moja wędzarnia
Dymogenerator- Budowa i wymiary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli peklujesz dłużej i w mniejszym stężeniu solanki tym bardziej pilnuj temperatury i stosuj niższa + 4 stopni oczywiście pisząc solanka mam na myśli roztwór peklosoli Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.