Skocz do zawartości

Czyszczenie dymogeneratora


Swatek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie:-)

Nowy tu jestem (a w zasadzie, jestem od nowa:-) i zgłębiam właśnie kwestię dymogeneratorów.

Nie wszystko jest dla mnie jasne, ale nie byłbym sobą, gdybym nie zaczął od razu kombinować:-)

Przewinął się mianowicie temat ich okresowego czyszczenia.

Przyszedł mi do głowy taki czyścik, montowany w wiertarce.

Zasada generalnie taka sama jak w przypadku szczotek drucianych, ale z pewną zmianą.

Podstawą (tak jak w tych szczotkach) byłyby dwa krążki stalowe pomiędzy którymi jednak byłyby umieszczone nie druty o stałej długości, a stalowe linki, np odcinki wygięte w kształt litery „V”. Takie linki są np w Castoramie po kilka PLN za metr.

Całość można byłoby umieścić na pręcie gwintowanym np fi 12.

Pokazałem to na załączonym rysunku.

Długość tych linek musiałaby być oczywiście dostosowana do średnicy DG tak, żeby całkowita średnica rozwiniętych linek była większa od średnicy DG.

Dzięki sile odśrodkowej, linki te czyściłyby powierzchnię głównej komory spalania.

Po częściowym zużyciu, mogłyby być przełożone na te drugie bolce, bardziej odległe od osi (jako opcja).

To oczywiście nie wyczyści całego DG, ale jednak większą jego część.

Co sądzicie?

Serdecznie pozdrawiam

Tomek

 

 

CZYŚCIK.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W zasadzie to czyszczę tylko dyszę dymową, ponieważ rurę zasypową wystarczy tylko lekko podskrobać i jest OK. Natomiast rura dymowa i rurka powietrzna potrzebuje również podobnego króciutkiego zabiegu, a następnie miska z płynem, lub zmywarka do naczyń i OK. Poczytaj sobie, Roger już nie raz i nie dwa o tym pisał. Nie ma więc żadnej racjonalnej potrzeby utrudniania i komplikowania sobie życia i "budować drzwi do lasu" :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myję DG, bo nie ma takiej potrzeby.

Komory spalania myć nie ma sensu i tak się zabrudzi przy dymieniu.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, w takim razie nie było tematu :)

Po prostu myślałem, że czyścicie komory spalania, żeby nie paliło się powtórnie to co już się wcześniej paliło, w sensie tych różnych związków rakotwórczych etc

Pozdrawiam

Tomek

P.S. To oczywiście było pomyślane pod kątem DG o podstawie koła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dymieniu jedynie wyrzucam nie dopalone zrębki i tyle.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co sądzicie?

 

Nie czyszczę.Jedynie lekko dookoła skrobakiem komorę spalania wyrzucam co się wyskrobało i chwatit.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliście mnie :)

Zresztą gdyby ktoś jednak chciał/musiał wyczyścić komorę spalanie gruntowniej, to zamiast konstruować coś samemu, lepiej kupić takie cóś:

http://www.leroymerlin.pl/narzedzia-reczne/materialy-scierne/szczotki-druciane-reczne/szczotka-kominiarska-002-ssa-szczotpol,p14322,l820.html

 

Jeżeli chodzi o czyszczenie rury dymowej, to można też użyć szczotek do czyszczenia broni gładkolufowej:

http://www.sklepmysliwego.pl/p431,szczotka-mosiezna-do-broni-srutowej-kal-12.html

Tyle, że problemem może być kaliber :)

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli chodzi o czyszczenie rury dymowej, to można też użyć szczotek do czyszczenia broni gładkolufowej:

 

Rurkę dymową wrzucam po wędzeniu do  płynu do uzdatniania rur.Wszystko ładnie schodzi po parogodzinnym moczeniu.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Arkadiusz, a co to za płyn do uzdatniania rur?

 

Kupuję w Lidlu  w żółtej plastikowej butelce firmy W5. 

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to najprostsze i szybkie rozwiązanie o którym juz dawno pisałem polecając W5 z Lidla bo to tanie i dobre rozwiązanie ;)

Co do braku konieczności czyszczenia po wedzeniu nie będę się wypowiadał bo szkoda czasu i nerw ;)

...czyścić trzeba ...

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam czyścić, jak nie muszę czyścić ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już nie wiem, czy trzeba czyścić czy nie :D

Bazowałem po prostu na wpisach Kol Andyandy i jpionka w wątku:

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/4891-dymogenerator-wb/page-16

A tak poważnie, to jak 1-2 razy uwędzę przy użyciu DG to stwierdzę czy taka potrzeba istnieje :)

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj czyszcząc DG pobrudziłem sobie rękę. Mam kilka brązowych plam na dłoni. Próbowałem już:

-mydło

-płyn do mycia naczyń

-zmywacz do paznokci

-rozcieńczalnik chlorokauczukowy

-benzyna ekstrakcyjna

Nic nie działa. Czy koledzy i koleżanki mają jeszcze jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he też się kiedyś ufafluniłem, i brązowe plamy z rąk zeszły same po kilku dniach (pewnie z naskórkiem, który się regeneruje).

muniek123 ja też próbowałem wszystkiego co tylko się dało, łącznie z pastą BLACK OUT, która najgorsze smary domywa i dup... nie doczyściła rąk.

Od tamtej pory jak czyszczę DG to zawsze ubieram rękawiczki takie jak mają sprzątaczki z grubszej gumy i spokój mam.

A jak muszę coś na gorącym DG zrobić (dosypać, poprawić, itp) to zawsze w rękawiczkach skórzanych tzw. instalatorskie z cieniutkiej skóry b. wygodne i przy okazji chronią przed oparzeniem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszy BAca, ruszy :D . Wez cytryne lubi innego cytrusa, i wcieraj w ta plame tylko skora musi byc sucha przed wcieraniem. A jak nie to juz tylko chlorina( bleach ) zostaje. 

 Tak na prawde to juz dawnoi nie mialam zadnych plam na skorze, nawet od burakow, bo moje robione mydlo wspaniale wszystko czysci. Nie wiem dlaczego, jakas magia chyba  :D

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez cytryne lubi innego cytrusa, i wcieraj w ta plame tylko skora musi byc sucha przed wcieraniem. A jak nie to juz tylko chlorina( bleach ) zostaje. 

no chyba że, ja takich metod nie stosowałem zwykłe mydło i już, wiesz i tak po kilku dniach znika. Wiadomo Wam damom nijak nie uchodzi z poplamionymi rękoma biegać   :D Pozdrawiam

Edytowane przez Baca

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.