Skocz do zawartości

Pierwsza świnka przerobiona !


Raulo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po długiej ale nie ukrywam bardzo ciekawej lekturze forum postanowiłem kupić rozebraną świnkę i ją przerobić :)

Naturalnie nigdy tego nie robiłem dlatego tym większa jest moja radość - dokonałem prawie cudu jeśli chodzi o moją osobę :)

Naturalnie nie obyło się bez ofiar :) Ze stołu w jadalni odchodzi okleina po wyrobie kaszanki, Blat w kuchni porysowany od noży, pożyczona maszynka do mięsa się spaliła - musiałem odkupić. Nie wspominając o dwukrotnie przeciętym palcu, raz moim raz żony :)

Ale powiem Wam, ze to wszystko nic do dumy jaka mnie rozpiera jak znajomi mówią, ze im smakuje i że to niby nie ja z żoną robiliśmy hahaha :)

To dzięki Wam udało nam się tego dokonać ! DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC !

Wiele razy pytałem na forum i zawsze dostałem odpowiedź.

Ale kończę, bo przeżywam jak bym Amerykę odkrył na nowo :)

Na zdjęciach troszkę mizernej jakości pokazałem co udało nam się zrobić ze świnki - reszta mięska surowa pomrożona.

Wędzonki:

Schaby, boczek i szynki

Kiełbaska:

Biała parzona i wędzona

Kiełbaska słoikowa

Smalec

Salceson

Jest jeszcze kaszanka (biała) ale w zamrażalce i nie zdążyłem pstryknąć fotki :)

 

Fotki na moim serwerku.

http://www.tbs.one.pl/roger/Wyroby/Wyroby.html

A tym się zajmuję

"Jeżeli dyskutujesz z idiotą, dobrze mieć pewność, że on nie robi tego samego." Ogden Nash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raulo pamietaj ze uznanie domownikow (konsumentow)

o Twojej udanej pracy jest najwspanialszym uczuciem

jakie ja doznaje lub kazdy z nas ,jest to taka nieplacona

nagroda za udane wyroby.

 

to ze sie blat porysowal,ze maszynka sie spalila to nie Twoja

wina to przeciez Wasze emocje,zapal do pracy zwiazane z wyrobami

spowodowaly czyniac lekcje na nastepne wyroby.

 

pozdrawiam

3-maj sie

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Marku, te straty to piwko małe przy tym jaką sobie i rodzinie sprawiliśmy radość.

Już się zaopatrzyłem w swoją maszynkę 1300W także mam nadzieję, że tak szybko jej nie spalimy :)

Nie wiem tylko dlaczego mam takie "blade" wędzonki. Na Waszych fotkach są dużo łądniejsze :)

Wędziłem przez 3 godzinki drzewem olchowym w 50 stopniach + 1 godzinka osuszania w tej samej temp.

 

P.S Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak ubolewam nad tym, ze nie mogłem być na zlocie - przecież to szkoła zycia dla takich jak ja !

Jestem jednym z Adminów strony o CB radio a zarazem organizatorem zlotów i zawsze mamy zlot praktycznie pokrywający się z Waszym :( Ale obiecałem sobie, ze jeśli mogę to przyjadę do Was w przyszłym roku choćby nie wiem co !

A tym się zajmuję

"Jeżeli dyskutujesz z idiotą, dobrze mieć pewność, że on nie robi tego samego." Ogden Nash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje za piękne wyroby- .podwędziłem troszkę te wędzoneczki Po prostu dużo białego na wierzchu i tak wszystkiego po troszeczku nazbierało się w czasie wędzenia .Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie DZIADKU starałem się aby specjalnie podsuszyć wędzonki w 50 stopniach aby nic sie do nich nie naprzyklejało.

 

No teraz to są rewelka :)

A tym się zajmuję

"Jeżeli dyskutujesz z idiotą, dobrze mieć pewność, że on nie robi tego samego." Ogden Nash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wędzonkach to nic się nie nazbierało ,piękne czyściutkie A nazbierało to się troszeczkę maleńkich błędzików w czasie wędzenia . Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Raulo Piękne te Twoje wędzonki ,a że blade to następnym razem będą ciemniejsze jak dłużej pobędą w wędzarni . Gratulacje z okazji przerobienia świnki

 

Pozdrawiam kolegę zza miedzy

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nazbierało to się troszeczkę maleńkich błędzików w czasie wędzenia

No tak, jak to mówią od razu Rzymu nie zbudowano :) Potrenujemy i będzie lepiej :)

A tym się zajmuję

"Jeżeli dyskutujesz z idiotą, dobrze mieć pewność, że on nie robi tego samego." Ogden Nash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko dlaczego mam takie "blade" wędzonki

Nie są takie blade!

 

nazbierało to się troszeczkę maleńkich błędzików w czasie wędzenia

Mógłbyś proszę rozwinąć temat jakie to błędy "widać" z tego zdjęcia?

Pozdrawiam

BonAir

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286

Co by tu jeszcze sprasować... ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś proszę rozwinąć temat jakie to błędy "widać" z tego zdjęcia?

Ze zdjęcia na pewno widać fatalne wiązanie :)

Niestety cały czas czekam za płytką więc improwizowałem :)

A tym się zajmuję

"Jeżeli dyskutujesz z idiotą, dobrze mieć pewność, że on nie robi tego samego." Ogden Nash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia to widać że jest uwędzone na bardzo jasny kolor i o ile by to było zamierzone takie uwędzenie to 5 dla operatora wędzarni .Ale to nie tak miało być w związku z tym możemy uznać że wędzonki są nie dowędzone . Odpowiedź nasunie się sama gdy wczujesz się w proces tego wędzenia A więc może należało osuszać w trochę wyższej temperaturze lub okresowo ją podwyższać i obniżać a zakres według norm jest duży, następnie po osuszeniu mogło być w wędzarni mało dymu a to już związane jest z budową paleniska lub wędzarni . Można pod koniec wędzenia wędzić w gęstszym dymie i trochę wyższej temp. np 70st C i wtedy wędzonki nabierają szybciej koloru. Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem to sobie do serca.

Nawiasem mówiąc sugerowałem się zdjęciami z Twojej AKADEMII. Tam był przedział 45-55

Nie wiedziałem, ze zakresy są większe.

A tym się zajmuję

"Jeżeli dyskutujesz z idiotą, dobrze mieć pewność, że on nie robi tego samego." Ogden Nash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pod koniec wędzenia wędzić w gęstszym dymie i

Jak uzyskać gęsty dym, bez zwiększania temperatury? Ja zawsze dokładam drzewa, przykrywam palenisko, przykrywam wylot wędzarni, a temperatura i tak rośnie. Fakt, że po pewnym czasie spada, ale i spada gęstość dymu. Czy trzeba użyć mokrego drzewa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stołu w jadalni odchodzi okleina po wyrobie kaszanki, Blat w kuchni porysowany od noży,

Dzięki temu będziesz miał nowy stół.

Wędzenie wykonałeś wzorowo a na przyszłość musisz zwiększyć wilgotność drewna do wędzenia, chyba, że błąd tkwi w tym o czym pisał Dziadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przyszłość musisz zwiększyć wilgotność drewna do wędzenia

No właśnie. Tak bardzo sie starałem aby było suche, ponieważ na forum czytałem, że drewno powinno być suche a nie mokre. Procentu wilgotności nie jestem w stanie sprawdzić ale mam drewno suche spod dachu i całkiem wilgotne na otwartym powietrzu. Tego mokrego właśnie bałem sie używać.

A tym się zajmuję

"Jeżeli dyskutujesz z idiotą, dobrze mieć pewność, że on nie robi tego samego." Ogden Nash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co za zbieżność problemu . Przy ostatnim wędzeniu zauważyłem że mam problemy z otrzymaniem dobrego dymu . Już myślałem że coś się stało z wędzarnią a do wędzenia 20kg wsadu . Drewno do wędzenia przechowuję pod wiatą i muszę powiedzieć że od strony południowej tak przeschło na maxa że nie dawało dymu .Wczas jednak sie zorientowałem wziąłem kawałek drewna z innego miejsca wiaty i sytuacja zaraz się wyjaśniła . Jeżeli chodzi o drewno to nie powinno być używane do wędzenia zaraz po ścięciu .

 

Serdecznie pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określenie "drewno suche" nie oznacza wysuszenia "na pieprz" przyjmuje się że jest to ok. 20% wilgotności,

Przypomnę też że choć dymu może nie być widać, to jednak on jest i wędzi...

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.