Skocz do zawartości

Sprzedaż wędlin przez rolnika a kwestia podatków


Rekomendowane odpowiedzi

 

Wygląda na to, że nasza umiłowana władza powoli zaczyna, w mojej interpretacji, regulować pod względem prawnym to, co nazywamy Działalnością Marginalną, Lokalną i Ograniczoną.

http://rolniczeabc.pl/269204,Ustawa-o-sprzedazy-bezposredniej-podpisana-Rolnicy-sami-sprzedadza-wlasne-produkty.html#axzz3dDQuoAOc

http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=gospodarka&idNewsComp=208329&filename=&idnews=211640&data=&status=biezace&_CheckSum=-1678966175

„Nowe regulacje mają wejść w życie 1 stycznia 2016 r.”

Założyłem ten temat, by spróbować zinterpretować obecne przepisy pod względem prawa podatkowego. Bardzo proszę o konstruktywną krytykę.

1. Nowe przepisy w zakresie PIT.

Najistotniejsze informacje:

sprzedaż następuje wyłącznie:

w miejscach, w których produkty te zostały wytworzone,

na targowiskach, przez które rozumie się wszelkie miejsca przeznaczone do prowadzenia handlu, z wyjątkiem sprzedaży dokonywanej w budynkach lub w ich częściach;

prowadzona jest ewidencja sprzedaży.
Wydaje mi się, że chodzi tutaj o „Ewidencję sprzedaży bezrachunkowej”.

http://poradnik.wfirma.pl/-sprzedaz-bezrachunkowa-dokumenty-do-jej-ewidencjonowania

http://poradnik.wfirma.pl/-ewidencja-sprzedazy-bezrachunkowej-wzor-z-omowieniem – wzór

 

Podstawową formą opodatkowania tych przychodów, będzie opodatkowanie na ogólnych zasadach według skali podatkowej (18% i 32%).

Ustawa wprowadza ponadto, na zasadzie wyboru, możliwość opodatkowania takich przychodów, w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, na podstawie ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. Nr 144, poz. 930, z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą ryczałtową”. Ryczałt będzie wynosił 2% uzyskanych przychodów.

Opodatkowanie ryczałtem będzie możliwe, jeżeli przychody w roku poprzednim nie przekroczyły równowartości 150.000 euro.

 

http://www.opolskiepodatki.pl/aktualnosci/36

 

2. Nowe przepisy w zakresie VAT.

Pomijamy w naszej analizie rolników VATowców i skupiamy się na rolnikach ryczałtowych.

Zgodnie z art. 2 pkt 19 ustawy o VAT, przez rolnika ryczałtowego rozumie się rolnika dokonującego dostawy produktów rolnych pochodzących z własnej działalności rolniczej lub świadczącego usługi rolnicze, korzystającego ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT, z wyjątkiem rolnika obowiązanego na podstawie odrębnych przepisów do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Przepis art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT zwalnia od podatku dostawę produktów rolnych pochodzących z własnej działalności rolniczej, dokonywaną przez rolnika ryczałtowego oraz świadczenie usług rolniczych przez rolnika ryczałtowego

Należy tutaj rozróżnić, w moim rozumieniu tematu, przetworzone i nieprzetworzone produkty rolne. Sprzedaż półtusz i kawałków mięsa jest zwolniona z VATu, a sprzedaż wędlin podlega pod VAT.

 

Do kwoty 150 000 (obrotu) obowiązuję przedmiotowe zwolnienie z VAT (Należy pamiętać, że zyski są tylko ułamkiem obrotu!)

 

http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/vat/zwolnienia/325701,Zwolnienie-podmiotowe-z-VAT-2014-2015.html

Pozostaje zwolnienie dla podatników, których obrót (sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych) nie przekroczył w poprzednim roku kwoty 20 tys. zł.

Wyjątkiem od tego zwolnienia jest działalność polegająca na:

- usługi naprawy pojazdów samochodowych, motocykli, motorowerów (w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania),

- usługi w zakresie wymiany opon i kół,

- usługi w zakresie badań i przeglądów technicznych pojazdów,

- usługi w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,

- usługi prawne, w tym w zakresie doradztwa podatkowego, z wyjątkiem usług notariuszy w zakresie objętym wpisem do repertorium A i P,

- usługi fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne,

- usługi gastronomiczne, z wyjątkiem usług świadczonych na pokładach samolotów oraz w sposób określony w pozycji 43 załącznika do rozporządzenia (stołówki w placówkach oświatowych).

Dodano także do katalogu dostawę perfum i wód toaletowych, z wyjątkiem towarów, dostarczanych na pokładach samolotów.

W naszym przypadku jest to produkcja wędlin, a nie usługa gastronomiczna, więc, jak rozumiem, kasa fiskalna nie jest wymagana.

http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/vat/kasy-fiskalne/697916,Kasy-fiskalne-2015-2016-zwolnienia.html

3.Nowe przepisy a kwestia KRUS.

Wyrób i sprzedaż wędlin traktuję jak pozarolniczą działalność gospodarczą.

Jeżeli nie przekraczamy rocznej kwoty granicznej (za rok 2015 wynosiła 3204 złote) możemy nadal ubezpieczać się w KRUS. Jeżeli przekroczymy te kwotę, trzeba będzie zarejestrować się w ZUS.

Rolnik lub domownik prowadzący dodatkowo pozarolniczą działalność gospodarczą będzie zobowiązany do opłacania miesięcznej składki podstawowej na ubezpieczenie emerytalno-rentowe w podwójnym wymiarze.

Rolnik do 50 ha za składkę emerytalno-rentową płaci 264,00 zł za kwartał.

Czyli płacimy 66 zł miesięcznie, a po rozpoczęciu pozarolniczej działalności trzeba płacić 132 złote. Skoro kwota graniczna wynosi 3204 złote, a nasz ryczałt od przychodów ewidencjonowanych wynosi 2%, to nasz obrót nie może przekroczyć 160 200 złotych.

 

http://www.krus.gov.pl/krus/krus-w-liczbach/wymiar-kwartalnych-skladek-na-ubezpieczenie-spoleczne-rolnikow/

http://www.krus.gov.pl/zadania-krus/ubezpieczenie-spoleczne-rolnikow/ubezpieczenie-spoleczne-dla-rolnikow-prowadzacych-dodatkowo-dzialalnosc-pozarolnicza/

http://www.pit.pl/dzialalnosc-gospodarcza--zus-a-krus-14518/

http://www.krus.gov.pl/aktualnosci/dokument/artykul/informacja-wazna-dla-osob-prowadzacych-pozarolnicza-dzialalnosc-gospodarcza/

 

Podsumowując, aby legalnie prowadzić biznes trzeba:

  • prowadzić „Ewidencję sprzedaży bezrachunkowej”, nie przekraczać 150 000 euro,

  • nie przekraczać 20 000 zł, by uniknąć kasy fiskalnej,

  • nie przekraczać 150 000 zł, by uniknąć VAT,

  • nie przekraczać 160 200 złotych, by nie płacić ZUS,

  • spełniać wymogi sanitarne pod działalność MLO,

  • płacić podwójną składkę emerytalno-rentową w KRUS.

 

Wymogi sanitarne pod działalność MOL zostały opisane w innym wątku, więc je pomijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że aby sprzedawać przetworzone produkty rolne należy produkować we własnym gospodarstwie rolnym surowiec do produkcji.

Osobiście uważam, że jeszcze "daleko do uproszczonego sposobu wytwarzania produktów we wlasnym gospodarstwie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że aby sprzedawać przetworzone produkty rolne należy produkować we własnym gospodarstwie rolnym surowiec do produkcji.

Osobiście uważam, że jeszcze "daleko do uproszczonego sposobu wytwarzania produktów we wlasnym gospodarstwie".

 

Skoro już dochodzimy do tego tematu, to proszę forumowiczów o ocenę dwóch moich pomysłów:

 

  1. To prawda. MOL musi produkować opierając się na surowcu własnym. Co jednak, jeżeli chcę produkować wyroby z zajęczaków? Z tego, co wiem, to ubój zajęczaków ma o wiele mniejsze normy sanitarne i nie wymaga informowania weterynarza. W Polsce nie istnieją również stosowne normy nazewnictwa, jeżeli chodzi o wędliny. Czy ktoś może mi zabronić, jeżeli moje kiełbasy będą składać się w 1% z zajęczaków, a w 99% z wieprzowiny sprowadzanej z hurtownii mięsa? Jak dla mnie to nadal produkcja z surowca własnego. Przecież przyprawy również muszę sprowadzić z zewnątrz. Posiadanie do 40 czy 50 sztuk samic króliczych nie podpada pod specjalistyczną produkcję rolną, więc są tutaj oszczędności na KRUS, zresztą chodzi mi tylko o kilka sztuk, bardziej na pokaz.

  2. Wprowadzono również przepisy, które wymagają, by producenci badali próbki swoich wędzonych kiełbas, by nie zawierały jakiś niebezpiecznych substancji. To, w moim rozumieniu, celowa próba wykończenia rolników i małych firm przez wielkie koncerny. A co jeżeli ja będę produkował kiełbasy parzone, podsuszane? Może i faktycznie wyglądają jak wędzone, ale nazywają się inaczej, więc ja nie widzę powodu, by urzędnicy mieliby mnie gnębić.

    Innymi słowy, co powiecie panowie na stworzenie kiełbasy wiejskiej, podsuszanej króliczej? Wiem, że to brzmi lekko absurdalnie, ale czy w kraju absurdu nie trzeba myśleć w sposób absurdalny?

 

Założyć chlewnię tylko po to, by produkować wędliny to szaleństwo, ale trzymać na pokaz 2 klatki z zajęczakami, to już chyba coś bardziej realnego?

Aha i kiedyś wymyśliłem coś jeszcze innego. Co to znaczy, że świnia jest z własnego chowu? A co jeżeli kupię sztukę mającą rok od prawdziwego rolnika, podtuczę dzień na wolnym wybiegu, a następnie poproszę rzeźnię o wykonanie usługi uboju? Czy w takim wypadku to świnia z własnego czy obcego chowu?

Edytowane przez Skormen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już dochodzimy do tego tematu, to proszę forumowiczów o ocenę dwóch moich pomysłów:

 

Oj kombinujesz chłopie jak szmaciarza koń pod górę ... :(

Po co Ci opinie czy oceny jak Ty już masz swoje zdanie , wytłumaczenia dla wszystkich urzędników i teorię własnego wolno-wybiegowego chowu naturalnego :(

Idąc tym tokiem rozumowania kupuj jaja na fermie, od swoich 4-5 kur trzymanych tak wiesz na pokaz zbieraj produkty przemiany i smaruj te jaja, będziesz miał własne na sprzedasz od "grzebiących kurek" takie wiesz ekologiczne ... żona też Ci nie potrzebna kup taką 30-35 letnią od sąsiada na tydzień w miesiącu i "puść" u siebie , po tygodniu odsprzedasz - Tu jest jeden haczyk nie będziecie się mogli razem rozliczać ... ;)

 

Czytając takie rzeczy tak się czasem zastanawiam kogo autorzy chcą przechytrzyć i oszukać Państwo, urzędników , klientów czy samych siebie :(

 

 

 

PS

@Skormen, nie bierz tego co napisałem do siebie personalnie tu bardziej chodzi o "metodykę działalności zarobkowej"  i alpejskie kombinacje typu co mi zrobią jak mnie złapią ... nie wiem czy to szukanie metody czy oczekiwanie pochwalenia tego typu metod i poprzez tą "aprobatę" tzw "publiczne rozgrzeszenie" po prostu nie wiem  :(

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skormen,może po prostu rób jak większość masarzy/rzeźników od których kupowałem przetwory zanim tu trafiłem. Działało to jak poczta pantoflowa, mój znajomy mi powiedział, że kupuje świetne wyroby, ja kupiłem i powiedziałem moim znajomym, ogólnie co 2 tygodnie była dostawa, gość miał zamówienia cały czas, bo jak ja nie wziąłem to ktoś inny kupował i wszyscy byli zadowoleni :)

Wg mnie to czy będziesz "kombinował" z "niby" legalnym biznesem, czy będziesz produkował "na lewo" to jeden pies, jak Cię dorwie skarbówka to i tak i tak masz przejeb..e. Przy działalności mają prawo w każdej chwili do Ciebie wpaść na kontrolę, a przy "cichej produkcji" muszą mieć donos, aby się sprawą zająć bo niby skąd będą w skarbówce wiedzieć, że coś robisz.

Ogólnie wybór należy do Ciebie, jak to mówią: jak się nie obrócisz doopa zawsze z tyłu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajka na peweno bo dziś nikt nikogo nie kuje za wyrób wedlin , sa inne metody , musiało to byc  za dawnych czasów lub bajka wymyślona na potrzeby pozbycia sie konkurencji , porzucenie wódki z dnia na dzień przez zdeklarowanego alkoholika tez nie jest nagminne - zdarzaja sie jednostkowe przypadki , więc potraktujmy to jako smutna bajkę .Pozdrawiam

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem :( ... w tym teoretycznym kraju wszystko jest możliwe

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150621/SZCZECIN/150619721

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy są i należy ich przestrzegać ,w części dotyczacej mycia  owowcców , akurat w truskawkach to strzał kula w płot , oczywiscie przy sprzedazy , nie mówie o konsumpcji , a ze papiery dopuszczajce do pracy z żywnościa powinni mieć to chyba  rzecz oczywista , reszta takze , rozumiem ze sezon jest krótki , wszyscy licza ze jakoś się im upiecze i tak jest w rzeczywstości , gdyby kontrole były  liczne punktów byłoby mniej , załatwienie tych zgłoszen to dobry tydzien biegania .Pozdrawiam

Edytowane przez Pacan Wojciech
Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.