Skocz do zawartości

Moje mięsiwo,nie moje wędzenie


Ulalka

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie widział zdjęć wędlin w przekroju i przyjęli za pewnik, że wędliny są surowe.Co gorsza według pewnego pana prawie zabójcze. A może gdyby Ulalka widziała przekrój naszych ostatnich spółdzielczych wędlin , też by orzekła że są surowe. 

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

i tu jest ból -  braku przekroju  :facepalm: czemu nie zrobiłam tych zdjęć , byłoby cokolwiek wiadomo a tak to teraz już sama nie wiem jak wygląda wędzonka  :cry:

w każdym bądź razie zabezpieczyłam je przed ewentualnymi bakteriami tym parzeniem , jemy i śpimy spokojnie

teraz będę obserwowała wędzonki innych Ludzisków z WB i będę dopytywała o przekrój

a co a jak  :D

wszystkim dzięki za porady , opinie , pozdrawiam

Ula 

 

p.s. kiedys miałam do pomocy Panią z doświadczeniem , która robiła mi rozbiór i peklowanie na jajko , wedzone u Stasia - dobrze , że zyjemy i tu trafiłam  ;) powoli naucze się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulalka , pełen spokój i profesjonalizm , przyczyna Twoich nerwów zniknęła ,bo wyroby sparzone , masz czas , ochotę szykuj sie do wyrobu nastepnych, najlepiej wedz sama , nie wiem czy mieszkasz w bloku , czy masz dzialke ,lub tez domek ,jak dobrze poogladasz forum to wedzarenie mozna zrobic z kartonu skrzynek i koca , beczki  etc , byleby mieć drewno do wedzenia i czas , poczytaj watek El Gregora , Dziadka juz studiujesz więc sukces juz blisko , poczucie winy zostaw za progiem , przyczaj sie jak zwiadowca , daj sobie troche odpoczynku od dyskusji , ciągle podkreslasz -dobrze ze zyjemy - spokojnie trzeba sie troche napracować i byc kompletnym bezmózgowcem by sobie zrobić tak wielka krzywde , wczesniej jest parę  symptomów po których nastepuje własciwa reakcja .Pozwodzenia  :)  :thumbsup:  :)

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulalka,

od paru lat robię polędwicę wędzoną /hm, schab bez kości/. NIe parzę jej. Pekluję 4 albo 5 dni. Wędzę w 60 °C 4 godziny.

Oto ona po dwuch tygodniach w lodówce ze strefą 0 °C. Nie owijana, nie pakowana. Wolno sobie leży.

 

post-51023-0-32210900-1435172867_thumb.jpg   post-51023-0-00184000-1435172891_thumb.jpg

 

Fotki ze zmiennym źródłem oświetlenia. Powierzchnia i przekrój.

Codziennie ubywa z niej pare plasterków. Wszyscy od paru lat zdrowi.

 

 

sparzenie polędwiczki wp to wręcz dla mnie grzech

 

Dla mnie również. Bo ani polędwiczek, ani poledwicy nie parzę.

Edytowane przez dyzio

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica produktu zapeklowanego, parzonego lub dopiekanego do wymaganych 67-68C w środku wyrobu, a produktu "surowego" jest generalnie w długości jego czasu do spożycia.

Słowo "surowe" jest tu trochę nie na miejscu, ponieważ mięso zostało poddane peklowaniu i jakiejś tam obróbce cieplnej.

Jakiej nie wiemy bo to tajemnica Pana Stasia.

 

O surowości możemy pisać wg mnie tylko wtedy gdy faktycznie spożywamy mięso bez żadnej obróbki, takie jak na przykład tatar.

Tak jak Roger uwielbiam produkty wędzone do 60 C.

Są może mniej bezpieczne jak te obrabiane do 67-68 C, ale no niestety coś za coś.

Edytowane przez miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Różnica produktu zapeklowanego i parzonego, lub dopiekanego do wymaganych 67-68C w środku wyrobu, a produktu "surowego" jest generalnie w długości jego czasu do spożycia.

NO CAPITO, nie kapuję co autor w tym zdaniu miał na myśli. NIe obejmuję. Może być tak, że mój łeb za mały. Proszę więc jaśniej. Jak dla Zosi. :hmm:

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez złośliwości proszę !

Zosi już tu dawno nie ma i nie będzie.

A jak tego co napisałem nie rozumiesz, to wybacz ale chyba prościej się nie da. 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale chyba prościej się nie da.

Wybaczam. Oczywiście. Jakby inaczej.

Piszesz, że prościej się nie da. Więc proponuje, aby bardziej dla takich jak ja, zrozumiale było.

Złośliwości pozostawiam na boku. Martw się aby ich nie było. :hmm:

Edytowane przez dyzio

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kiedys miałam do pomocy Panią z doświadczeniem , która robiła mi rozbiór i peklowanie na jajko , wedzone u Stasia - dobrze , że zyjemy i tu trafiłam ;) powoli naucze się

 

Ja wiele lat robiłem na jajko, jak wagi nie było i było dobrze, teraz jem sporo wędlin surowych, cały szkopuł  w tym, by z odpowiednim mięskiem prawidłowo postępować.  Polska, metka, frankfurterki, polędwica tylko wędzone, salami nie parzone, nie pieczone, tylko odpowiednio ukwaszone i podsuszone, metka cebulowa - bez żadnej obróbki - i da się żyć zdrowo. :cool:   

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja wiele lat robiłem na jajko, jak wagi nie było i było dobrze, teraz jem sporo wędlin surowych, cały szkopuł w tym, by z odpowiednim mięskiem prawidłowo postępować. Polska, metka, frankfurterki, polędwica tylko wędzone, salami nie parzone, nie pieczone, tylko odpowiednio ukwaszone i podsuszone, metka cebulowa - bez żadnej obróbki - i da się żyć zdrowo.

Więcej optymizmu więc Ulalka. :thumbsup:

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złośliwości pozostawiam na boku. Martw się aby ich nie było.

 

Mnie już żadna złośliwość nie zaskoczy.

 

A skoro nie rozumiesz mojego wpisu, to tak na chłopski rozum porównaj czas przechowywania i spożycia:

- mięsa surowego,

- mięsa peklowanego,

- mięsa peklowanego i poddanego obróbce w niskiej temperaturze,

- mięsa peklowanego i poddanego obróbce w wyższej temperaturze,

- mięsa pieczonego w wysokiej temperaturze.

 

Teraz to dopiero się zamotasz.  :)

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Polska, metka, frankfurterki, polędwica tylko wędzone, salami nie parzone, nie pieczone, tylko odpowiednio ukwaszone i podsuszone, metka cebulowa - bez żadnej obróbki - i da się żyć zdrowo.

 

Miód lejesz na me serce tym porównaniem :thumbsup:

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już żadna złośliwość nie zaskoczy.

 

To akurat wiem. Ale prośba była taka, abyś ich unikał. Nie robisz nic ku temu.

 

Nadal oczekuję rozjaśnienia odnośie n/w zdania.

Różnica produktu zapeklowanego, parzonego lub dopiekanego do wymaganych 67-68C w środku wyrobu, a produktu "surowego" jest generalnie w długości jego czasu do spożycia.

 

Oświeć mnie. Ześlij na mnie ducha oświecenia i zrozumienia albo coś innego, co bym wreszcie zaskoczył. Mam z tym problemy. Serio.

Edytowane przez dyzio

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto ona po dwuch tygodniach w lodówce ze strefą 0 °C. Nie owijana, nie pakowana. Wolno sobie leży.

Peklujesz na mokro czy na sucho?

Leżąc wolno nie nabiera zapachów z lodówki?

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pekluję na mokro. Polędwicę. Polędwiczki zawsze na sucho. 

Strefa 0 °C ma to do siebie, że zapachy nie przechodzą. Jest oddzielona od pozostaej części chłodziarki.  A właściwie w tej strefie tylko Wędliny Domowe. Nie namawiam do zakupu, ale polecam. Chłodziarkę. Wędliny Domowe również też.

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

 

w górnej części uwędzona w dolnej surowa

 

A jak jest "wykończona"? Była pieczona?

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wędzona

i jedna jest przekrojona na pół, drugi baton w całości mam 

To czemu się dziwisz? Kiełbasę na koniec trzeba podpiec albo sparzyć. Przy kiełbasach krakowsiej suchej, żywieckiej i tym podobnych, po parzeniu trzeba powędzić drugi raz.

[Dodano: 14 lut 2017 - 11:54]

Możesz sparzyć albo podpiec, jak pisze ziezielony, w piekarniku. Ja piekę w 90 stopniach

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie odpowie ile minut, do temperatury 68-72 w środku, użyj termoobiegu, godzina na pewno. Bez folii.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.