Skocz do zawartości

Ulalka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mniam ! :) moje wlasnie sie dusza ...

na smaka w tym roku robie jeszcze dzem z dodatkiem miety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

)wyprodukowałam 15 słoiczków dżemu pod czujnym okiem Anuś

Ula czuję się http://emoty.blox.pl/resource/zawstydzony1.gif ale ogromnie się cieszę, że zrobiłaś i pokazałaś. :thumbsup: Będę dalej Ci dopingować :thumbsup: i pomagać.

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi obrodzila mieta na balkonie ,a ile mozna pic mojito wiec postanowilam kilka sloikow zrobic. A reszta dradycyjnie konfitura z calymi truskawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam kilka słoików dżemu z dodatkiem wody różanej. Miałam mało płatków róży czerwonej, więc kolor nieco blady, ale zapach i smak cudowny. :)

post-53395-0-34434900-1435917405_thumb.jpg

 

 

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Z wiśni polecam frużelinę. Ekspresowe wykonanie i wszechstronne zastosowanie.

A co to takiego ? Możesz podać przepis ?    :)

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Jareczku nie konsumowałeś nigdy lubieżnie gofrów z bitą śmietaną i frużeliną .... ? ;) 

 

Tu masz taki w miarę sensowny przepis :

 

http://sylkahaha.blox.pl/2013/07/Wisniowa-fruzelina.html

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilogram wydrylowanych wiśni

250g cukru

sok i skórka z 1/2 cytryny

200 ml wody

36g skrobi ziemniaczanej

W garku z gubym dnem powoli zagotować wszystkie składniki prócz skrobi.

Po zagotowaniu dodać skrobię wymieszaną z odrobiną zimnej wody, chwilę pogotować i do słoików. Słoiki wystarczy obrócić do góry dnem i gotowe

Ilość wody można zmniejszyć lub nie dodawać wogóle zmniejszając tym samym ilość skrobi.

Edytowane przez nigra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wypróbuję tą frużelinę któregoś dnia :D a dzisiaj biorę się za czekowiśnie (nie jadłam tego czegoś jeszcze) ale robię co roku nutellę śliwkową więc wiśniowa też powinna być pyszna - zrobię i dam znać :)

A gdzie rosną te czekowiśnie bo jeszcze ich nie spotkałem? :angel:

Pozdrawiam

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wiśnie na drzewie a w sklepie kakao , cukier  zamieszasz w garneczku
 

 

Do tego to sugeruję najpierw zrobić na drylowanych nalewkę a potem kombinować w garneczku z cukrem i kakao ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do tego to sugeruję najpierw zrobić na drylowanych nalewkę a potem kombinować w garneczku z cukrem i kakao

Popieram :)  

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym tym rumem popila te wisienki  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez juz mysle co by z wisienek robic ,chociaz u nas jeszcze nie dojzale ,takich czeko wisni  nie lubie ale konfiturka musi byc oczywiscie ,nalewki jeszcze stoja, chyba i 3-4 letnie ,kompotow nie mam gdzie trzymac. Slyszalam o wisniach marynowanych ale musze miec jakis dobry przepis zeby tego dobrego owocu nie zniszczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czekowiśnie zrobię z dodatkiem cukru kakao i wanilii - to bedzie mój pierwszy raz :D nutellę ze śliwek robie od lat i znika momentalnie , kto wie może i nutella z wiśni posmakuje moim wyżeraczom :)

Nutella ze śliwek u mnie nie znalazła amatorów. Czekowiśnie robiłam w zeszłym roku ... szału nie ma, ale mogą być. ;) w tym roku też zrobię, ale według swojego pomysłu z nieco innymi dodatkami. Polecam wiśnie smażone z dodatkiem brendy. ... są pyszne. :) 

 

 

znalazłem w piwnicy trochę skarbów

Wiesław .. czas spożytkować te wiśnie ;) a śliwki, jeżeli są dość jędrne nadziej połówkami orzechów włoskich połącz wykałaczką i podaj gościom :)

Będą Cię chwalić :D

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.