Skocz do zawartości

Mój amatorski grill z kamienia


adek92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich grilowiczów. Przedstawiam swojego amatorskiego grilla. Grill budowany ok 4 miesięcy w każdy weekend po kilka godzin. Materiały użyte do budowy jak na zdjęciach a całkowity koszt to ok 800 zł. Grill wymaga jeszcze kosmetyki ( fugowanie, wyczyszczenie zabrudzeń) oraz zrobienie rusztu. Na wszelkie pytania chętnie odpowiem. 

 

Pozdrawiam. 

post-74710-0-95196400-1438368709_thumb.jpg

post-74710-0-48951400-1438368717_thumb.jpg

post-74710-0-26194100-1438368726_thumb.jpg

post-74710-0-68313300-1438368732_thumb.jpg

post-74710-0-32778700-1438368742_thumb.jpg

post-74710-0-17148200-1438368751_thumb.jpg

post-74710-0-79812400-1438368760_thumb.jpg

post-74710-0-94713100-1438368767_thumb.jpg

post-74710-0-24320400-1438368774_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Addek92 , patrzac na tą konstrukcję jest tak jak piszesz - amatorski grill , raczej nie spodziewaj się pytań , obiekt zbudowany jest , błędy wykonawcze nie do poprawienia , nad resztą raczej się nie zastanawiam , musisz miec to co zbudowałeś , na szczęście grilowanie  udaje sie takze na ruszcie podpartym cegłami lub bloczkami , wydatek mniejszy , efekt taki sam , pod względem artystycznym i fachowym obiekt kwalifikuje sie do kategorii ' Improwizacja " Pozdrawiam 

Edytowane przez Pacan Wojciech
Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie ułozyłeś kostki granitowe jako scianki  ,bez zadnego wiazania bo sie w takim materiale nieda wiązań  zrobic ,połaczenia  kostek zaprawa cementowa - nie sprawdzi sie , całość trzyma sie kupy ze względu na cieżar , pare dobrych zim i zaprawa popęka , na zdjeciu widac jak od czoła masz cegłe która już ucieka od pionu , trzyma sie na zaprawie lub ma 2-3 cm na krawedzi , palenisko gryla poprostu zostaó obudowane kostka kamieniem ,sklepienie zrobiłes chyba z paiaskowac , czy ma pod spodem jakiś pewneu strop , te dwa wiszace rogi tez nie wyglądaja pewenie .Możesz uważać ze sie czepiam , ale obiekt nie wyglada ładnie i harmonijnie , nie wzbudza ze poczucia ze jest zbudowany dobrze i.Oczywiscie , mogę sie mylić i Twoj grill osłoniety w ogrodzie bedzie stał nie naruszony drwiac z techniki i grawitacji i oby tak było pozdrawiam .

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciechu, czy kiedyś nadejdzie dzień że wypowiesz się pozytywnie w pełnym tego słowa znaczeniu o czymkolwiek co forumowicze zamieszczają w tematach :question::facepalm:

Rozumiem że masz rozeznanie w wielu dziedzinach, pokaż błędy lecz nie krytykuj całokształtu bo to zaczyna coraz dziwniej wyglądać :hmm:  po prostu zaczyna zniechęcać ludzi do pochwalenia się czymkolwiek.

 

 

PS. Mam również prośbę, zacznij zwracać uwagę na swoje literówki, inaczej mówiąc po napisaniu, zanim klikniesz "wyślij" kliknij "podgląd posta", dzięki temu wielu na forum, czytając to co piszesz nie będzie zastanawiało się czy "pewneu" oznacza "pewny", "pełny", czy coś innego.

 

PS2. Mojego tekstu nie odbieraj jako atak, lub coś podobnego.... napisałem tylko swoje odczucia, i jak to napisałeś "mogę się mylić" a Ty możesz mieć rację :)

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MariuszB , masz racje jestem kropnym technokratą odpowiam szczerze na zapytania , raczej bez osłonek , bys miał pewność nie obrażam się , w zasadzie od poczatku mojej pracy działam na własny rachunek przyzwyczajony jestem do twardych ocen i traktowania , kazda niedoróbka techniczna w moim dzialalniu mści się poprawkami lub płaceniem za to - ale zycie forumowe musi być mniej twarde niż zycie zawodowe.  Jak widać nikt z forumowiczów nie podjął tematu , by już nie dopuszczać do takiej sytuacji , daje sobie urlop , a wiedze techniczna spożytkuję w pracy . Nie jest to dąsanie byś tak tego nie odbierał , poprostu każdy zrobi jak chce i uważa , a że ma wątpliwości i pyta po fakcie to może  masz racje prawda w takich przypadkach nic nie daje , nawet nie przestrzega i nie podpowiada , ze kazde takie przedsięwzięcie trzeba przymysleć wcześniej . Pozdrawiam P.S. Dyslekcje poprawię zgodnie z przesłana radą  :D dzieki.

 

Musisz pogrzebać w forum są pozytywne wypowiedzi , krótkie , ale są , bo co tu pisać jak jest dobrze.

Edytowane przez Pacan Wojciech
Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.