Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Piec chlebowy + kuchnia kaflowa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marek Gorgol

Marek Gorgol

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 5 postów
  • MiejscowośćKrasice

Napisano 03 wrz 2015 - 10:49

Witam,

Poszukuję kogoś kto mógłby mi na podstawie wymiarów kafli i ich ilości (które już mam zakupione) i zarysu kuchni zaprojektować piec chlebowy i kuchnie.

Zależy mi na wnętrzu - tym jak mają iść dane kanały aby wszystko działało poprawnie.

Jest też opcja że mógłby to ktoś zbudować. Kuchnia ma powstać w Krasicach gmina Mstów.

Pozdrawiam,

Marek

#2 Marek Gorgol

Marek Gorgol

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 5 postów
  • MiejscowośćKrasice

Napisano 06 wrz 2015 - 18:02

Witam,

Dodam jeszcze listę z wymiarami i ilością kafli

Wymiary w cm.
(szer. wys. głęb/grubość)

kafle kwadratele narożne 16szt.  zdjęcie 1
19. 13. 10
półka narożna typ 207 11x11x3cm 2szt.  zdjęcie 2
11. 11. 3
kafle kwadratele proste 115szt. zdjęcie 3
19. 13. 4
kafle proste gładkie bez fazy bez rumfów 14szt.  zdjęcie 4
grubość
22. 22. 2
listwa typ 240 winogron prosta 13szt.  zdjęcie 5
22. 7. 5
listwa typ 240winogron 90* narożna 2szt.  zdjęcie 6
11. 11. 4
półka prosta typ 207 22x11x3cm 13szt.  zdjęcie brak (http://www.kaflarnia.../polki-typ-207)
22. 11. 3

Pozdrawiam,
Marek

Załączone pliki

#3 Pacan Wojciech

Pacan Wojciech

Weteran

• Użytkownicy
  • 2539 postów
  • MiejscowośćOPOLE

Napisano 06 wrz 2015 - 23:40

Kafle kupiłeś jako pakiet na piec , czy tak od serca ? Musisz poszukać zduna który ma doswiadczenie lub przejrzeć www.kafle.pl/budowa-kuchni-kaflowej-krok-po-kroku/ lub w tym linku robia projekty :www.kominki.rzeszow.pl/oferta/budowa-kuchni-kaflowych

•  
  •  
  •  
  •  

Pozdrawiam

#4 Marek Gorgol

Marek Gorgol

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 5 postów
  • MiejscowośćKrasice

Napisano 08 wrz 2015 - 19:34

Witam Wojtku,

Dziękuję za odpowiedź.

www.kominki.... zadzwonie tam jutro. Może będą w stanie wykonać dla mnie projekt wnętrza kuchni.

www.kafle....  niestety, albo ja jestem niedowidzący, albo tam się coś pozmieniały strony bo nie widzę nic interesującego. Brak instrukcji krok po kroku.

Pozdrawiam,

Marek

#5 Pacan Wojciech

Pacan Wojciech

Weteran

• Użytkownicy
  • 2539 postów
  • MiejscowośćOPOLE

Napisano 08 wrz 2015 - 20:06

Cześć , sprawdz tym tropemw googlach znajdziesz napeweno i inne firmy , najlepiej by było szukac gdzies w pobliżu producentów  kafli , mozna pewenie się nauzyć  budowy pieca z literatury , mam parę książek , ale nie mam czasu na tyle  by sie tym zajmowac , proponuję  byś szukał w wielu miejscach wtedy znajdziesz  najlepsze rozwiazaniwe .Pozdrawiam

#6 roger

roger

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 7221 postów
  • MiejscowośćW-wa & Lubuskie

Napisano 09 wrz 2015 - 10:29

@Marek Gorgol, tu masz ciekawe linki:

http://www.wykop.pl/...-krok-po-kroku/ 

http://www.budujemyd...aflowa-z-piecem

http://www.kominek.o...ie-kaflowe.html

#7 Pacan Wojciech

Pacan Wojciech

Weteran

• Użytkownicy
  • 2539 postów
  • MiejscowośćOPOLE

Napisano 09 wrz 2015 - 10:40

Roger fajne linki , przejrzałem wszystkie , brakujemi jednego elemntu , jak pamietam zdun przy przestawianiu pieca u nas w domu ( b.dawno temu )  użuwał klamerek z drutu do łaczenia kafil , w pirwszym linku nie widze tego , ostatni zdjecie przypomina gotowa kuchnie  kupowana  u producenta , montowałem podobna w Czarnym Dunajcu  produkcji włoskiej , ale warto skorzystac bo jest tam pokazany przekrój i przepływ spalin .Pozdrawiam

#8 roger

roger

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 7221 postów
  • MiejscowośćW-wa & Lubuskie

Napisano 09 wrz 2015 - 11:15

Masz rację u mnie wszystkie kafle były nawiercone i spinanie takim "U" z drutu.

#9 Marek Gorgol

Marek Gorgol

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 5 postów
  • MiejscowośćKrasice

Napisano 11 wrz 2015 - 17:23

Witam,

Dziękuję wam za odpowiedzi,

Google juz przeszukiwałem i wiele tam znalazłem.

Obecnie największą zagwozdkę mam z tym czy kafle powinny być szczelnie wypełnione/połączone z cegłami z których jest wybudowane wnętrze kuchni.

W piecu chlebowym chce zrobić takie kanały jak ktoś od Was z forum (https://wedlinydomow...chlebowy/page-5)

Pozdr.

Marek

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#10 Pacan Wojciech

Pacan Wojciech

Weteran

• Użytkownicy
  • 2539 postów
  • MiejscowośćOPOLE

Napisano 11 wrz 2015 - 17:32

:; "W piecu chlebowym chce zrobić takie kanały jak ktoś od Was z forum (http://wedlinydomowe...chlebowy/page-5) "    

myśle , że od " nas z forum  "      Jesli przyjmiemy ze kalfe beda spinane drutem to najprawdopodobniej nie moga byc łaczone zaprawą z cegła , pewnie chodzi oto by cegła po nagrzaniu miała miejsce na zwiekszony wymiar - potrzebna chyba jest taka dylatacja ze wzgledu na różną rozszerzalność kafla i cegły , zaprawa mogłaby wypchnąć kafle  na zewnatrz sprawdze chyba mam pdf ksiazki o piecach piekarniczych to wstawie do pobrania - pobrałęm go napeweno z naszego forum wiec mozesz juz próbowac szukac tego pliku .PozdrawiamZałączony plik  Piec piekarski z 1915 roku.doc   305,5 KB   10 Ilość pobrań Już zznalazłem i wsatwiłem przeczytaj plik możde sie doczytasz sposbu łaczenia kafli , aj teraz nuie mamczasu czytac i szukac . Pozdrawiam

Użytkownik Pacan Wojciech edytował ten post 11 wrz 2015 - 17:41

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych