Skocz do zawartości

Peklowanie mięsa - czas peklowania


Marek76

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jako że jestem początkujący chciałbym zadać pytanie. Robię pierwsze próbne wędzenie. Z programu wychodzi że 0,8 wody i dwa nastrzyki w sumie 180ml. Wodę do nastrzyków trzeba zabrać z tych 0,8 czy jest to osobna bajka?

Nastrzykiwać po na koniec peklowania czy przed peklowaniem?

 

Proszę o radę czytam i czytam i wydaje mi się że coraz to głupszy jestem ;)Zrzut z programu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastrzykujesz nie wodą tylko solanką

solankę do nastrzyku bierzesz z ogólnej ilości, czyli z tego 0,8 litra

nastrzykujesz przed peklowaniem

 

solanka i mięso muszą być schłodzone

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

troche za cieplo

trochę to za mało powiedziane !!! 17* to gorąc (dla mnie :wink: ) !! ja wieszam zawsze na noc w przewiewnym miejscu, w nocy wiadomo, troszkę chłodniej jest ;) latem problem bo i w nocy gorąco, choć ja zawsze tak robię i nigdy mi się nic z mięsem nie działo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam takie pytanko..a mianowicie chcialem wywiesic do ociekania mieso w piwnicy ale mam tam 17 stopni boje sie ze troche za cieplo i nie wiem co robic nie mam innego miejsca (chlodniejszego)

Jak starannie przeprowadzisz proces osuszania w wędzarni , to i bez ociekania może się obejść

 

Będzie to 100kroć bezpieczniejsze rozwiązanie niż osadzanie w takich warunkach jak piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osid kolega się pytał o ociekanie a nie peklowanie.

Jak czas ociekania nie będzie długi to 17 st. nic nie zrobi.

Ja wyjmuję z solanki mięso chwilę odciekną a później osuszam papierowymi ręcznikami i wieszam na trochę. W tym czasie rozpalam wędzarnię i dalsze osuszanie w wędzarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjmuję z solanki mięso chwilę odciekną a później osuszam papierowymi ręcznikami i wieszam na trochę

tak robilem wczesniej i mialem osmolone i to grubo pisalem tutaj o tym problemie i doradzono mi dluzszy czas osuszania i dziala!! wiec wyjmuje rano wykladam na kratke i do lodowki puzniej sznuruje i wypadalo by powiesic wiec piwnica w zime niebylo problemu ale jak kolega mowi teraz zaczyna sie robic cieplej wiec lipa ...ale cos wymysle zeby wywiesic w lodowce najwyzej wywale zonie wszystko na balkon hehehee pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peklowanych mięs nie powinno się grillować .Ja bym tą golonkę przed grillowaniem obgotował bo może być twarda.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zapeklowałem mięso według tabeli na 14 dni

Jeżeli zapeklowałeś na ten okres to po co chcesz wymieniać zalewę ?,zapewnij tylko odpowiednią temp. i będzie ok.

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post dlatego muszę się podpiąć. Właśnie zapeklowałem mój pierwszy boczek. Pech chciał, że po zrobieniu zalewy zapomniałem dodać peklosoli, zorientowałem się dopiero po zrobieniu nastrzyku, dodałem peklosól do zalewy i nastrzyknąłem jeszcze raz.

 

Moje pytanie brzmi czy przy 5 dniowym peklowaniu może się coś stać niedobrego z mięsem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy nastrzyk był z wody, czy z solanki?.Boczku w zasadzie nie trzeba nastrzykiwać ,ale jak zrobiłeś tylko jeden nastrzyk z solanki to będzie dobrze.Możesz peklować dalej.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,że zorientowałeś się od razu i dodałeś peksoli.Jeśli tak to pekluj spokojnie.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie szkodzi.Ja niekiedy też sobie boczuś nastrzykuję a szczególnie jak się krótko pekluje tak jak w Twoim wypadku.Śpij spokojnie.Będzie dobrze.Co najwyżej będzie bardziej soczysty :grin:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

góry lekko przyciśnięty to powinienem go co dziennie obracać?

Dobrze by było jak byś go przewracał od czasu do czasu.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiam skórą do góry i nie ruszam

Dobrze by było jak byś go przewracał od czasu do czasu.

Mam podobne zdanie do Arka trzeba tak myślę przewracać dla mnie to sama radocha jak wszystko co się z wyrobami wiąże :lol: udanego przewracania lub nie życze :cool:

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje peklowanie trwa nie wiecej niż 6 dni i niezależnie od czasu peklowania co drugi dzień masuję mięso. Przeważnie pekluję około 20 kg także po masowaniu część mięs leci z góy na dół i odwrotnie. Dzięki masowaniu mam większą pewność, że mieszanka peklująca mimo nastrzyku doszła wszędzie tam gdzie miała dojść.

...Kwestia smaku jest różna u różnych osób...

_____________________________________

http://swinskiekawaly.blox.pl/html

michal.pogorzelec@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.