Skocz do zawartości

POGOTOWIE ZADYMIARSKIE


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zajmuje się szeroko rozumianym ratownictwem i pierwszą pomocą. Prowadzę własny ośrodek szkoleniowy.

 

Poza tym wspinaczka - dobry kontakt z Lhotse (Polski producent uprzęży wspinaczkowych, taśm, butów wspinaczkowych) - doradzę, lub załatwię w cenie niższej niż sklepowa nieco sprzętu.

 

W domu wszystko zrobiłem sam - od podłóg, poprzez ściany, elektrykę, wodę, na dachu skończywszy (wszystko od podstaw, łącznie z więźbą).

 

Nieco mechaniki samochodowo-motocyklowej. Niektóre rzeczy można zrobić samemu, a niektóre taniej niż u mechanika. Ostatnia praca to wymiana rozrządu, naprawa całego zawieszenia, półosi, uszczelnienie skrzyni biegów i uszczelniaczy silnika w 1,9TD)

 

Jeśli moje umiejętności mogą komuś się przydać to zapraszam 663770321 Czasem jest problem z zasięgiem, więc mail jest formą kontaktu preferowaną isha.ratownictwo@onet.eu

No risk, no fun :-)

Honda Cb 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Przepraszam, że odgrzewam kotleta, ale jeżli ktoś potrzebuje porad dotyczących murarstwa, materiałów do budowy domu, oraz ma jakikolwiek problem z gazem w C.O i nie tylko a  jest potrzebny fachowiec z uprawnieniami SEP (np.odbiory, szczelności itp.) - oferuję swoją pomoc. Łukasz 519445627

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy w sprawie budowy, remontu lub podpowiedzi co i jak w budownictwie, to chetnie pomogę. Moim doswiadczeniem jest 30 lat w temacie budownictwa. Obecnie tylko dla znajomych wykonuje jakieś prace, ale jak potrzeba, to walić jak w dym. Janusz woj. mazowieckie tel 501-142-701

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziedzina DDD, zwalczanie szkodników (krety, gryzonie, kuny, komary itp), lampy do przemysłu spożywczego (lepowe lampy owadobójcze), monitoring. Gdyby ktoś nie wiedział jak się pozbyć niechcianych lokatorów, doradzę. Najchętniej nie w poniedziałki :). Proszę o pw kontakt na pw, oddzwonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

 

 

Czy nadziewane royal mogę myć. W zmywarce?
Jeśli posiadasz o odpowiednich gabarytach zmywarkę to: tak. Ale, w nadziewarce znajduje się przekładnia, która wykonana jest ze stali węglowej, ponadto zmyjesz smar w przekładni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całej nadziewarki nie wolno myć w zmywarce.

Można myć sam cylinder i lejki, ale też bym tego nie robił ponieważ środki myjące w postaci tabletek czy proszku uszkadzają powierzchnię.

Widać to pięknie na szklankach czy talerzach z nadrukiem.

Nie są to jakieś głębokie rysy, ale mimo wszystko są.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 rok później...

Witajcie, mam spory problem i pytanie w związku z tym :/ dzisiaj padła niefortunnie lodówka mięsko, ok 7kg (3kg szynki,1.5kg łopatki, boczek podgardle, kawałek schabu) właśnie się rozmrozil. Nowa lodówka najwcześniej jutro stanie w kuchni. Mam plan na kiełbasę z tego, i jestem już w trakcie selekcjonowania mięsa. Plan mam taki, żeby dać 16g peklosoli na 1kg i zostawić u sąsiada w lodówce, wędzenie dopiero w sobotę wiec mielenie albo jutro lub piątek. Mogę tak zostawić? Ewentualnie zwiększyć ilość soli ? Zawsze robiłem kiełbasę jakieś 16h przed wędzeniem, dodając właśnie 16g na 1kg.

Widziałem już przepisy w których peklowanie trwało 24-36h

Dodatkowo mięso w misce przykryć folią spożywczą?

Edytowane przez mattpl

Raczkujący w świecie wędzenia 

Praca nad doskonaleniem wędzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Plan mam taki, żeby dać 16g peklosoli na 1kg i zostawić u sąsiada w lodówce, wędzenie dopiero w sobotę wiec mielenie albo jutro lub piątek. Mogę tak zostawić?

Tak, jak najbardziej  :thumbsup:  

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Plan mam taki, żeby dać 16g peklosoli na 1kg i zostawić u sąsiada w lodówce, wędzenie dopiero w sobotę wiec mielenie albo jutro lub piątek. Mogę tak zostawić?

Tak, jak najbardziej :thumbsup:
No to jestem spokojny, dziękuję ;) pytanko dodatkowe czy miski z mięsem przykryć folią spożywczą czy mają być odkryte :) zawsze używałem worków strunowych spożywczych ale się skończyły

Mielić i dodawać resztę przypraw w czwartek i zostawić dalej w lodówce czy ogarnąć lepiej całość w piątek?

Edytowane przez mattpl

Raczkujący w świecie wędzenia 

Praca nad doskonaleniem wędzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy miski z mięsem przykryć folią spożywczą czy mają być odkryte

Przykryć folią (stykowo) lub skórkami wp.

 

 

ogarnąć lepiej całość w piątek?

W piątek. Tak jest lepiej ze względu na wysokie temperatury.  

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

 

Pierwsza większą porażka - 4kg karkówki w kosz. Teraz pytanie do Was - co to mogło pójść nie tak.

 

Cały proces przebiegał wg mnie poprawnie - peklowanie solą 60g/litr w lodówce, nastrzyk ok 100-150ml na 2kg, w solance 3 dni, klarowna (lekko krwista), pachnące, że surowe chciało się jeść. Ociekanie w lodówce, suszenie w Borniaku i wędzenie. Nockę spędziło na zewnątrz ok 7-8 stopni. Następnego dnia parzenie. I tu po parzeniu (temp. mięsa 80 stopni, wody do 90) coś było nie tak. Jedna karkówka lekko pękła w poprzek włókien. Taka dziura na długość ok 5cm. Ale ok - chłodzenie w temp. ok 10 stopni. Wieczorem chciałem poporcjować i zafoliować.

W najgrubszej części po przecięciu (okolice pęknięcia) w środku wszystko wygląda jak masło mięsne... Pasztet... Klei się do noża, pasterka się nie ukroi. W zapachu nie mam zastrzeżeń, ale jadł tego nie będę.

 

Co myślicie? Jakieś stare mięso? W tej samej solance miałem jeszcze 7kg szynki zrazowej - wyszła genialna. Mięso z dość znanego sklepu k. Rzeszowa (Karpatia Załęże).

 

Pozdrawiam

Przemek.299dc406ee6ad6921b84b50cd48d09a5.jpgb3f1cbf49d4c4ec07b1f536b591b589f.jpg6d8e46aba4b657f38344bdabecda128c.jpg

 

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.