Skocz do zawartości

Schab wędzony


noxiss

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Okej, czas na test, znawcy marketów. Właśnie kupiłem mięso. Proszę odrzucić tylko 3 kawałki z Tesco. Dwa zdjęcia :

 

 http://wrzucaj.net/image/AMOe

 

http://wrzucaj.net/image/AXhS

 

Łaska uświęcająca nie jest nam dana i dlatego nie mogę na podstawie zdjęcia stwierdzić, jakie odświeżające świństwa zostały w ów schab wstrzyknięte, aby produkt zniżył się do poziomu promocyjnego.

O wiele lepiej byłoby, gdybyś podał dane z pierwszej etykiety tego mięsa.

PS. Normalnie nie zwróciłbym uwagi na Twój post, ale tu chodzi o zdrowie, a z tym żartów nie ma.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tym promocyjnym miesie w PL sie nie znam, u nas mozna kupic mieso w promocji ale na zasadzie ze dany sklep w ten sposob sciaga do siebie klienta, Mieso pochodzace z tej samej serii ,kupione juz w innym sklepie ma normalna cene.

zagadki lubie a ze zdjecia to loteria juz  :)  5,7.8

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, to odrzuciłbym wszystkie. :devil:

Nie podoba mi się ich "świecenie", jak ja to nazywam.

Jak dasz mi do ręki, odrzucę gnidę do strzału.

To samo z łopatką, czy karczkiem...... tylko mi je daj.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roger kozak ;) Wygrałeś. Zakładam, że nie kierowałeś się kolorem tylko intuicją handlarza. Na żywo nie da się odróżnić które są z marketu, a które z hali mięsnej. Zapach był taki sam, wyciek wody też taki sam. Gdybym odkroił ten tłuszcz z tych trzech marketowych nikt by nie zgadł. Test miał na celu pokazanie sytuacji, w której jesteście pewni, że kupujecie od sprawdzonego dostawcy, a tak na prawdę gość przywozi wam towar z Tesco, wiem że koloryzuję. Chodzi o to że wcisnąłbym wam różne kawałki mówiąc że to najlepszy schab. ......Dałem w końcu za schab 15 zł, w Tesco już prawie nie było więc wziąłem 3 kawałki. Wszystko już się pekluje.   

Edytowane przez noxiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że nie kierowałeś się kolorem tylko intuicją handlarza.

 

Pozostałe polędwice były przepoławiane i można dopasować pary np.8-7, 10-14    :)

 

 

 

Chodzi o to że wcisnąłbym wam różne kawałki mówiąc że to najlepszy schab

Z tym, że nie na pewno :tongue:  :)

Edytowane przez Gonzo

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test miał na celu pokazanie sytuacji, w której jesteście pewni, że kupujecie od sprawdzonego dostawcy, a tak na prawdę gość przywozi wam towar z Tesco, wiem że koloryzuję.

 

Nie koloryzujesz, bo tak jest.

 

Chodzi o to że wcisnąłbym wam różne kawałki mówiąc że to najlepszy schab.

 

Nie wcisnąłbyś .....wierz mi.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noxiss kupuj mięso gdzie Ci się podoba,byle Ci się podobało.Fantazje co niektórych na temat mięsa i innych rzeczy są .....szkoda gadać.Piszą ,byle pisać.Sam kupuję mięso z marketów,czasami od sklepikarzy i to ten sam syf,nastrzykane wodą i niewiadomo czym -chyba że sam pojedziesz do kolegi i Ci sprzeda uczciwie półtuszę.Mimo wszystko robię ztego miesa wędzonki lepsze jak co niektórzy, co robią tylko z domowych świnek :D

Co do wędzenia i peklowania to stosuj się do porad z forum i nie kominuj.Porady zawarte na forum są super.O kant dupy rozbić peklowanie na jajo ,lub oko.Nie ogarniasz tabeli to skorzystaj z super kalkulatora i wyjdzie Ci super wędzonka .Moja rada to pekluj min. 5 dni,a poledwicy nie parz bo szkoda (chociarz o gustach sie nie dyskutuje.A parzenie wykonuj wg przepisu z termometrem,to będziesz miał soczyste i pyszne wędzonki.Po to mamy 21 wiek,aby wykorzystać wagę i termometr za łączną kwotę 20 zł.aby sobie ułatwić robotę i polepszyć smak,a nie gdybać i wsadzać palec do wrzątku i patrzeć czy jajo pływa :)


Tak na marginesie to słyszałem o tych sklepikarzach co kupują za 11 zeta w marketach schab,wiozą do swojej ubojni ,obcinają warkocz ,nawet obetną mizdrę.Warkocz sprzeda oddzielnie a polędwicę wieprzową extra za 24 zeta komuś z forum kto wędzi to nieudolnie i pisze ,że ma super wędzonkę i nigdy nie kupiłby mięsa z marketu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak na marginesie to słyszałem o tych sklepikarzach co kupują za 11 zeta w marketach schab,wiozą do swojej ubojni ,obcinają warkocz ,nawet obetną mizdrę

Widziałem kiedyś gościa w Kauflandzie jak zapylał z dwoma wózkami pełnymi schabu. Jakież było moje zdziwienie, jak go załadował do izotermy z napisem "Zakład mięsny ...." ;)

AREK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantazje co niektórych na temat mięsa i innych rzeczy są .....szkoda gadać

 

Szkoda Cię czytać.

 

 

Sam kupuję mięso z marketów,czasami od sklepikarzy i to ten sam syf,nastrzykane wodą i niewiadomo czym

 

A g.... prawda.

Znając jak rozpoznać mięso nastrzyknięte, można nie kupować syfu.

 

 

 

Mimo wszystko robię ztego miesa wędzonki lepsze jak co niektórzy, co robią tylko z domowych świnek

 

Jakim cudem, jak baza czyli mięso jest syfem, o czym sam wspominasz ! 

 

Po to mamy forum i po to piszemy o mięsie, żeby nie dać się robić w konia.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noxiss kupuj mięso gdzie Ci się podoba,byle Ci się podobało.Fantazje co niektórych na temat mięsa i innych rzeczy są .....szkoda gadać.Piszą ,byle pisać.Sam kupuję mięso z marketów,czasami od sklepikarzy i to ten sam syf,nastrzykane wodą i niewiadomo czym -chyba że sam pojedziesz do kolegi i Ci sprzeda uczciwie półtuszę.Mimo wszystko robię ztego miesa wędzonki lepsze jak co niektórzy, co robią tylko z domowych świnek :D

Co do wędzenia i peklowania to stosuj się do porad z forum i nie kominuj.Porady zawarte na forum są super.O kant dupy rozbić peklowanie na jajo ,lub oko.Nie ogarniasz tabeli to skorzystaj z super kalkulatora i wyjdzie Ci super wędzonka .Moja rada to pekluj min. 5 dni,a poledwicy nie parz bo szkoda (chociarz o gustach sie nie dyskutuje.A parzenie wykonuj wg przepisu z termometrem,to będziesz miał soczyste i pyszne wędzonki.Po to mamy 21 wiek,aby wykorzystać wagę i termometr za łączną kwotę 20 zł.aby sobie ułatwić robotę i polepszyć smak,a nie gdybać i wsadzać palec do wrzątku i patrzeć czy jajo pływa :)

Tak na marginesie to słyszałem o tych sklepikarzach co kupują za 11 zeta w marketach schab,wiozą do swojej ubojni ,obcinają warkocz ,nawet obetną mizdrę.Warkocz sprzeda oddzielnie a polędwicę wieprzową extra za 24 zeta komuś z forum kto wędzi to nieudolnie i pisze ,że ma super wędzonkę i nigdy nie kupiłby mięsa z marketu.

 

Zbijam z Tobą piątkę. Prawda została zawarta w tym poście ;) Mój wujek nie raz kupował w markecie i było super. Fanatykom dziękujemy. Można od razu napisać, że "nie kupuję w markecie, bo to syf, kupuję świnię, sam ją zbijam i przerabiam - wtedy mam super"  :D Różnica to tylko cena + odpady + robota 

Edytowane przez noxiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noxiss

Mam wrażenie, że  Ty nie chcesz zrobić coś dobrego i w miarę zdrowego dla siebie tylko nastawiasz się na odbiorców i ilość zamówień, robisz dokładnie jak w większości zakładów produkujących masowo - tanio kupić byle wygląd mięsa miało, szybko przerobić( i to będzie lepsze niż w sklepie) i do ludzi. A jak się wstydzisz czy boisz roboty to kupuj gotowe (z promocji) i realizuj zamówienia jako swoje (niewielka różnica której laicy nie zauważą) - czysty zysk bez roboty.

Jeśli się mylę to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam co nie które posty i tak sobie myślę :

- jakoś na forum mam wrażenie wypowiadają się tylko konsumenci może warto by było posłuchać drugiej strony ale czy producenci , handlowcy podzielą się uwagami jak "rasują" żywność , jakie stosuje się techniki i myczki chyba nie .Dlaczego tak robią czy nie jest tak, że takie zachowania wymusza konsument który szuka taniej żywności , czy chęć zysku ( niech każdy z nas sobie odpowie we własnym  sumieniu ma kredyt na mieszkanie , dwoje dzieci itp : - odświeżył by żywność czy nie - i stracił prace lub zbankrutował) . Nie twierdzę że wszyscy  to patologia.

- ja bym się nie odważył na stwierdzenie że rozpoznam podrasowaną żywność (taką na "wydrę" tak ale delikatnie nigdy)

- co do "osiedlowych sklepików"  . Powiem tak mały sklepik już na starcie jest przegrany bo jaki dostanie upust w hurtowni za 100  kg schabu na miesiąc versus 100 ton branych bezpośrednio z ubojni przez sieć  (jaki byście dali) .  Więc co na starcie jesteśmy już do tyłu a żyć trzeba , jest to przesłanka do różnych pokus -niech każdy sobie dopowie  pytanie jak wyżej  (nie twierdzę że wszyscy  to patologia).

- w mojej ocenie większe szkody  niż obecna  żywność wyrządza jej nadmiar i brak pracy fizycznej (jak się pracuje umysłowo to wysiłku fizycznego -sportu ) .

- a co do "zaprzyjażnionego rolnika"  będzie produkował tak jak mu się najbardziej opłaca . Jak będzie się opłacać  to będzie sypał ile "wlezie"  .

- to takie moje przemyślenia nie wiem czy związane z doświadczeniem pewnie w jakiejś mierze tak

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując:

Co jakiś czas przez nasze forum, jak mgławica Andromedy, przeleci jakiś "rewolucjonista", co to chce tanio, szybko, na skróty i wbrew regułom wypracowanym empirycznie przez lata.

Reguły wśród "anty-rewolucjonistów" pozostawać winny niezmienne: bezpiecznie, zdrowo, smacznie, zgodnie z recepturami, cierpliwie do celu, ucząc się od innych, a na końcu na własnych błędach.

 

I nasze forum od tego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fanatykom dziękujemy. Można od razu napisać, że "nie kupuję w markecie, bo to syf, kupuję świnię, sam ją zbijam i przerabiam - wtedy mam super"  Różnica to tylko cena + odpady + robota 
 

 

Mocno za daleko posunięte dywagacje ... Żeby nie napisać bzdura na kółkach ... 

 

Jak się zastanowisz ile powinno kosztować mięso czy wyrób to możemy wrócić do dyskusji ...

 

Tak na biegu , średnio :

 

1kg żywca wieprzowego to średnio 4-5pln w skupie

uzysk mięsno, kostno tłuszczowy średnio na poziomie 78% 

udział masy kostnej na poziomie średnio 10% 

skóra 5%

głowa, ogon, odpady technologiczne to razem jakies 6%

 

Już jesteśmy na poziomie 8,77pln/kg a świnka jeszcze w skupie i nie zabita ;)

 

podgardle , pachwina słonina to kolejne 10% udziału w masie i mamy 10,64pln/kg czyli cenę jaką zapłaciłeś za promocyjny schab a ilę go jest w takiej śwince ;)

 

A gdzie ubój, rozbiór,marża ubojni, składowanie, transport, marża hurtowni, marża sklepu - tak wiem jak jest promocja to robi to Mikołaj i Elfy ;)

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/803-udzial-procentowy-w-poltuszy/

http://pttz.org/zyw/wyd/czas/2005,%203(44)%20Supl/24_Zybert.pdf

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, Roger, Maciek, Odyn - zgadzam się z wami. Receptura to receptura. Czym dłużej tym lepiej. Cierpliwość jest miarą jakości. Dobrze, okej - dla Nas, tak. Odejdźmy od egoistycznego podejścia. Każdy kto się zajmował wędzeniem dla kogoś prywatnie, doszedł do wniosku że robienie kiełbas, polędwiczek itp. się nie opłaca. Po prostu się nie opłaca! Zajmuje to czas i miejsce + jakiś procent ryzyka, że towar może ulec destrukcji. Idziemy dalej - cena. Ile wziąć od przeciętnego człowieka idącego na targ po wędliny, gdzie boczek wędzony kosztuje 14 zł ( nie czuć wędzenia, pływał w specjalnym płynie w którym się "wędził" ), kiełbasa "dobra" 22 zł (!i to jest już dużo!) w smaku przypominająca padlinę, zero dymu, co drugie ugryzienie chrzęści, trzeba coś wypluć, oka tłuszczu i inny syf. Tak to jest syf, brzydzę się kiełbasą ze sklepu. Kupiłem ostatnio kiełbę po 40 zł za kilo - żenada, zero smaku wędzenia, ale plus za brak chrzęści. Ocena 5,5 na 10.

 

Wracając do tematu. Jak sprzedać z zyskiem dobry, swojski produkt gdzie ludzie nie mają pieniędzy, szukają na wszystkim oszczędności. Tylko takim sposobem, który opisuję. Tylko w taki sposób szarak może posmakować czegoś co jest na prawdę dobre. Może nie takie jak robicie, w skali na 10, dając sobie 10 - wg. receptury, ale na 7,5-8 moją recepturą, gdzie sklepowy szit po 22 zł dostałby 2! Chodzi o to, że ludzie przyzwyczaili się do kiepskiego smaku i niskich cen. Nie mają pojęcia ile kosztuje zrobiony dobry towar.

 

Ostatnio robiłem kiełbasę ze schabu,boczku,karczku,szynki i łopatki zalewając tęgim wywarem z kości wołowych. Zero chrzęści, zero oczek z tłuszczu. Kiełbasa była chudziutka, przepyszna. Jadłem ją praktycznie codziennie bo była tak dobra. Podliczyłem cały koszt. Wyszło 18 zł za kilo. Dla siebie. Teraz sprzedajcie mi taką kiełbasę szarakowi. 18 zł bez robocizny i marży, drewna, paliwa, bo to wszystko kosztuje. W sklepie powinna kosztować 60 zł za kg. Kto tyle zapłaci?    

Edytowane przez noxiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.