Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Budowa pieca chlebowego - przyjęcie wymiarów i proporcji

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 OS92

OS92

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • MiejscowośćMikołów

Napisano 08 lis 2015 - 19:37

Witam, od kilku lat marzy mi się mały piec z gliny do robienia pizzy i domowego chleba.
Palenisko okrągłe,kopuła gliniana,wlot pieca z cegieł + drzwiczki metalowe, komin.

Coś jak w artykule użytkownika Antonio z tego forum tylko mniejsze.

Postanowiłem, że zacznę go pomału wykonywać.
Na Internecie jest kilka artykułów o piecach. Nigdzie nie mogę jednak znaleźć informacji jak dopasować wymiary i ich proporcję.

Znalazłem tylko coś takiego

"Otwór wsadowy powinien mieć 63-65% wysokości wnętrza komory. Wysokość komory powinna wynosić 60-75% szerokości paleniska (jeśli ma ono kształt prostokąta, a komora – półwalca) lub tyleż jego średnicy w przypadku okrągłego paleniska."

Nie wiem natomiast jaką założyć średnicę paleniska. Chciałbym móc piec pizze o średnicy ok. 30cm.
Jaką założyć średnicę.

Gdy będę znał minimalną średnicę to wg. w/w cytatu dopasuję otwór, wysokość komory.
Pozostanie mi więc ustalenia szerokości wlotu, i grubość ścian kopuły oraz podstawy.

Jakbyście to widzieli?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych