Skocz do zawartości

Pakowarka komorowa


swistaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba raczej chodzi o kompresor podciśnieniowy/próżniowy olejowy jedno lub dwustopniowy, w odróżnieniu od pompek podciśnieniowych klepkowych lub/i membranowych czasami turbinkowych, które chodzą na sucho.

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zastanawiam się jaka jest różnica przy peklowaniu w woreczkach mięsa zapakowanego w amatorskich i profesjonalnych pakowarkach.

W amatorskiej "z Lidla" przy pakowaniu mięsa ociekającego solanką nie ma możliwości próżniowego zapakowania. Jest tylko odessanie powietrza i to raczej "z grubsza".

W profesjonalnych próżnia jest robiona na zewnątrz woreczka i wyciekająca solanka nie utrudnia zrobienie próżni. To jest faktycznie próżniowe pakowanie.

Czemu się zastanawiam?
Bo w amatorskich pakowarkach również brakuje dostępu do powietrza, ale mięso nie jest tak ściśnięte jak w profesjonalnej. Wydaje mi się, że to ma wpływ na osmozę, czyli szybkość peklowania.
Bo jeśli to ma wpływ, to do peklowania może być niższa próżnia, czyli pakowarka amatorska.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chodzi o kompresor podciśnieniowy/próżniowy olejowy

Dokładnie tak  :thumbsup:  

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej chodzi o kompresor podciśnieniowy/próżniowy

Jeśli chodzi o kompresor, to już nie może być podciśnieniowy, bo słowo "kompresor" kojarzy się ze sprężaniem powietrza ("compressing" - "sprężanie").

Projektując kiedyś maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych miałem do czynienia z pompami próżniowymi, które to urządzenia prawdziwej próżni oczywiście nie były w stanie wytworzyć, ale podciśnienie - jak najbardziej  :)

Edytowane przez siwydymek

Nie po to człowiek żyje, żeby pracować, lecz po to pracuje, żeby żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując, chodziło o pompę podciśnieniową, ale smarowaną olejowo.  :laugh:  :laugh:  :laugh:

 

PS

Kompresor kompresuje gazy i umożliwia ich przesył lub podnosi ciśnienie, nie znaczy wcale, że musi ssać z podciśnienia, lub z ciśnienia neutralnego, czy nadciśnienia.
Atmosfera, która nas otacza nazywana jest neutralna, a tak naprawdę żyjemy już w ciśnieniu 1 Atmosfery/Bara.
Uwazasz że po Polsku powinno się to nazywać pompą mimo ze to tez nie jest Polski wyraz raczej powinno się używać nazwy sprezarka czyli w ogólnym skrócie urządzenie nadające gazom energie kinetyczną  :laugh:  :laugh:  :laugh:

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Bo w amatorskich pakowarkach również brakuje dostępu do powietrza, ale mięso nie jest tak ściśnięte jak w profesjonalnej. Wydaje mi się, że to ma wpływ na osmozę, czyli szybkość peklowania. Bo jeśli to ma wpływ, to do peklowania może być niższa próżnia, czyli pakowarka amatorska.  

Pakowarki komorowe mają możliwość regulacji podciśnienia IMO.

Proszę o opinie użytkowników zgrzewarek komorowych; czym się kierować przy ich zakupie.

Moja listwowa dobiega swych dni i myślę o zakupie komorowej.

Edytowane przez EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Jarku za wyszukanie ofert.

Mnie raczej chodzi o ocenę poszczególnych parametrów, mających wpływ na praktyczne użytkowanie.

Np. myślę, że wysokość komory odgrywa rolę, ponieważ do obróbki sous vide większych elementów (np. szynek lub łopatek dzika) nie zamkniesz ich w komorze o wymiarach plastra.

Nie wiem również jak podejść do mocy pompy.

Szerokość zgrzewu - tutaj już mam rozeznanie.

Jest jeszcze coś takiego jak hałas. Chociaż o tym nikt nie wspomina.

Mam nadzieje, że odezwą się użytkownicy takich pakowarek, ponieważ w praktyce często wychodzą mankamenty.

Przewidziałam już stół z nierdzewnym blatem na kółkach, na którym pakowarka zamieszka po sąsiedzku z kutrem.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc to w warunkach domowych, chyba nie odgrywa aż tak wielkiej roli.
To nie zakład produkcyjny, aby bić się o sekundy szybkości pakowania, bo wtedy bym doradził dodatkowy kondensator próżni.
Trudno komuś polecać, ja patrzyłem na maksymalne odsysane ' tak aby było nie większe a jeżeli 8 Pa a to już stawia na kompresor 2 stopniowy (min +/- 600W
Głębokość komory-tak aby można było po ukosie próżnować płynne zawartości
podwójny zgrzew
panel przyciskwo - gałkowy, nie dotykowy, który złe się obsługuje mokrymi rękoma, a u kobiet dodatkowo dochodzą uszkodzenia tych paneli membranowych paznokciami
Wypukła kopula do pionowego próżnowania wysokich rzeczy
Wielkość tak jak sama pisałaś

 

PS

Jak najmniej przycisków i wyświetlaczy,
Po prostu, normalny mechaniczny manometr i regulacja podciśnienia + przyciski start / stop
Wtedy ewentualna naprawa polega tylko na wymianie kompresora.

 

PS2

Ewentualne długość zgrzewania (temp) , aby się dostosować do jakiś innych worków które mogą być kiedyś dostępne

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @TOSHIBA,

Jak coś wybiorę to pozwolę sobie na ew. konsultację przedzakupową.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musi być komorowa?.Możesz mieć problem z pakowaniem wysokich wyrobów bo jesteś ograniczona wysokością komory.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możesz mieć problem z pakowaniem wysokich wyrobów bo jesteś ograniczona wysokością komory.

Dlatego robię rozeznanie.

Poza tym wydaje się, że wypukła pokrywa powiększa wymiar podawany jako wysokość komory. 

Pakowarka komorowa to taki mercedes w zestawieniu z maluchem :D 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pakowarka komorowa to taki mercedes w zestawieniu z maluchem :D

 

 

Noo, pomimo że sam nie tak dawno "ubrałem się" w dosyć niezły, listwowy sprzęt marki "Lavezzini", o którym zresztą już wcześniej pisałem, nawet "Hendi" przykleja swój znaczek na tej pakowarce listwowej, to EAnna ma całkowitą rację. Pakowarka komorowa to następny krok do przodu, i porównanie "samochodowe" jakiego dokonuje, jest absolutnie uzasadnione w tym przypadku. Jedyny minusik przesiadki na takiego "Mercedesa" to waga i gabaryty, lecz jeżeli dysponuje się dwoma podstawowymi atrybutami, takimi jak miejsce na jego "parkowanie", bo wymaga stałego miejsca postojowego, oraz w odpowiednich ilościach gotowizna związana z nabyciem, która jest równie nieodzownym składnikiem w tym przypadku, to sorry very, ale to sprzęt górna półka, gwarantujący bezstresowe pakowanie w prawie każdy rodzaj gładkich woreczków, nie moletowanych, autentyczna profeska :thumbsup::clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wydaje się, że wypukła pokrywa powiększa wymiar podawany jako wysokość komory.

 

Docenisz ta funkcje, jak postawisz do srodka pojemnik od malej nadziewarki - temat parówka dla wnuczka :)  i Twoje rozterki na temat dziurek w kiełbasie / przekroju. :laugh:  

Ale decyzja należy do Ciebie  :D

 

PS

Jeżeli "pakować" się w zgrzewarkę komorową, to jak największą i jak najwyższą.

 

Tak jak pozwala miejsce i budżet.

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i mam to cudo :D

Po kilku tygodniach poszukiwań, analiz parametrów, kosztów i konsultacji z użytkownikami....

post-40040-0-84232900-1615397389_thumb.jpg  post-40040-0-69944900-1615397405_thumb.jpg

 

Listwa 300x5mm (worki 30x40 cm), pompa olejowa - dość cicho chodzi 

post-40040-0-32886600-1615397524_thumb.jpg

 

Komora optymalnie duża, zmieści element o wysokości 13,5cm !

post-40040-0-26708000-1615397636_thumb.jpg  post-40040-0-84799900-1615397650_thumb.jpg

 

Zapakowane komponenty do Filetto Baciato:

post-40040-0-08843000-1615397673_thumb.jpg

 

O dziwo, zakup nie został oprotestowany a nawet uzyskałam pomoc w rozpakowywaniu, montażu i przystosowaniu wózka do pakowarki   :thumbsup:  :frantics:

Dziękuję Wszystkim za pomoc w wyborze modelu, za wszystkie udzielone rady i sugestie dotyczące pracy tym sprzętem.

Edytowane przez EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O dziwo, zakup nie został oprotestowany a nawet uzyskałam pomoc w rozpakowywaniu, montażu i przystosowaniu wózka do pakowarki :thumbsup::frantics:

Świat się zmienia i ludzie też... :D

Piękny zakup Aniu. Będziesz zadowolona.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i mam to cudo
 

Będzie Pani zadowolona  :laugh:  :thumbsup:  :clap:

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaki to model?

Model HVC 300x350 mm.

Producent no-name (in China).

Przez 16 lat wędliniarskiej przygody zgromadziłam już sporo sprzętu dobrej jakości.

Najwyżej jednak oceniam krajalnicę Ma-Ga oraz tę pakowarkę próżniową. 

Jest znakomita, cieszę się nią jak dziecko.

Identyczna w budowie i funkcjach z niemiecką marką, która  kosztuje dwa razy drożej.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.