Skocz do zawartości

Prośba do Państwa od córki Zadymiacza, która nie wędzi, pomocy!


Fukaeri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum:)

Mam problem natury urodzinowej. Chciałam zrobić Tacie  prezent w postaci książki o wędzeniu. Jednak na forach (łącznie z tym) książki były odradzane jako niepełne, doradzano, żeby poszperać po forum wedlinydomowe.pl i tam znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania i czerpać inspiracje. Jednak mój Tata od komputera stroni, w związku z tym postanowiłam wydrukować i jakoś spiąć przepisy i wskazówki ze strony wedlinydomowe.pl 

Zwracam do się do Państwa z ogromną prośbą, czy moglibyście powypisywać, które przepisy uważacie za najbardziej udane, wasze ulubione? Jak się wejdzie w zakładkę "artykuły" na głównej stronie to wyświetlają się kolejne podkategorie (np. szynki), a potem tych szynek kilkadziesiąt. Ja się na tym kompletnie nie znam, dlatego proszę Państwa o pomoc i o wypisanie swoich ulubionych TOP TEN przepisów. Bardzo ułatwi mi to dobór najlepszych przepisów, gdyż jest ich na stronie taki ogrom, że samej trudno mi będzie wyselekcjonować te najbardziej udane. Tata wędzi głównie szynki, boczki i schaby. Zamierzałam też podrukować "wskazówki jak dobrze wędzić", jeżeli któreś z nich uważacie Państwo za godne polecenia to również poproszę. Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc.

 

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Marta.. Moze takie cos: https://szkolawnecie.pl/index.php/szkolenia#category19

Material ten mozna obejrzec nie tylko na kompie ale tez wygodnie w fotelu przed odbiornikiem TV..  ;)


Niech Tatko zobaczy na poczatek darmowe materialy na podanej stronie..

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też Tacie wykupić kurs w naszej Szkole Domowego Masarstwa - polecam na prezent jak znalazł.

Człowiek na poziomie powinien trzymać się w pionie.

 

Moje wyroby: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8179-sivona-wyroby-wlasne/

Pozdrawiam Sebastian tel. 508-365-569

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję GregTom za podpowiedź! Wędzarnia jest jednak na zabitej dechami wsi, gdzie telewizor z trudem odbiera TVP 1, o internecie nie wspominając, więc przydałoby się jednak coś, co można transportować i nie zawiedzie nawet przy braku prądu. Myślę, że wydrukowane przepisy i wskazówki bardziej by trafiły w jego gusta, choć na pewno wspomnę mu o tych filmikach:)


Sivon, również dziękuję za kolejną alternatywę. Mojego Tatę nie da się nawet do sanatorium wysłać, z takiego kursu na pewno by nie skorzystał, on tylko chce być na swojej wsi, ze swoją wędzarnią i ze swoją Mirką:) Więc wciąż proszę jednak o "tytuły" ulubionych przepisów na wędzonki, odnajdę je na Waszej stronie i wydrukuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie pasuje .......  :rolleyes:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie było do Ciebie, a do autorki pytania !

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci Miro nie pasuje nie wiesz że Polska  w ruinie albo ruina w Polsce  :D  dokładnie to nie wiem bo się gubię :D

 

 Wędzarnia jest jednak na zabitej dechami wsi, gdzie telewizor z trudem odbiera TVP 1, o internecie nie wspominając, więc przydałoby się jednak coś, co można transportować i nie zawiedzie nawet przy braku prądu.

 Chłodno głodno bez prądu ,  bez Internetu , bez  TVP a TVN nie wspomnę . Jak żyć Miro jak żyć :D

 

 

Sorry  Miro Fukaeri i  Forumowicze .Nie mogłem się powstrzymać :D :D :D :D

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym autorki postu posądzić o niecne zamiary, ale ......może się mylę.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fukaeri od jak dawna twoj tata wedzi?

Czy bedzie chcial zmienic swoje receptury na te z forum bo z tego co piszesz to on zmian nie lubi.

Wnioskuje z tego ze ma juz swoj wiek wiec jak ma pozniej tymi przepisami podpalac w swojej wedzarni :( to moze pomysl o innym prezecie.

Z drugiej strony recepture latwo wybrac patrz na ta nad ktora wszyscy sie zachwycaja i chca ja robic i juz masz  problem z glowy.

pozdr.

 

maya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie, źle się dzieje, jeśli córka chcąca zrobić fajną niespodziankę Tacie budzi jakiekolwiek wątpliwości odnośnie swych intencji. Macie aż tyle złych doświadczeń na tym forum, czy skąd ta podejrzliwość? Tata wędzi od 3 lat, zaczął na emeryturze. Co do wsi, to brak możliwości oglądania telewizji i internetu uważam za jej ogromną zaletę;) Mucho, oczywiście, mogę tak zrobić, zrobilam tak z kilkoma przepisami czytając komentarze pod nimi, myślałam jednak, że jak poproszę o taką pomoc to choć kilka osób coś wskaże i raz że będzie mi łatwiej, a dwa że "z polecenia" ma też swoja inną wartość. Mucho, odnośnie samego pomysłu na prezent, to prawda, że Tata zmian nie lubi, jednak znam go od 27 lat (ujawniłam swój wiek!;) i wiem, że chętnie by sie rozwinął w tej kwestii, a jego przyzwyczajenia odnośnie wędzenia nie są jeszcze tak silne utrwalone. Panowie, pozwólcie, że zostanę przy swoim w kwestii doboru prezentu, choć doceniam alternatywy, które mi proponujecie i za nie dziękuję :)

Gonzo, dziękuję pięknie za pdf, na pewno skorzystam!:) Paweljack, tak przeglądałam te przepisy, chodziło mi o wskazanie konkretnych pozycji właśnie z tych list. Teraz już sama nie wiem czy nie proszę Was o zbyt wiele. Sugerowałam się forami kucharskimi, gdzie na pytanie "jaki jest Wasz ulubiony przepis" gospodynie chętnie wskazywały swoich faworytów. Maxell, razem z pierwszą stroną gdzie planowalam duży napis odnośnie źródła, na każdej stronie mogę zrobić dodatkowy dopisek na dole, źe przepisy są z wedlinydomowe.pl, czy to wystarczy?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pojechałaś  z tym opisem "Polski w ruinie"  ja znam Dolny Śląsk ( wnioskuję z Twojej miejscowości ) a i w paru miejscach w Polsce też bylem i aż tak go nie odbieram . O key co do wieku wielu z nas ma  starsze dzieci od Ciebie , więc  jesteśmy w wieku Twojego Ojca i jak widzisz dajemy radę na forum . Więc zapisz wciągnij Tatę do nas , jak to mówią do naszej wesołej gromadki   :D w grupie raźniej . I nie mów że nie da rady :D

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja się zastanawiam czy nie fajnym prezentem było by kupienie np. do wyboru lub w pakiecie poniżej pomysły:

 

- zestaw haków do wędzenia z nierdzewki, to zawsze się przydaje

- do haków dorzucić dwie lub 3 rolki sznurka do wiązania wędlin, to zawsze się przydaje

- haki do wędzenia ryb

- termometr elektroniczny z sondą (wybór na allegro spory są nawet bezprzewodowe czyli można odejść od wędzarni i mieć przy sobie wyświetlacz który pokazuje temperaturę wewnątrz wędzarni

- Termometr ze szpikulcem do sprawdzania temperatury produktu wewnątrz poprzez nakłucie np wędliny

 

a z droższych rzeczy:

 

- nadziewarka do kiełbasy lub szynkowar, może nie wykorzysta się przy wędzenia ale napewno znajdzie zastosowanie w produkcji domowych wyrobów

 

Dodatkowo i najlepszym prezentem przy dowolnej opcji zakupowej będzie poproszenie taty żeby zrobił specjalną wędzonkę dla córki, na pewno się ucieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też proponuje kupić jakiś sprzęt niż książkę. Bo receptur jest pełno i jak się ma dobry sprzęt to i receptury się samemu opracuje. Zobacz co tata ma a czego nie ma. Jeśli miałbym polecić książki to ,,Przepisy wewnętrzne nr 16 lub 21 " ale to można nabyć tylko na Alledrogo lub w antykwariatach. A jeśli lubi dawne przepisy to Krakowskie wyroby wędliniarskie. 

http://allegro.pl/krakowskie-wyroby-wedliniarskie-a-rozycki-hit-i5227787418.html

Z książek współcześnie wydanych to ciężko coś z czystym sumieniem polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek z Brzegu, nie bardzo rozumiem, czy chodzi o tę część mojej wypowiedzi "zabitej dechami wsi, gdzie telewizor z trudem odbiera TVP 1, o internecie nie wspominając" ?To jest według Ciebie Polska w ruinie? Nie, to jest urocza wieś w województwie zachodniopomorskim, niedaleko Wałcza, jest tam 12 domów, ani jednego sklepu, położona w lesie, to wszystko sprawia, że jest na tyle "odcięta od świata" że mamy tam problem z internetem, zasięgiem komórek oraz sygnałem telewizyjnym. I jest to jej ogromna zaleta, a nie "ruina".  Do forum spróbuję go zachęcić, obiecuję :)

 

Leśniak, Hefal, DZIĘKUJĘ! Pomysł z hakami jest świetny, faktycznie mój Tata wiesza te wędzonki na jakiś kiepskich haczykach, które wyglądają jakby sam je zrobił, na pewno kupię mu porządne haki!:) Termometr też wydaje mi się super pomysłem, wielkie dzięki!:) Przepisów wewnętrznych 16, 21 będę szukać, książką z allegro z krakowskimi przepisami na pewno się zainteresuję, może nawet dorwę ją gdzieś we Wrocławiu lub Szczecinie żeby obejrzeć, przekartkować. 

 

Bardzo Wam wszystkim dziękuję, mam dzięki Wam pomysły na prezenty nie dość, że na Boże Narodzenie to jeszcze na urodziny i imieniny! 

 

P.S. Hefal, bardzo bym chciała sprawić Tacie tą przyjemność i spróbować jego wyrobów, ale nie jem mięsa w przeciwieństwie do mojej rodziny, znajomych i narzeczonego, którzy co rusz mlaskają nad wędzonkami :)

 

Jeszcze raz serdecznie Wam dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jesz mięsa a tato mieszka na wsi to może ma dostęp do mleka prosto od krowy a TY weź pod uwagę sery - na forum jest kilka przepisów jak zrobić sery - (jest tu kilku fachowców).

Jak zainteresujesz się tematem serów to na pewno dostaniesz adresy kilku doskonałych przepisów. 

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zła odpowiedź  :tongue:

Nie będziesz czujna - bądź przygotowana  :thumbsup:

Teraz bierzesz się za przeglądanie kącików Akmisa i Perszinga - pospisuj najprostsze sposoby na wykonanie doskonałych serów.

Przepisy wieziesz do taty, siadasz mu na kolanach i dajesz notatki i prosisz o takie sery :)

Tato raczej córeczce nie odmówi  :)

Obym miał rację  :laugh:

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie zapomniec o wypieku domowego chlebka, ktorego przepisow na naszym forum jest wieeele.. 

 

No tak, chłopina przeszedł na emeryturę to i ciasta, piwo, nalewki, przetwory na zimę - tu Anuś podpowie - niech zacznie robić  :tongue:  :D

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.