Skocz do zawartości

Wątrobianka


JaGra

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem strasznie mocny 5 g na kilogram to góra,ale dzięki za radę .

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli "dojrzewam"  do wykonu i mam jeszcze jedno pytanie. Sprawa dotyczy podgardla - Czy przed parzeniem podgardla wycinacie cały "bałagan" (gruczoły , gruczołki , węzły itd ) ?  Może przesadzam , ale jak robię kiełbasy i kroję podgardle do peklowania , to mam bardzo dużo odpadu - wycinam wszystko co nie przypomina mięsa lub tłuszczu. Niektóre "niespodzianki" odnajduję dopiero przy dokładnym rozkrawaniu kawałka. Stąd moje pytanie - Przecież nie będę rozbierał na drobne kawałka podgardla i potem parzył kawałków (kostek) . :hmm: Tak się zastanawiam.  (jak ja jeszcze mało wiem  :facepalm:

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Binio podgardle jak było na stronie drogo wychodzi i trochę roboty. Odpady to 30% a i więcej jak w masarni wygolą. No i robota. Tak wzorem @pisa67 przeszedłem na boczek. No chyba że musi być tylko i wyłącznie podgardle. ( jak dla mnie póki co tylko do kabanosów). Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A boczek to tańszy od podgardla nawet po obróbce :facepalm: .Jeszcze czegoś takiego nie spotkałem.Binio rób zgodnie z przepisem bo idzie o ilość tłuszczu a dzisiejsze boczki są chude i nie słuchaj dobrych rad tych co tej wątrobianki nie robili. Wyczyść całe podgardle z gruczołów i całe sparz na pół miękko. Po sparzeniu możesz sobie pokroić w mniejsze kawałki żebyś mógł to zmielić.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok będzie podgardle (boczek to wolę sam wessać)  Tylko , czy wycinać nawet te najdrobniejsze "koraliczki" z podgardla ? Czy tylko te większe "kulki".  Tych drobniusich nie da się wyłuskać i wówczas wycinam z dużym odpadem tłuszczu.

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie to ogolnie to wyglada tak , podgardle mozna kupic jak sie kupi lep bo tam jest kawalek , boczek jest raczej chudy , jak jest tlusty to odkraiwam i zamrazam , golonki kupic dosc trudno takiej nie peklowanej , szynka zadko dostepna jak jest kupuje i mroze , ..ogolnie to wolowina najtansza ..tylko wolowych produktow malo co bym mogla robic w moich warunkach...jeszcze alternatywa kupno miesa od Tzw chlopa ale cena !!!ze w sumie to wyroby bym robila tylko od swieta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kącik a tam zobaczysz jak się wycina przyusznicę. Reszta gruczołów jest widoczna więc sobie dasz radę możesz też użyć dwójki wieprzowej 40/60 lub ewentualnie 50/50,ale nie wiem czy taką dostaniesz

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/9181-arkadiusza-porady-praktyczne/

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Arku Twój filmik oglądałem już wcześniej kilka razy . Nie mogłem dopatrzeć się szczegółów o które pytałem. Paweł dzięki za linki tam jest jedna fotka , która pokaże o co mi chodziło .   Czyli do tej pory robiłem w miarę dobrze , gdyż wszystko to odrzucałem  .  Na fotorelacji  Muskiego też widać. :thumbsup:

 

post-66794-0-97917100-1538574572_thumb.jpg    A że nie da się wyłuskać tych "okruchów" to wycinałem wszystko co jest zakreślone

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A że nie da się wyłuskać tych "okruchów" to wycinałem wszystko co jest zakreślone

I słusznie choć czytałem na forum, że ktoś to dodaje do kiełbasy.  :cry:  

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawe ja to działa w przemyśle pewnie idzie w parówki

 

I nie tylko w parówki.

 

 

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadiusz ma rację jeżeli żyje i ma dostęp do świata idealnego. Ja jako brzydki i paskudny i leniwy nie mam, jak kupie podgardle u rzeźnika to tak wygolone że zostawił mi tylko skórę gruczoły i coś.

Co do filmu to Arkadiusz robił go? Maszynką z tępym sitkiem i nożem? Pisałem Mu na Pw. Ale żeby nie było Arkadiusz lubię ???? i szanuję

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.