Skocz do zawartości

Sitka z nierdzewki


EAnna

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś pracuje na takich sitkach i mógłby ocenić czy warto je kupić?

Cena tych sitek jest 3x wyższa niż sitek żelaznych.

Z drugiej strony, jeżeli np. nie tępią się tak szybko jak żelazne, to inwestycja po pewnym czasie się zwróci.

Każde ostrzenie to ok. 10zł.

Nóż w maszynce jest z nierdzewki, jedno sitko - oryginalne również.

 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eanna miałem i nie polecam,nóż działa na tarczę sitka jak frez zbierając tą stal nierdzewną,polecam sitka ze stali wysokowęglowej

(trzeba konserwować) najlepiej z firmy Zico (takie mam) lub niemieckiej firmy Lümbek & Wolter.Większość sitek produkowanych na naszym rynku to sitka cięte z pręta,o hartowanie nie ma nawet co pytać producenta.Przykrą informacją jest fakt że cena startowego kompletu 3 sitek fi 4,6,10 przewyższy koszt całej maszynki,no ale to już tak z tymi maskotkami jest,kupując jedno sitko  i noż jakość

rozdrabniania jest zupełnie inna.Dla informacji w koncernach mięsnych używają tylko sitek wysokowęglowych,hartowanych.

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem ale ja nie widzę żadnego linku lub zdjęcia

 

Ale EAnna żadnego linku ani zdjęcia nie zamieściła.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sitka mogą być z nierdzewki, nóż najlepiej z odkówki.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sitka mogą być z nierdzewki, nóż najlepiej z odkówki

 

Ja tam jestem starej daty i wiem jedno nie "miesza się" tych dwóch materiałów ... albo komplet nierdzewny albo "czarny"  :(

Mam i takie i takie komplety i moim zdaniem dużo trwalsze i lepsze są komplety czarne albo ze stali wysokowęglowej albo dobrze obrobione powierzchniowo. Mam parę sitek które robił ojciec jak miał pod sobą dział obróbki skrawaniem i hartownię - te są nie do zarżnięcia mają ze 20 lat i raz były ostrzone - mina szlifierza jak zaczął na magnesówce była bezcenna ... "Panie z czego to jest z meteorytu żeś pan to wykuł" ... hahaha miałem ubaw   ;)    

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sitka mogą być z nierdzewki, nóż najlepiej z odkówki

 

"Panie z czego to jest z meteorytu żeś pan to wykuł" ... hahaha miałem ubaw   ;)    

 

Sitka i noże dokładnie takie są,ich się już praktycznie nie ostrzy,mankamentem tych sitek jest cena.....ja za komplet wydałem ok 700zl,ci co palą więcej na fajki wydają .....

 

Sitka mogą być z nierdzewki, nóż najlepiej z odkówki.

Miro nóż z odkówki będzie działał jak frez niszcząc tarcze sitka

Edytowane przez Marek z Bielska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

używam siatek i noży polskich producentów

A czy możesz ujawnić Andrzeju żródło tych sitek?

Z góry dziekuję.

Dziękuje również wszystkim kolegom za cenne uwagi.

Trochę mi się rozjaśniło w temacie; mam nadzieję, że dyskusja przyda się i innym osobom.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sitam nierdzewne używa się w zakładach i sklepach kontrolowanych przez inspekcje.IW i IS "krzywo" patrzy na sita czarne ze względu na ich korodowanie. Sita czarne tępią sie wolniej i sa tańsze od nierdzewnych ,jak bym nie musiał to bym nie inwestował w nierdzewkę ,w domu mam sita czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, jesteś jak zwykle niezawodny.

Dziękuję za info.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.