Skocz do zawartości

Electra swiatecznie...


electra

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze nie mam teraz mozliwosci na wedzenie zrobilam boczek peklowany na sucho i pieczony w 110 st.C w piecu w rekawie .

Boczek peklowalam 20 g/kg z dodatkiem pieprzow roznistych kolorow i czosnku w platkach :).  Poniewaz byl waski kawalek to przecielam i zwinelam, zesznurowalam,przed pieczeniem posypalam z wierzchu tymiankiem i rozmarynem.

i tak wyglada mieciutki i pyszny :tongue:

post-58387-0-57207500-1450554817_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Electro pysznie wygląda ten boczuś :)

                                                                                                                                                                     

 

:heart: Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu :heart:

Antoine de Saint-Exupery - Mały Książę :flowers:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elu mialam juz go nie przekraiwac przed swietami ale moj TZ caly czas sie dopytywal co w tej folii tak skrywam..no i na swieta juz mniejszy kawalek ,zapakowalam w proznie to sie juz do niego nie doczepi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia znalazłem, jeżeli można to bardzo proszę Anuś.

Już podaję :)

5 płatów śledziowych

3 łyżeczki kaparów

po 10 sztuk czarnych i zielonych oliwek

pół średniej cebuli białej i czerwonej pokrojonej w piórka

2 łyżeczki kolorowego pieprzu z zalewy .. ja dałam kolorowy zwykły

oliwa do zalania

oraz

2,5 łyżeczki ziół prowansalskich

2-3 ziarnka ziela angielskiego

1 pokruszony liść laurowy.

Oliwki kroimy w talarki. Cebuli nie sparzam . Śledzie moczone są wcześniej w wodzie z dodatkiem soku z cytryny, następnie  kroję w kawałki około 2 cm. Układam w słoiku warstwami .. śledzie posypane ziołami .. i dodatki.

 

 Najlepiej smakuje po 2-3 dniach  Smacznego życzę :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety takiego nie znam. Nie mogę robić z rodzynkami, bo córcia nie lubi .. wyskubie nawet z ciasta .. każdą rodzynkę
 

 Wie co robi  :thumbsup:  :tongue: 

 

zrobilam boczek peklowany na sucho i pieczony w 110 st.C w piecu w rekawie .

Pyszniutko wyglada , Eleckra, pyszniutko :clap:  :clap:

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dziewczyny :)

Anus nie dopatrzylam sie cebulki ,jutro dodam ..ale dalam pomidor suszony z zalewy oliwnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Elu mialam juz go nie przekraiwac przed swietami

 

Nam to by języki uciekły jakbyśmy boczusiów nie przekroili. :) Na święta tyle innych rzeczy do jedzenia, że ten kawałek, który dziś zjedliście nie ma znaczenia  a ile radości :D

                                                                                                                                                                     

 

:heart: Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu :heart:

Antoine de Saint-Exupery - Mały Książę :flowers:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj masz racje ,beda jeszcze 3 inne boczusie  ,mama wlasnie dusi miesko na pasztet,no i wedzonki robione wczesniej przez nas ... ja w poniedzialek robie pierogi a we wtorek rybe faszerowana w galarecje  no i ciasta :) .... i znow trzeba bedzie przejsc na diete  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

.. i znow trzeba bedzie przejsc na diete

Electra .. teraz o tym nie myśl .. :D

 

 

Anus nie dopatrzylam sie cebulki ,jutro dodam ..ale dalam pomidor suszony z zalewy oliwnej

Może nie widać jej na zdjęciu, ale jest :D , aby dodać suszone pomidory z zalewy to nie pomyślałam .. ciekawy pomysł :thumbsup:


Dzięki Anuś, jutro robię.

Życzę wesołych Świąt.

Bardzo proszę :) Również życzę Spokojnych Świąt :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyslalam ze pomidor dobrze sie komponuje z oliwka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis popieklam troche biscotti z syropem klonowym i orzechami pekan

przed pieczeniem

post-58387-0-47029900-1450631717_thumb.jpg

po 1 pieczeniu

post-58387-0-24806400-1450631728_thumb.jpg

i po pokrojeniu i dosuszeniu

post-58387-0-55108500-1450631739_thumb.jpg

troche juz zniknelo zanim zdazyly ostygnac :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja juz podboje kulinarne zakonczylam ..ryba faszerowana w galarecie 

post-58387-0-80643300-1450895016_thumb.jpg

Wesolych Swiat wszystkim http://s16.rimg.info/145fb7df0d59521eaad3c2e058ba41aa.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wesolych Swiat wszystkim

 

Wesołych Świąt Electro :)

                                                                                                                                                                     

 

:heart: Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu :heart:

Antoine de Saint-Exupery - Mały Książę :flowers:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pokaze Wam wersje przejazdowa(wigilja jest u moich Rodzicow) wiec wszystko trzeba wykonac tak zeby przewiesc 7km :) z piernika musialam oczywiscie odkroic kawalek bo TZ stal i juz nie mogl sie doczekac ,dostal kawalek i reszte moglam zalac polewa. Polewa z gorzkiej czekolady z kawalkami kakao ( to dlatego wyglada tak kostropato :tongue: )

post-58387-0-87215900-1450903717_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

piernika musialam oczywiscie odkroic kawalek bo TZ stal i juz nie mogl sie doczekac
 

 Trzebs bylo zrobic Electra nagranie jak stoi i nogami przebiera z niecierpliwosci  :tongue:  :laugh:

Ale prawda jest ,ze panowie to najwieksze lasuchy. A piernik wspaniale wyglada :thumbsup:

 Electra i wszystkiego najlepszego  dla Ciebie i rodzinki w te Swieta  :D

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak sie prezentowal makowiec z wisnia ,i mojej mamy pyszna szarlotka 

post-58387-0-00657600-1451161988_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzis pracowity dzien  ukrecilam troche wielkanocnej na "bialo"

 wyszlo chyba ze 4 kg jak na moje mozliwosci to przerob wysokiej mocy :D  kielbaska juz byla u  degustatorow i baaardzo smakowala  :tongue:

czesc poszla w proznie i zamrozilam ..troche spazylam 

i tak wygladala przed parzeniem 

post-58387-0-59747400-1457807849_thumb.jpg

a tak jeszcze ciepla w przekroju 

post-58387-0-01681400-1457807895_thumb.jpg

zawsze jakas mi sie odkreci :mad:

 

Jest jeszcze pasztet ale ten na razie w misce do wyrobienia ..tak ze foty beda pozniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ola la... Wcześnie zaczełaś
pozniej nie bede miala kiedy . :hmm: a jeszcze trzeba i ciasta i jakis chlebek :D  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Oj z tym miejscem w zamrazalce to zawsze problem ..ja mam wlasnie pasztet w piecu ..i tez trzeba miejsce zrobic .. czesc kielbaski jutro do Rodzicow pojedzie to bedzie miejsce na pasztet ...i jak na razie przerwa w pieczeniu chlebka bo juz nie ma gdzie zamrozic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.