Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Jak to jest z tym peletem ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
195 odpowiedzi w tym temacie

#21 boob96

boob96

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 465 postów
  • MiejscowośćZdrój

Napisano 07 gru 2015 - 18:34

Dzięki za szybką odpowiedź , cena dobra ale jak sam napisałeś czemu nie  :D Mam jeszcze prawie cały worek zrębek, ale po takiej dobrej reklamie pelletu trzeba spróbować i tego wynalazku  :thumbsup: 

#22 Baca

Baca

Weteran

• Użytkownicy
  • 1963 postów
  • MiejscowośćWałbrzych

Napisano 07 gru 2015 - 19:43

Widzę, ze nie tylko ja jestem zainteresowany, przepraszam, że dopiero teraz ale bylem poza, na wszystkie pytania bardziej szczegółowe odpowiedział Jarek który pełnił honory gospodarza tego tematu gdy mnie nie było z doskonałym z resztą skutkiem za co bardzo dzięki. Pozostała do sprecyzowania wydajność tegoż peletu o którą pytał Dawid, co prawda dokładnie nie mierzyłem ale okometrycznie dg wypalił w tym czasie około połowy czyli litr. To oczywiście jest płynne i zależy od ilości dymu jaką potrzebujemy. Sumując według mojej co prawda jednorazowej obserwacji pelet jest bardziej wydajny,jednakże różnice w cenie są nieznaczne ale dla mnie liczy się wygoda no i oczywiście efekt końcowy a to przemawia na korzyść peletu. Co do czystości dg to na zdjęciu był po drugim wędzeniu z tym że pierwsze wędzenie było zrębkami. I to by było na tyle proszę szacownego koleżeństwa :)

#23 davido31

davido31

Entuzjasta forum

• Użytkownicy
  • 923 postów

Napisano 07 gru 2015 - 20:11

Widzę, ze nie tylko ja jestem zainteresowany, przepraszam, że dopiero teraz ale bylem poza, na wszystkie pytania bardziej szczegółowe odpowiedział Jarek który pełnił honory gospodarza tego tematu gdy mnie nie było z doskonałym z resztą skutkiem za co bardzo dzięki. Pozostała do sprecyzowania wydajność tegoż peletu o którą pytał Dawid, co prawda dokładnie nie mierzyłem ale okometrycznie dg wypalił w tym czasie około połowy czyli litr. To oczywiście jest płynne i zależy od ilości dymu jaką potrzebujemy. Sumując według mojej co prawda jednorazowej obserwacji pelet jest bardziej wydajny,jednakże różnice w cenie są nieznaczne ale dla mnie liczy się wygoda no i oczywiście efekt końcowy a to przemawia na korzyść peletu. Co do czystości dg to na zdjęciu był po drugim wędzeniu z tym że pierwsze wędzenie było zrębkami. I to by było na tyle proszę szacownego koleżeństwa :)

Dzięki Zbyszku za info. :thumbsup: Mam nadzieję, że koledzy zrobią mały teścik który dokładnie pokaże jaka jest wydajność pelletu w stosunku do tradycyjnych zrębek np. 8 mm, biorąc jako miarę; 200 gr. zrębek i 200 gr. pelletu.

Użytkownik davido31 edytował ten post 07 gru 2015 - 20:11

#24 Gregtom

Gregtom

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 4308 postów
  • MiejscowośćDortmund-Rawicz

Napisano 07 gru 2015 - 20:19

Baco.. Sliczne dzieki za tak wazne informacje.. :clap:  :clap:  :clap:

Ale napisz prosze, jak wyglada sprawa z wyciekiem "smoly" z DG..?

Pozdrawiam..  :)

#25 Baca

Baca

Weteran

• Użytkownicy
  • 1963 postów
  • MiejscowośćWałbrzych

Napisano 08 gru 2015 - 06:02

Ale napisz prosze, jak wyglada sprawa z wyciekiem "smoly" z DG..?

Witam Cię :D i jak widzisz pełnom gembom uśmiechu z samego rana, a teraz co do Twego pytania nie zwracałem uwagi na smołe zbyt bylem podekscytowany bez problematycznym wędzeniem, ale biorąc na logikę chyba go wcale nie ma bo jak skończyłem wędzenie to musiałem wygasić dg więc wysypałem pelet coby oddzielić żar, resztki z dg wygarnołem po ostudzeniu gołą ręką i nie miałem mazi na ręce wiec dg był suchy o czym zresztą pisałem. Wygarnianie ręką bez rękawiczki było niemożliwe w przypadku wędzenia zrębkami. W sobotę zadymiam ponownie więc przyjrzę się tematowi porobię fotki jak mnie skleroza nie dopadnie  :facepalm: no i oczywiście napiszę :)

Użytkownik Baca edytował ten post 08 gru 2015 - 06:03

#26 boob96

boob96

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 465 postów
  • MiejscowośćZdrój

Napisano 09 gru 2015 - 11:29

Pellet zamówiony, we wtorek testowanie w czasie wędzenia boczku :)

#27 davido31

davido31

Entuzjasta forum

• Użytkownicy
  • 923 postów

Napisano 09 gru 2015 - 11:32

No to Boguś czekamy na recenzję

Wysłane z mojego SM-N9005

#28 vtec

vtec

Weteran

• Administratorzy
  • 2444 postów
  • MiejscowośćOrzesze

Napisano 09 gru 2015 - 11:46

Tak zapytam retorycznie: tylko co takie testy/recenzje dają?

#29 davido31

davido31

Entuzjasta forum

• Użytkownicy
  • 923 postów

Napisano 09 gru 2015 - 11:57

Tak zapytam retorycznie: tylko co takie testy/recenzje dają?

Bardzo dziwne pytanie :mellow:
Odpowiem pytaniem na pytanie: Po co robi się testy Euro NCAP w samochodach? ;)

Użytkownik davido31 edytował ten post 09 gru 2015 - 12:05

#30 vtec

vtec

Weteran

• Administratorzy
  • 2444 postów
  • MiejscowośćOrzesze

Napisano 09 gru 2015 - 12:33

Hmmm, a testy NCAP przeprowadzane są przez p. Kazia w garażu, który na podstawie wizualnej oceny przydziela odpowiednią ilość gwiazdek? ;)

Zastrzeżenia dotyczące wykorzystania peletu w procesie wędzenia dotyczyły technologii jego produkcji i zawartych w nim zanieczyszczeń. Oczywiście nie można wykluczyć, że ten konkretny producent nie używa żadnych chemicznych lepiszczy, a surowiec jest wysokiej jakości i pochodzi wyłącznie z drzew liściastych. Tylko biorąc pod uwagę, że efekty wędzenia bezpośrednio spożywamy, to ja osobiście zanim zacząłbym stosować pelet do wędzenia, wolałbym mieć konkretne wyniki niezależnych badań, a nie tylko opinie kilku użytkowników forum.

#31 davido31

davido31

Entuzjasta forum

• Użytkownicy
  • 923 postów

Napisano 09 gru 2015 - 12:45

Pisanie o Kazikach z garażu urąga użytkownikom którzy poświęcają swój czas aby dzielić się swoim doświadczeniem. Niefortunne określenie.
Po drugie jak można przeczytać na opakowaniu są to zrębki wędzarnicze w formie pelletu a nie jakiś badziew ze starych zmielonych szaf itp..

Producent wyraźnie pisze, że pellet wytwarzany jest metodą prasy z użyciem wysokiej temperatury. No chyba, że producent jest skończonym idiotą i sam popełnia samobójstwo używając "lepiszcza" do scalania mielonych zrębek wędzarniczych.

#32 waro58

waro58

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 586 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 09 gru 2015 - 12:50

Davido31, a jak ja Ci wyślę kiełbasę i napiszę, że jest ekologiczna, to też uwierzysz?

#33 vtec

vtec

Weteran

• Administratorzy
  • 2444 postów
  • MiejscowośćOrzesze

Napisano 09 gru 2015 - 12:53

@davido31, Ty serio wierzysz w to, co zadeklaruje sprzedawca na allegro??

Edit: widzę, że waro58 mnie ubiegł ;)

#34 davido31

davido31

Entuzjasta forum

• Użytkownicy
  • 923 postów

Napisano 09 gru 2015 - 12:53

Davido31, a jak ja Ci wyślę kiełbasę i napiszę, że jest ekologiczna, to też uwierzysz?

Acha czyli uważasz, że wszyscy ludzie to złodzieje i oszuści a Ci co sprzedają zrębki w formie chipsów są wiarygodni bo tak?

#35 paweljack

paweljack

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 6179 postów

Napisano 09 gru 2015 - 12:54

Waldku, komu jak komu, ale Tobie na pewno uwierzyłbym.  :D

#36 davido31

davido31

Entuzjasta forum

• Użytkownicy
  • 923 postów

Napisano 09 gru 2015 - 13:09

Wiecie panowie czym grozi świadome trucie klientów? Jak pisałem wyżej tylko idiota dopuścił by się takiego sepuku. Nie zaszkodzi porozmawiać z panem producentem ciekawe co powie na Wasze że tak powiem łagodnie "wątpliwości" ;)

@davido31, Ty serio wierzysz w to, co zadeklaruje sprzedawca na allegro??

1. Z zasady zanim coś kupię na Allegro najpierw czytam opinie o sprzedawcy.

2.Jeśli sprzedawca mnie oszwabi to niestety ale sprawa idzie do sądu. I tego właśnie świadomi są w większości sprzedawcy. ;)
Co do kiełbasy jeśli producent okłamie mnie i sprzeda mi gówno to, tą samą kiełbasę wsadzę mu w doopę i wyrobię mu opinię na całą Polskę.  Proste?  :D

I taka mała prośba. Dajcie chłopakom testować w spokoju. ;)

Użytkownik davido31 edytował ten post 09 gru 2015 - 13:06

#37 miro

miro

Uzależniony od forum

• **VIP Junior**
  • 14271 postów

Napisano 09 gru 2015 - 13:11

Wiecie panowie czym grozi świadome trucie klientów?

W naszym kraju ....NICZYM. :)

Użytkownik miro edytował ten post 09 gru 2015 - 13:11

#38 davido31

davido31

Entuzjasta forum

• Użytkownicy
  • 923 postów

Napisano 09 gru 2015 - 13:14

Waldku, komu jak komu, ale Tobie na pewno uwierzyłbym.

No widzisz Pawełku a ja wierzę @Bacy i @sverige2. ;)

W naszym kraju ....NICZYM. :)

Ty tak nie pisz bo Ziobro obserwuje, ech. :D

Użytkownik davido31 edytował ten post 09 gru 2015 - 13:14

#39 miro

miro

Uzależniony od forum

• **VIP Junior**
  • 14271 postów

Napisano 09 gru 2015 - 13:27

Nie myślcie że nie śledzę tematu .. :D

Parę faktów:

- nie jest możliwe technologicznie wykonanie pelletu z drewna liściastego, bez użycia drewna iglastego, lub lepiszcza

(wiadomość potwierdzona przez producenta branży drzewnej)

- nie znalazłem w Polsce ani jednej firmy oferującej taki pellet, a powinna o tym huczeć na prawo i lewo !

- brak smoły w DG kolegi Baca o czymś świadczy.

Jeżeli jest to faktycznie sprasowane drewno liściaste, tym samym bardziej wydajne, smoła powinna pokazać się w DG.

Zamówiłem partię próbną oferowanego pelletu, wraz z dokumentami dopuszczającymi do użycia pelletu w celach wędzarniczych.

Czekam na dostawę.

Jeśli sprawdzi się to co deklaruje sprzedawca, osobiście Was o tym poinformuję.

#40 vtec

vtec

Weteran

• Administratorzy
  • 2444 postów
  • MiejscowośćOrzesze

Napisano 09 gru 2015 - 13:30

Wiecie panowie czym grozi świadome trucie klientów? Jak pisałem wyżej tylko idiota dopuścił by się takiego sepuku.

Napisz czym grozi, to się pośmiejemy razem. Przypomnę Ci tylko 2 afery: sprawa Constar i  sprzedaż soli technicznej (drogowej) jako soli spożywczej. Wyguglaj sobie czy zapadły jakieś wyroki, a jeżeli tak to jakie orzeczono kary.

A Ty wierzysz w uczciwość sprzedawcy na allegro?? Nie żartuj sobie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych