Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Tusiaczkowe wycieczki kulinarne...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

#1 tusiaczek

tusiaczek

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5466 postów

Napisano 18 gru 2015 - 12:37

Ponieważ praktycznie wszystkie nasze wycieczki mają w sobie znaczący rys kulinarny dodaję nowy temat... Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje że właśnie odebrałem wizę do Rosji i w poniedziałek udaję się na kulinarny podbój Kaliningradu  :cool: Na pewno będą ryby w kilku odsłonach i coś co mnie bardzo ciekawi czyli ichnie kiszonki - podobno cud miód malina...

Załączony plik  1.jpg   120,92 KB   10 Ilość pobrań

#2 paweljack

paweljack

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 6119 postów

Napisano 18 gru 2015 - 12:53

coś co mnie bardzo ciekawi czyli ichnie kiszonki - podobno cud miód malina...

Oprócz tradycyjnie ogórków, robilem czosnek i pomidory. Doopy nie urwało, może u Ciebie będzie inaczej.  :)

#3 Maciekzbrzegu

Maciekzbrzegu

Weteran

• Użytkownicy
  • 2781 postów
  • MiejscowośćBrzeg

Napisano 18 gru 2015 - 12:55

Doopy nie urwało,

Trzeba było popić mlekiem i poczekać :D :facepalm:

#4 tusiaczek

tusiaczek

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5466 postów

Napisano 18 gru 2015 - 12:57

Z kiszonek innych niż nasze tradycyjne jadłem kiszoną paprykę z Węgier i muszę przyznać że była naprawdę super. Tam podobno the best of the best jest kiszony imbir, czosnek, papryka w wielu odmianach. Szukał będę pędów młodego czosnku bo podobno wielki rarytas. Jak będzie jakaś nietypowa dla nas kapucha to też popróbuje... 

#5 Artu

Artu

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 74 postów
  • MiejscowośćWinnica k/Pułtuska

Napisano 18 gru 2015 - 13:06

Kiedyś kisiłem zielone pomidory (duża ilość ich była pod koniec lata), ale stwierdziłem, że sałatka z cebulą w zalewie octowej lepsiejsza :)

#6 bwie

bwie

Weteran

• Użytkownicy
  • 1964 postów
  • Miejscowośćtrochę większa wieś

Napisano 18 gru 2015 - 13:25

jadłem kiszoną paprykę z Węgier i muszę przyznać że była naprawdę super

Ja w tym roku też taką jadłem i się trochę zdziwiłem. Zamówiłem sobie do obiadu trzy takie papryczki jako surówkę ... wyglądały na zwykłe, niczym sie nie wyróżniające, niewinne okrągłe papryczki a ostre były tak jak lubię :cool:

#7 tusiaczek

tusiaczek

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5466 postów

Napisano 18 gru 2015 - 13:55

Heh, ja z Węgier przywiozłem ze trzy rodzaje, dwa były łagodne a jeden taki że jak jedną spróbowałem to od razu litr mleka musiałem wypić  :facepalm:

#8 Gregtom

Gregtom

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 4251 postów
  • MiejscowośćDortmund-Rawicz

Napisano 18 gru 2015 - 14:05

Tusiaczku.. Wlasciwie moze juz probowales "Kwasu" ale gdybys mial mozliwosc skosztowania i opsania jak smakuje taki z beczki to bardzo bym sie cieszyl.

Wiem ze pora na to nie jest ta, ale moze gdzies znajdziesz sprzedawce..  :)

#9 tusiaczek

tusiaczek

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5466 postów

Napisano 18 gru 2015 - 14:26

Próbowałem i to nie raz. Jestem wielkim fanem kwasu i mam zamiar także przywieźć. Wprawdzie o tej porze nie ma opcji takiego z cysterny ale sklepowy też się nada bo będę miał kogo podpytać który brać...

#10 Kruszynka

Kruszynka

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3928 postów

Napisano 18 gru 2015 - 15:13

. Jestem wielkim fanem kwasu i mam zamiar także przywieźć

To przyedż do Wejherowa jest Gira na stoisku Litwinów...oryginalna :D ;)

#11 Gregtom

Gregtom

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 4251 postów
  • MiejscowośćDortmund-Rawicz

Napisano 18 gru 2015 - 15:30

Kupilem u nas kwas w ruskim sklepie i po dwuch lykach wylalem berbeluche.. Nie szlo pic tego gotowca..  :facepalm:

#12 tusiaczek

tusiaczek

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5466 postów

Napisano 18 gru 2015 - 16:38

Namiętnie pijam ukraińskiego Obolona i jestem nim zachwycony :)

#13 tusiaczek

tusiaczek

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5466 postów

Napisano 21 gru 2015 - 23:56

No to prijechali doma...  :)

Było super extra i w ogóle WOW  :thumbsup: Nasz fantastyczny Saszka ugościł nas po królewsku, dzięki Jego nieocenionej pomocy załatwiliśmy wszystko sprawniej niż ja bym to załatwił u siebie w domu   :clap:

Jak zajechaliśmy na bazar z kiszonkami rybami i innymi wszelakimi dobrami to szczęka mi opadła...  Szkoda ze tak mało zdjęć zrobiłem...

Przekroczenie granicy poszło nam naprawdę sprawnie, czekaliśmy może z 45 minut (z powrotem może ze 30)

Załączony plik  0.jpg   43,46 KB   13 Ilość pobrań

Miło spotkać się z tak serdecznym druhem  :thumbsup:

Załączony plik  1.jpg   46,31 KB   11 Ilość pobrań

Kiszonek tyle że nie wiadomo za co się łapać 

Załączony plik  2.jpg   74,64 KB   11 Ilość pobrań

... i nie tylko kiszonek  :cool:

Załączony plik  3.jpg   71,24 KB   12 Ilość pobrań

Śledzie wielkie jak u nas pstragi  :facepalm:

Załączony plik  6.jpg   51,59 KB   11 Ilość pobrań

Z rybek przywiozłem sandacze, ładnego szczupaka, leszcze, flądry, śledzie solone, dorsze, razem pewnie ze 30-40 kg (żarty jestem)  :facepalm:

Załączony plik  5.jpg   72,27 KB   10 Ilość pobrań

a z kiszonek młode pędy czosnku, pomidory, paprykę, kimchi, imbir, takie fajne "gołąbki" kiszone z warzywnym nadzieniem plus oczywiście kwas w wielu odsłonach i jakieś piwka w co fikuśniejszych flaszkach czy puszkach

Załączony plik  4.jpg   72,15 KB   11 Ilość pobrań

Z ciekawostek to Saszka robi fantastyczną sałatkę z sandacza z taką fajną ostrą marchewką i marynowane w ... 70% occie  :cool:  Rewelacja - oczywiście i ów ocet i marchewę do sandacza mam to się zrobi  :D

Sam się sobie dziwię że mając Kaliningrad tuż pod nosem i wizę na zawołanie pojechałem tam dopiero teraz... Kraj piękny, ludzie wspaniali a tyle jeszcze ciekawych rzeczy do odkrycia...

A ceny..? Ceny takie jak u nas kiedyś, mięso w miarę drogie a ryby śmiesznie tanie. Ja tam właściwie mógłbym się żywić wyłącznie rybkami...

#14 KURP

KURP

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3187 postów

Napisano 22 gru 2015 - 00:24

No to prijechali doma...  :)

Było super extra i w ogóle WOW  :thumbsup: Nasz fantastyczny Saszka ugościł nas po królewsku, dzięki Jego nieocenionej pomocy załatwiliśmy wszystko sprawniej niż ja bym to załatwił u siebie w domu   :clap:

Jak zajechaliśmy na bazar z kiszonkami rybami i innymi wszelakimi dobrami to szczęka mi opadła...  Szkoda ze tak mało zdjęć zrobiłem...

Przekroczenie granicy poszło nam naprawdę sprawnie, czekaliśmy może z 45 minut (z powrotem może ze 30)

attachicon.gif0.jpg

Miło spotkać się z tak serdecznym druhem  :thumbsup:

attachicon.gif1.jpg

Kiszonek tyle że nie wiadomo za co się łapać 

attachicon.gif2.jpg

... i nie tylko kiszonek  :cool:

attachicon.gif3.jpg

Śledzie wielkie jak u nas pstragi  :facepalm:

attachicon.gif6.jpg

Z rybek przywiozłem sandacze, ładnego szczupaka, leszcze, flądry, śledzie solone, dorsze, razem pewnie ze 30-40 kg (żarty jestem)  :facepalm:

attachicon.gif5.jpg

a z kiszonek młode pędy czosnku, pomidory, paprykę, kimchi, imbir, takie fajne "gołąbki" kiszone z warzywnym nadzieniem plus oczywiście kwas w wielu odsłonach i jakieś piwka w co fikuśniejszych flaszkach czy puszkach

attachicon.gif4.jpg

Z ciekawostek to Saszka robi fantastyczną sałatkę z sandacza z taką fajną ostrą marchewką i marynowane w ... 70% occie  :cool:  Rewelacja - oczywiście i ów ocet i marchewę do sandacza mam to się zrobi  :D

Sam się sobie dziwię że mając Kaliningrad tuż pod nosem i wizę na zawołanie pojechałem tam dopiero teraz... Kraj piękny, ludzie wspaniali a tyle jeszcze ciekawych rzeczy do odkrycia...

A ceny..? Ceny takie jak u nas kiedyś, mięso w miarę drogie a ryby śmiesznie tanie. Ja tam właściwie mógłbym się żywić wyłącznie rybkami...

A u nas mięcho drogie a ryby jeszcze droższe ;)

#15 bwie

bwie

Weteran

• Użytkownicy
  • 1964 postów
  • Miejscowośćtrochę większa wieś

Napisano 22 gru 2015 - 07:04

Z takimi zapasami to macie zapewnione godne święta :cool:

#16 Gość_ArkoGdynia_*

Gość_ArkoGdynia_*
  • Goście

Napisano 22 gru 2015 - 07:14

No brachu.... nie dziwię się że prawie "oczopląsu" dostałeś.... kiszonek mnóstwo.. a te śledzie.... :frantics:  :w00t:  :frantics:

Gratulacje ze wspaniałej i owocnej wyprawy!!

#17 Feederman

Feederman

Weteran

• Użytkownicy
  • 1035 postów
  • MiejscowośćKaliningrad

Napisano 22 gru 2015 - 08:24

Slawek, przyjemnie było zapoznać się. Wesoły jeśli potrafił czym to pomóc.  :tongue:
Mały czas u nas było i z pogodą nie powiozło, ale jak dziś za oknem wyje, to nie wszystko było tak źle.  :thumbsup:
Problemów nie powstało na granicy? O kupnach że powiedzieli celnicy? :rolleyes:

#18 tusiaczek

tusiaczek

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5466 postów

Napisano 22 gru 2015 - 10:13

Problemów nie powstało na granicy? O kupnach że powiedzieli celnicy?
Żadnych kłopotów na granicy nie mieliśmy. Jak usłyszeli że ryby to tylko rzucili okiem i to wszystko. A pogoda nie była taka zła  :)  

#19 Feederman

Feederman

Weteran

• Użytkownicy
  • 1035 postów
  • MiejscowośćKaliningrad

Napisano 22 gru 2015 - 10:16

OK! :)

Отправлено с моего SM-G530H через Tapatalk

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#20 SIVON

SIVON

Weteran

• Użytkownicy
  • 1484 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 22 gru 2015 - 10:25

Ale piękne sało. Tusiaczku czy ja dobrze widzę że sało droższe niż wędzonki :)?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych