Skocz do zawartości

Nadziewarka typu "Dakotah Sausage Stuffer"


zenza

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Ostatnio znalazłem nadziewarkę Dakotah Sausage Stuffer. Co prawda przeliczając na dolary to drogo wychodzi. Ale można samemu zrobić, tak jak niżej w linku na jakimś forum to zrobili.

 

 

Przeszukując Internet znalazłem forum podobne do naszego i tam ludziska robią własne samoróbki typu"Dakotah" z hydraulicznych tub PVC.

http://www.smokingmeatforums.com/t/120862/has-anyone-built-or-have-plans-for-water-sausage-stuffer

 

Bardzo mi się takie coś podoba i sam  zrobiłbym sobie taka nadziewarkę, tylko...., takich tub w kraju nie znalazłem a nawet nie wiem jak je szukać, nie znam nazwy, ani do czego są przeznaczone. Może tylko w USA mają takie coś.

Zwracam się do  Was jako szerokiego grona, może ktoś z WAS będzie wiedział jak to się nazywa i gdzie to można kupić.

Myślę ,że do domowego zastosowania, takie coś było by najlepsze.

Pozdrawiam

Mariusz.

Edytowane przez zenza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nich do wody pitnej używając PVC klejonego i z tego jest to chyba zrobione.

U nas są dostępne rury i kształtki ale nie widziałem większych niż 1 cal firmy US Metrix

 

Ps. To jest taka rura http://www.homedepot.com/p/Unbranded-4-in-x-10-ft-PVC-Sch-40-DWV-Plain-End-Pipe-531103/100156409

Edytowane przez Sapient
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmęczyłem się patrząc jak ta pani nadziewa.  :D  A ile roboty, żeby to złożyć w ogóle. Tragedia.  :facepalm:

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten patent głupi nie jest ale do kiełbas mocno rozdrobnionych lub parówek i wszystko w temacie ...

Inaczej ściera w pogotowiu i mop ;)

 

Tapniete z GT-I9500

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu z nakładaniem farszu do rury z PVC, czy z metalu, zwłaszcza jakby zastosować większy przekrój rury. Z tego co znalazłem w necie, to do wszystkich rodzajów farszu się nadaje. Druga sprawa, to jest zrozumiałe, że trzeba zrobić dobrze spasowany tłok z oringami i zapewne nic nie puści, tak samo jak w metalowych nadziewarkach dopasowanie jest ważne. Nawet jeśli by puścił któryś oring, to nic się nie wyleje, przyjrzyj się. Może część farszu się bardziej rozmoczyć, wtedy odkręcasz kran spustu wody i nic nie przedostaje się do tuby. Zresztą czytając na tych forach opinii o tego typu nadziewarkach nie zauważyłem aby ktoś miał taki problem. Podejrzewam jednak, że w Europie nigdzie takich rur nie kupie  a nawet jakby były to nie będą tanie. Wszystko ma sens jakby tanio rury i inne podzespoły kupić. Mi się ten pomysł podoba a może gdyby zastosować sprężone powietrze zamiast wody? :)

 

http://www.smokingmeatforums.com/content/type/61/id/141428/width/640/height/535

 

No nic zawsze można zrobić taką i sobie dobrze zrobić kiełbaskę :) :) :)

 

Szukam  tych rur, jakby co, może ktoś ma rodzinę w USA, Kanadzie i mógłby się dopytać, czy coś takiego jest i jak się nazywa do czego jest używane? Byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....skarpecioszki gościa na filmiku są bardzo bardzo.....

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

skarpecioszki gościa na filmiku są bardzo bardzo.....
 

 Widac ,ze pracujacy mezczyzna jest. Tutaj mozesz je kupic :D  

http://www.ebay.com.au/itm/NEW-CAT-6-PACK-Black-Mens-Work-Boot-Socks-SIZE-6-11-/172031199518?hash=item280ddbc91e:g:Lo8AAOSwYHxWMAk0

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

skarpecioszki gościa na filmiku są bardzo bardzo.....
 

 Widac ,ze pracujacy mezczyzna jest. Tutaj mozesz je kupic :D  

http://www.ebay.com.au/itm/NEW-CAT-6-PACK-Black-Mens-Work-Boot-Socks-SIZE-6-11-/172031199518?hash=item280ddbc91e:g:Lo8AAOSwYHxWMAk0

 

 

MAANAM - potrafię pracować, potrafię nawet więcej  - ale 3 dychy AUSD  ,jestem w stanie sam je zrobić na drutach - ale to nie to samo,,,,

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mozna taniej je kupic, ja tylko wstawilam takie pierwsze jakie sie pokazaly na stronie  :D

 A swoja droga ile to w zlotowkach?


Jesli chodzi o skarpety, to trzmaja cieplo w bucie, maja odpowiednie " poduszki" w podeszfie, do tego sa jakos odpacajace (?) noge i bardzo wybodne w tych rpboczych butach

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 dolarów Australia = około 84 złotych polskich

Jak za skarpety to cena kosmiczna

Jak przeliczyć, że to za 6 par to już wychodzi po 14 za parę - a to już bardziej przystępna cena

W Polsce takie same są po około 11zł

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No nic zawsze można zrobić taką i sobie dobrze zrobić kiełbaskę

 

 

Zawsze łatwiej tak nadziewać, niż przez ucho od klucza ..................  chyba :D :D

 

 

 Gorąco pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.