Skocz do zawartości

Wędzenie Oluski


oluska

Rekomendowane odpowiedzi

Może komuś się przyda.

Projekt wędzarni wg.kol,Andyandy,

Komora od zew,-boazeria.wełna min.kominkowa .styki z konstrukcją drewnianą oklejone alu taśmą i na to blacha czarna 0.65 mm.

Wymiary komory bez daszka 920 x 920 x 1250 mm.Daszek podnoszony,mocowanie na zawiasach.

Wymiary paleniska 910x910x650mm a na to położona zazbrojona płyta stropowa o gr.100mm.Palenisko wymurowane z cegły pełnej, na zew. tynk cem.-wapienny.

Rura dymna w stropie fi 230 .blacha zabezpieczająca przed dostaniem się żywego ognia 280x280 x3 mm,zamocowana na czterech szpilkach tak jak i deflektor w odstępie ok.25mm wykonany z blachy 1,5mm o średnicy 500mm..

Szuflada paleniska o wym.600x 330mm to super rozwiązanie.Gwarantuje bardzo łatwy dostęp oraz ułatwia kontrolę opału.

W chłodne dni umożliwia  wędzenie na  zimno.bez posiadania dymogeneratora.

Wytwarzam żar .na przód szuflady dwie trzy szufelki pyłu bukowego a na środek dwa patyki do podtrzymania temperatury i jest git.

 

Wędzarnia po ok.15 dymieniach.Praktycznie bezobsługowa.bardzo ładnie trzyma temperaturę przy niskim zużyciu opału.

Naprawdę godna polecenia z czystym sumieniem .'

post-70604-0-99018800-1452513676_thumb.jpg

post-70604-0-30263800-1452513702_thumb.jpg

post-70604-0-20999400-1452513721_thumb.jpg

post-70604-0-25448900-1452513772_thumb.jpg

post-70604-0-49518000-1452513895.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

 

 

Szuflada paleniska o wym.600x 330mm to super rozwiązanie.Gwarantuje bardzo łatwy dostęp oraz ułatwia kontrolę opału.

Też tak uważam. Dane mi było obsługiwać dwie wędzarnie  z paleniskiem szufladowym.

Mogę powiedzieć, że ma same zalety.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxell wniósł temat projektu na wędzarnię WD i na życzenie zgodnie z tematem, została opracowana wędzarnia WD. Wszystkie opracowania  oparłem na podstawie doświadczeń strony WD i przede wszystkim o amatorskie projekty i badania naukowe. Czy mam własne , może mam! Wzorowałem się na prostocie, obsłudze i cenie wykonania. Powstała konstrukcja łącząca wszelkie kompromisy na tle zapotrzebowania WD i "zbiegiem unijnych wymogów" dotyczących zawartości benzopirenu w wyrobach, łącznie z wyrobami tradycyjnymi. Postanowiłem opracować wędzarnie pod zamówienie forum WD - konstrukcję prostą, tanią i dla każdego. Założenia piękne i możliwe do realizacji, obiecałem i dotrzymałem słowa. Jednak od założeń do realizacji jest daleka droga ponieważ należy spełnić kilka warunków. Zastosowanie odpowiednich materiałów, wykorzystanie właściwości fizykochemicznych surowca, cena wykonania i zakres eksploatacji konstrukcji. itd. To wszystko jest pikuś, ponieważ podstawowy problem to dopasowania szereg innych parametrów wiążących ręce.  Wszystko jest związane procesem i technologią  wędzenia. Powstała taka wędzarnia i mam nadzieje, że korzystanie w sposób amatorski z projektu WD zadowoli  wszystkich użytkowników już przy pierwszym wędzeniu. Może mam wielu przeciwników konstrukcji wędzarni WD mojego projektu. Może moi przeciwnicy przedstawią inne rozwiązania łącznie z logicznym wyjaśnieniem. ( I to mnie interesuje ) Jednak uważam, że każdy użytkownik może zadecydować jaki posiada problem i przedstawić zmiany w celu eliminacji wady. Może inne rozwiązania oparte na adekwatnej wiedzy wprowadzą istotne zmiany. Jak dotąd uważam za podstawową sprawę tylko to, że wędzarnia ma odpowiednio dymić i produkować odpowiednie wędzonki z wszelakimi walorami smakowymi i jakością wędlin wg norm. Natomiast połączenie walorów pomnika i trwałości zamków średniowiecza, nie spełnią się z przyczyn podstawowych jak  abu! abu!

Życzę wszystkim użytkownikom wędzarni WD dobrych wędzonek i chyba nie mylę się, ponieważ zaczynają się od początku z dobrym skutkiem. Pozostaje tylko wspomnienie i łezka w oku na wspomnienie wczesnego "Zbója Madeja"  Zbóju Madeju nie obraź się jesteś klasykiem.     

Edytowane przez Andyandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 Cześć ponownie.

To z dzisiaj.Boczki i szynki.

Skoro w pierwszym poście było trochę o technikaliach to może teraz o obsłudze wędzarni którą zbudowałem wg.projektu kol. Andyandy..,

 

 Temperatura powietrza ok.5 stopni C.Dzień pochmurny i wilgotny,-pada deszcz..

Drewno do wędzenia to mix -buk,jesion,wiśnia,czereśnia,śliwa okorowana brzoza i orzech laskowy, oraz mączka bukowa.

Otwory dymne otwarte na full.Szuflada otwarta w jednej trzeciej.

 

No i dalej normalnie.

Peklowanie  mokre .14 dniowe wg. tabelki Dziadka.Dzięki.

Ociekanie 12 h w piwnicy w temp.plus 10 stopni C.

Osuszanie w temp.45-55stopni przez ok 1,3h

Wędzenie w temp.55-60 stopni C przez ok.5h.

Podpiekanie w temp.90-100 stopni C ok 25 minut.

Ilość zużytego opału na focie.

 

Pzdr.

post-70604-0-25653800-1457274904_thumb.jpg

post-70604-0-16011100-1457274923_thumb.jpg

post-70604-0-30108000-1457274945_thumb.jpg

post-70604-0-05785800-1457274967_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Oluska, następnym razem kup w rybnych delikatesach świeże (nie solone) filety śledziowe tzw. do smażenia. Z takich możesz robić "cuda".

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moczone 12h,słone jak .......echhhhh.

 

Śledzie solone do wędzenia trzeba bardzo, bardzo mocno wymoczyć i można z powodzeniem wędzć

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne Arku, ale sprawdź kiedyś jaka jest różnica między wędzonym odsalanym i wędzonym świeżym, nasolonym wg swoich upodobań.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jasne Arku, ale sprawdź kiedyś jaka jest różnica między wędzonym odsalanym i wędzonym świeżym, nasolonym wg swoich upodobań.

 

Wierzę na słowo bo jakoś w W-wie nie mogę dostać śledzi ew. płatów atlantyckich niesolonych.Są bałtyckie, ale strasznie małe. :(

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale sprawdź kiedyś jaka jest różnica między wędzonym odsalanym i wędzonym świeżym,

 

 

Właśnie tylko takie wędzę :D   U nas potocznie mówi się na takie śledzie " zielone śledzie " . Jeżeli są mrożone to ich nie rozmrażam tylko zalewam 8% solanką na 12 godzin . Osuszam ręcznikiem papierowym troszkę wiatraczkiem i do wędzarni . Miodzio w gębie :D

 

 

 Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wierzę na słowo bo jakoś w W-wie nie mogę dostać śledzi ew. płatów atlantyckich niesolonych.Są bałtyckie, ale strasznie małe. :(

Spróbuj poszukać w sieci delikatesów HOMAR.

 

 

Jeżeli są mrożone

U mnie zawsze są świeże. Dostawy w każdy czwartek, ale trzeba zamawiać wcześniej, gdyż jest na nie duży popyt.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Spróbuj poszukać w sieci delikatesów HOMAR.

 

Znalazłem jedne.W Bełchatowie na Dąbrowskiego , ale aż tak dużego ciśnienia nie mam żeby tam się wybrać po 2 kg. :D  

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.