Skocz do zawartości

Potrzebna mi pomoc w pisaniu biznes planu małej przydomowej


jaceko

Rekomendowane odpowiedzi

Chce założyć małą (a jak mała to się jeszcze zobaczy) przydomową masarnie w której będę robił swojskie wędliny (bardzo pyszne wędliny:) najlepsze na świecie:)

 

i właśnie muszę napisać biznes plan który jak ogólnie wiadomo jest potrzebny:)

 

więc proszę o pomoc w pisaniu tego biznes planu:)

 

o przesłanie gotowego który będę mógł przerobić na własne potrzeby:)

lub o przesłanie jakiegoś wzoru

lub ogólnej pomocy jak pisać poszczególne pozycje biznes palanu

 

Pozdrawiam:)

i bardzo dziękuje za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę robił swojskie wędliny (bardzo pyszne wędliny:) najlepsze na świecie:)

 

Wszyscy na tej stronce robią "pyszne, najlepsze na świecie wędliny" :grin:

Jeśli mówisz o "biznes- planie" z myślą o zarobku, to musisz otworzyć Zakład Przetwórstwa Mięsnego i przerabiać mięsko z 250% wydajnością ( np. z 1 kg mięsa - 2,5 kg szynki ) :rolleyes:

powodzenia

fentel

zadymiacze wszystkich krajów łączcie się

ORMO czuwa !!!!! bo Milicja śpi !

http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=1256

www.rufi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma na świecie najlepszej wędliny co pół roku mam coś innego ostatnio NAJ NAJ NAJ jest Basturma by Andy a wczesniej miałem kindziuk a wczesniej wędliny parmeńskie

Więc życzę popełniania dobrych wędlin i abyś na tym zarobił

Pozdrawiam serdecznie Jasiu

wedzarnia z lodowki ,,dymogenerator MIra

troche checi i jesz co lubisz ,

a nie lubisz co jesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak można cokolwiek Ci pomóc jeżeli nic nie wiadomo z czym startujesz .Jaki masz kapitał początkowy,sam czy w spółce,co już masz.Chcesz wejść na rynek czy tylko otworzysz tzw.sklep firmowy(przydomowy).Będziesz to robił w garażu?A sanepid,książeczki zdrowia itp?Jeżeli tak ogólnie podchodzisz do swojej"małej masarni a jak małej to się jeszcze okaże"to nie wróżę sukcesów.Sądzę że będziesz bazował na kredycie i pomocy urzędu pracy a wtedy musisz mieć mocny biznes plan.Banki szczegółowo analizują takie inwestycje i nie robią tego laicy.Poczytaj tu: http://list.ovh.org/biznes.html
"Więcej być niż więcej mieć"Jan Paweł II
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak można cokolwiek Ci pomóc jeżeli nic nie wiadomo z czym startujesz .Jaki masz kapitał początkowy,sam czy w spółce,co już masz.Chcesz wejść na rynek czy tylko otworzysz tzw.sklep firmowy(przydomowy).Będziesz to robił w garażu?A sanepid,książeczki zdrowia itp?Jeżeli tak ogólnie podchodzisz do swojej"małej masarni a jak małej to się jeszcze okaże"to nie wróżę sukcesów.Sądzę że będziesz bazował na kredycie i pomocy urzędu pracy a wtedy musisz mieć mocny biznes plan.Banki szczegółowo analizują takie inwestycje i nie robią tego laicy.Poczytaj tu: http://list.ovh.org/biznes.html

 

 

 

 

 

Jaki masz kapitał początkowy kapitał mój wynosi około 80tys

 

sam czy w spółce, sam zakładam a pomagać będą w prowadzeniu rodzice

 

co już masz, co mam mmmmmmmmm chęci:) i miejsce:)

 

Chcesz wejść na rynek tak dopiero chce wejść na rynek narazie tylko z przyzakładowym sklepikiem ale rozważam również możliwość otwarcia jeszcze jednego sklepiku w mieście

 

Będziesz to robił w garażu? tak można stwierdzić że to będzie garaż

 

mam własne tuczniki

 

mieszkam niedaleko wielkich miast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Mogę podesłać szablon Biznes Planu a Ty go sobie wypełnisz jest prosty, więc na pewno dasz sobie radę. W razie wątpliwości to pytaj chętnie podpowiem, co pisać.

Napisz jaką formę działalności wybrałeś, osoba fizyczna, prawna czy spółka i dla kogo ma on być jaki jest cel pisania tego Biznes Planu?

z ukłonami

 

Jondek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Mogę podesłać szablon Biznes Planu a Ty go sobie wypełnisz jest prosty, więc na pewno dasz sobie radę. W razie wątpliwości to pytaj chętnie podpowiem, co pisać.

Napisz jaką formę działalności wybrałeś, osoba fizyczna, prawna czy spółka i dla kogo ma on być jaki jest cel pisania tego Biznes Planu?

 

 

znaczy nad formą prawną się jeszcze nie zastanawiałem ale będzie to spółka raczej tylko jeszcze nie wiem która

 

a cel pisania biznes planu

potrzebny mi on jest do skorzystania z kredytów i innych pomocy z UE i UP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Zanim podejmiesz jakiekolwiek działania proponuję udać się do weterynarza i popytać go o tego typu działalność, z pewnością wyjaśni Tobie wiele spraw.

 

Następnie proponuję odpowiedzieć sobie na następujące pytanie: czy chcesz ryzykować całym swoim majątkiem, czy wolisz oddzielić prowadzenie firmy od życia prywatnego.

 

W przypadku niektórych form prowadzenia działalności za zobowiązania firmy będziesz odpowiadał całym swoim majątkiem, czyli w razie wpadki możesz stracić dorobek całego życia.

Możesz prowadzić działalność gospodarczą jako:

 

1) Spółka prawa handlowego.

Spółkami prawa handlowego są: spółki osobowe i spółki kapitałowe.

a) Spółki osobowe nie posiadają osobowości prawnej.

Spółki osobowe: spółka jawna, spółka partnerska, spółka komandytowa, spółka komandytowo-akcyjna.

 

b) Spółki kapitałowe posiadają osobowość prawną.

Spółki kapitałowe: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna.

 

2) Działalność gospodarcza prowadzona przez osobę fizyczną.

a) prowadzona jednoosobowo(osobiście) lub jako spółka cywilna, (ze wspólnikiem).

 

Kuknij pod ten adres tam sporo się dowiesz, poznasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

http://praca.korba.pl/swiat_kariery/1,11985,2163,art.html

z ukłonami

 

Jondek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce założyć małą (a jak mała to się jeszcze zobaczy) przydomową masarnie w której będę robił swojskie wędliny (bardzo pyszne wędliny:) najlepsze na świecie:)

Nie ma definicji mała czy duża masarnia, ale jaki rynek ma obsługiwać i w zależności od tego musisz spełnić wspominane wyżej wymogi zarówno zalecane przez sanepid jak i służby weterynaryjne.

 

Nie obraź się ale w garażu to możesz samochody naprawiać.No chyba że ma 200 m2 powierzchni.

To nie tylko same maszyny ale także sanitariaty i magazyny zarówno mięsa czy przypraw jak i wyrobów gotowych.

 

Nie żebym Cię zniechęcał ale 80 000 to kropla w morzu potrzeb.

Koniecznie udaj się do wspomnianych instytucji i zapytaj o wymogi stawiane zakładowi przetwórstwa mięsa.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.