Skocz do zawartości

Wykonanie napędu do maszynki alfa 5/8


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam na stanie maszynkę do mielenia mięsa ręczną typu Alfa 5 lub 8 gdyż brak mi tego oznaczenia ( a podobne są na allegro)

Jak robie kiełbase to do mielenia używam juz wysłużonego zelmera elektrycznego a do nadziewania własnie tej ręcznej.

Chciałem przerobić tę maszynkę na napęd elektryczny o jak najprostszym mechanizmie napędowym

 Chciałbym aby tak dobrac parametry aby za jednym zamachem służyła do mielenia i odrazu do nadziewania kiełbasy( ponoć ok 50-60 obr/min sa takie dobre )

Prosiłbym o ewentualny dobór obortów silnika elektrycznego i średnicy kół napędzającego i napedzanego

najgorsze jest to że własnie ta maszynka posiada tą nózke do przykręcenia do blatu i to trochedla mnie też robi mały problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie warto inwestować w 5 czy 8.

Jak już coś, to maszynka 22 + napęd.

 

.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadziewanie kiełbas 5 - to raczej męczarnia a jak już byś chciał kabanosy nadziewać to należy uzbroić się w wielką cierpliwość i mieć w odwodzie pomoc jak już nery puszczą całkowicie.  Próbowałem 10 ręczną kabanosy nabić i powiedział po tej próbie, że nigdy więcej -- maszynka ręczna i kabanosy  to wielka pomyłka.

Poczytaj o wadach małych maszynek w mieleniu (miażdżeniu) i nadziewaniu.

Zanim zaczniesz robić napędy nabij ręcznie kiełbasy i zobacz jak to idzie - zobaczysz czy to ma sens. Jeżeli stwierdzisz, że jest to sensowne to zostaje motoreduktor i silnik.

Pokombinuj najpierw jak taką małą maszynkę zamocujesz stabilnie do blatu ? (jest na forum rozwiązanie Dziadka z zamocowaniem do blatu takie małej maszynki) 

Weź pod uwagę słowa Mira - co by nie powiedzieć to ma słuszność w swojej wypowiedzi. 

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorabianie napędu do 5-i czy 8-1 to nieporozumienie i gra nie warta świeczki :(

Dziadek "mechanizował" 10-ę i tu jeszcze jakiś sens widzę bo tej maszynki używam bardzo często przy niewielkiej ilości mięsa tak 5-10kg - po prostu nie chce mi się wystawiać dużej kolumbryny i potem tego myć ;) - maszynki używam tylko i wyłącznie do mielenia !!

Jeśli myślisz  o napędzie i używaniu maszynki zarówno do mielenia jak i nadziewania to poniżej 22 nie rozważaj, tylko tu będzie problem bo takie optymalne obroty do mielenia to 75-90obr a do nadziewania to troszkę za szybko będzie no chyba że masz taką wprawę jak nasi fachowcy ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roger mam jeszcze jedno pytanie dotyczące maszynki alfa 10

Czy tez jej używasz równiez do nadziewania normalnych kiełbas typu ( biała czy wiejska i itp) oczywiście ręczne krecenie

czy jednak używasz nadziewarki

Już właśnie  zamówiłem Alfe 10 z Blachowni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA nie Roger ale odpowiem Ci

Maszynka ręczna 10 daje radę nadziać kiełbasy jakie wymieniłeś, ba nawet można nadziewać samemu - wymaga to troszkę wysiłku ale się da.

 

Nadziewarka jest dla osób lubiących wygodę, komfort pracy i czas.

No i nadziewarką zrobisz kabanosy a ręczną nawet w dwie osoby tego nie zrobisz.

Ktoś napiszę, że można maszynką ręczną  - oczywiście można ale to nie będą kabanosy a wyrób idealnie podobny do kabanosów z zewnątrz - wewnątrz mięso będzie strasznie zmiażdżone i zmasakrowane - wiem to po sobie :)

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie

Bo jutro mam tez dostać uzwaną maszynkę 10  po dziadku kolegi.

Osoba która mi ją przywieść mówi że ma tylko symbol OB. Jeżeli  dobrze myślę to jet [produkcji polskiej z odlewni Blachownia

chce mi ją oddac za syboliczne parę złoty ( jak będzie dobra to czemu by nie wziąść dodatkowej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Blachowni jest jak piszesz.

Jak z sitkami i nożami to bierz.

Taką 10 można robić mniejsze produkcję po brudzic większą.

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.