Skocz do zawartości

Kiełbasa lisiecka wg. Kostka


kostek61

Rekomendowane odpowiedzi

. Kmin rzymski zastąpiłem kminkiem, czosnek świeży - granulowanym. Z racji wędzenia kiełbasy węgierskiej na zimno, przewędziłem ją 2 dni po 5-6 godzin i

Sorki ,ale to nie ten przepis,robiłeś chyba  z przepisu Szczepana,Ja do lisieckiej kminu nie stosuję :cool:

Edytowane przez kostek61

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 miesiące temu...

 

 

Dzisiaj zrobiłem
Kiełba wygląda dobrze,jak pisał Heniu ,przy 68st by było wszystko ok.

 

Czy jedynkę mogę przepuścić na szarpaku
Lepiej zrób tak jak jest w przepisie :)

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Wczoraj udało mi się zrobić kiełbasę wedle twojego przepisu Kostek. Ja swoją tym razem nabijałem w jelita wiankowe wołowe (nie spodziewałem się takiego zapaszku ????) Potwierdzam - jest naprawdę smaczna

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Edytowane przez clipol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jest naprawdę smaczna
Dzięki :) mi też smakuje.

 

czy ten zapaszek jest faktycznie pobudzający?
Zapachem się nie przejmuj ,zniknie po wędzeniu,tylko dobrze je przelej woda i namocz i wszystko będzie Oki.Jelita wołowe mają swój specyficzny zapach i to jest norna.

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy można przeprowadzić proces wędzenia dwuetapowo ? Do zakończenia wędzenia pozostało mi 30 min. muszę pilnie wyjechać czy pieczenie mogę zrobić jutro. :facepalm: Czy taka modyfikacja procesu jest dopuszczalna , czy nie będzie miała wpływu na jakość lisieckiej?  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zrobiłem wreszcie po raz pierwszy "a la Lisiecką" z podobnego przepisu - z tym że zaszalałem i dałem schab zamiast szynki, krojony w drobną kostkę i chude z golonki, bez tłustego (2 kg schabu, ok. 0,5 kg golonki, peklowane na sucho mieszanką peklowej i warzonej niejodowanej + szklanka lodowatej wody + pieprz kolorowy, gałka, jeden, symboliczny ząbek czosnku)

 

Całość załadowałem na twardo w osłonki białkowe fi 40, uwędziłem 3h w 50 stopniach i połowę zaparzyłem, a połowę upiekłem wędzarni.

 

Wyszło absolutnie zarąbiste (zdjęcia zrobić nie zdażyłem). W smaku wyszły podobne, z parzonej lepiej schodziła skórka. niż z pieczonej.

 

Koszt znaczny, ale jedna z najlepszych kiełbas jakie wyprodukowałem przez ostatnie 3 lata, schodziła szybciej niż wędzony schab czy szynka. Muszę powtórzyć koniecznie  i polecam.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zrobilem kielbase lisiecka wg przepisu Kostka,trzymalem sie scisle przepisu z wyjatkiem jedynki wp zamiast szynki dalem poledwice wp, (byla o polowe tanisza jak szynka)

 

Smakowo bardzo dobre,wchodzi na stale do naszego repertuaru.Z peklosola mialem maly problem 16 gr na kg, gdzie inni daja duzo wiecej ale pozostalem przy 16 gr i nie zaluje jest ok.

 

Pozdrawiam

Jezeli ktos chce ,znajdzie sposob.

Jezeli ktos nie chce,znajdzie powod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.