Skocz do zawartości

Sztuka ostrzenia noży


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz "cacuszko" jest już nawet na "Alledrogo" do nabycia za polskie złote, jeżeli tylko jest taka wola i ochota, (o kosztach nie wspominając) :D:thumbsup:https://allegro.pl/oferta/tsprof-k03-standart-standard-ostrzarka-ostrzalka-n-12054490002?reco_id=b06673c2-fc6a-11ec-b48a-1a09c1cf5f7d&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 337
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam podobną ostrzałkę jak ta z linku Jarka za 195zł, lecz po 2 latach okazało się że szybciej i łatwiej idzie mi "ostrzenie z ręki" nie mam problemu z utrzymaniem kąta więc ostrzałka sobie leży.... ale nie powiem, w zimowym okresie wszystkie noże przez nią przepuszczam, ot tak na wszelki wypadek gdyby mi kąty pouciekały :D

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Mariuszu, każdy szanujący się "Zadymiacz" i miłośnik naszego hobby, powinien mieć opanowane ostrzenie na kamieniu z tzw. "wolnej ręki", lecz wszelkie gadżeciki, czy bardziej zaawansowane urządzenia mogące pomóc czy ułatwić precyzyjne ostrzenie, ze szczególną uwagą przy zachowania właściwego kąta, to czemu nie :D ? To tak jak z jakimkolwiek innym hobby, "zabawek" zawsze mało, po jakimś czasie część nudzi się, część się zużywa, kupujemy nowe, i tak to się kręci :D . Jest teraz na rynku czego dusza zapragnie, nie tak jak za czasów mej pięknej młodości, i dawnego PRL-u, kiedy np. zdobycie dobrego noża kuchennego f-my  "GERLACH", już było wielkim sukcesem, a wszelkie "duperele" o których piszemy, i którymi się pasjonujemy, trzeba było "zdobywać", lub robić własnym sumptem, jeżeli chciało się mieć. Teraz tylko brać, wybierać, i cieszyć się tym że można   :thumbsup: .

 

Jest kolejna ciekawa, bardzo dobrej klasy ostrzałka za cenę ponad trzykrotnie niższą niż poprzednia, a przesyłka do Polski jest bezpłatna.

Myślę że to bardzo ciekawy egzemplarz marki "TOOHR 3", wart zainteresowania, mając na uwadze zarówno klasę jak i cenę ostrzałki :thumbsup:.  

https://pl.aliexpress.com/item/1005004380706758.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4d581562AVQMys&algo_pvid=91d97d5b-c56d-48b5-9504-e7c815befe5d&algo_exp_id=91d97d5b-c56d-48b5-9504-e7c815befe5d-0&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2212000028977463404%22%7D&pdp_npi=2%40dis%21PLN%21%21699.92%21%21%21%21%21%402100bdd016571858646227309e0e02%2112000028977463404%21sea

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzenie żyletek np. "RawaLux" było bardzo popularne w latach 50 - 60 tych. bo żyletki te jeżeli ktoś miał mocny zarost, to już po jednym goleniu były całkowicie tępe, ale ostrzałki do tego były dosyć powszechnie dostępne. Na "Alledrogo" można dziś nabyć takie właśnie półautomatyczne ustrojstwo, ale były też i inne :D.   https://allegro.pl/oferta/maszynka-ostrzalka-do-ostrzenia-zyletek-z-prl-11448426286

Pas do ostrzenia brzytwy, wisiał na haku w każdym zakładzie fryzjerskim, bo golenie u fryzjera odbywało się tylko głownie przy pomocy brzytwy, a usługa była stosunkowo tania i dosyć popularna :D.

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

S242bc26ecb8d482cbeffac76f0eb1d95i.jpg

 

Kosztuje tylko 702,00 polskie złote, a więc ponad trzykrotnie taniej niż tej samej klasy ostrzałka firmy TOPPRO .

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc ponad trzykrotnie taniej niż tej samej klasy ostrzałka firmy TOPPRO .

rozumiem, że posiadasz lub miałeś możliwość przetestowania obydwu tych ostrzałek.

 

 

Ja się trochę pomęczyłem i postanowiłem zmienić we wszystkich moich "kitajskich" nożach KT z fabrycznej na krawędź 13 st. KT wyprowadziłem kamieniem o gradacji  400 , a następnie ostrzenie na 1000 i polerowanie na 2000 i ostateczne na 5000. Niestety wierzchnia warstwa noża jest dość miękka i mleczko powstałe w trakcie ścierania się kamienia, porysowało klingę, ku mojemu niezadowoleniu. Nóż jest ostry jak pieron, ale nieładnie wygląda. Dobrze, że tylko ten jeden, następne okleję taśmą. Sami zobaczcie jak paskudnie to wygląda

 

post-87196-0-83284200-1657317546_thumb.jpg

 

Jutro jak będą odpowiednie warunki pogodowe (ostrzę na dworze) to zrobię fotkę KT przed i w trakcie ostrzenia dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ostry jak pieron, ale nieładnie wygląda
Nóż to narzędzie , nie wystawa , jak jest ostry i funkcjonalny (wygodny) to naprawdę wystarczy. :yes:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

:facepalm: :facepalm: :facepalm: .
  tu się zgadzamy. Wypowiadasz się o czymś, klasyfikujesz dane urządzenie, wystawiasz recenzję, a jedyny kontakt i wiedza na temat danego urządzenia to ............... zdjęcie. I tyle w temacie. Chwalisz się jakie to nie masz ostrzałki i............ani jednego zdjęcia z natury, tylko wstawki filmików z YT czy linki do Allegro, stron producenta, czy Aliexpress. Ani jednej foty z ostrzenia.

 

 

 

Nóż to narzędzie , nie wystawa , jak jest ostry i funkcjonalny (wygodny) to naprawdę wystarczy. :yes:
Masz racje, ale jakprzed ostrzeniem był elegancki a po ostrzeniu .............jak widać, to skurzyłem się sam na siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:facepalm: :facepalm: :facepalm: .

 

tu się zgadzamy. Wypowiadasz się o czymś, klasyfikujesz dane urządzenie, wystawiasz recenzję, a jedyny kontakt i wiedza na temat danego urządzenia to ............... zdjęcie. I tyle w temacie. Chwalisz się jakie to nie masz ostrzałki i............ani jednego zdjęcia z natury, tylko wstawki filmików z YT czy linki do Allegro, stron producenta, czy Aliexpress. Ani jednej foty z ostrzenia.

 

 

 

:facepalm: :facepalm: :facepalm: .

 

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chwalisz się jakie to nie masz ostrzałki i............ani jednego zdjęcia z natury,

 

 

 

Zdjęcie "z natury", wykonane na moim blacie kuchennym. Obie ostrzałki stanowią moją własność, kupione i zapłacone gotówką, (kartą płatniczą) obydwie ostrzą z doskonałym rezultatem, jestem z nich bardzo zadowolony :D  :thumbsup: .

 

post-49725-0-78564400-1652083726_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.