Skocz do zawartości

Przyprawy - gotowe mieszanki


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ największym moim problemem w robieniu kiełbas jest utrafienie w gust z przyprawami postanowiłem w ramach próby skorzystać z gotowych mieszanek. Wiem ze część z Was do niektórych wyrobów typu tyrolska czy inny luncheon używa gotowych mieszanek ale mało kto się tym chwali :)

Całkowitym przypadkiem nawiązałem kontakt z firmą która rozprowadza takowe mieszanki dla przemysłu masarskiego. Oczywiście mają też całą paletę dodatków funkcjonalnych i innego szajsu ale mnie interesują tylko mieszanki przyprawowe.

Część z przypraw dostanę w formie próbek ale że niestety nie wszystko mają w próbkach to korci mnie żeby zakupić kilka innych z ich asortymentu. Minimalna ilość to 1 kg. Dawkowanie to w zależności od rodzaju od 7 do 10 g/kg. Cena z a kilogram 30-38 zł. Ponieważ kilogram to dla mnie za dużo szukam chętnych do podziałkowania :) Tak 4 osoby na kilogram byłoby w sam raz  :thumbsup:

 

W próbkach dostanę :

 

- Golonkowa 

- Szynka Staropolska 

- Tirol 

- Salceson Włoski OG 

- Pasztetowa delikatesowa 

 

To co mnie interesuje ale nie mają próbek więc trzeba nabyć po kilgramie:

Metki:

 

- łososiowa 

- tatarska 

- cebulowa 

 

Inne:

*            grillowa górska

*            śląska

*            zwyczajna

*            cygańska ekstra

*            luncheon meat

*            kolbasz

 

Są jeszcze pasztetowe itp.

Edytowane przez Maxell

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Natomiast sam jestem ciekaw opinii osób które używały. Ot takie urozmaicenie
Dostaliśmy od Radka gotową przyprawę do metki łososiowej i naprawdę rewelka.

Chciałbym w przyszłym tygodniu zamówić po kilogramie przypraw do:\

 

*   tyrolskiej

*   cygańskiej

*   metki tatarskiej (łososiowa już mam)

*   grillowa górska bądź śląska

 

Jeżeli ktoś chętny do podziałkowania to zapraszam :)

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliśmy od Radka gotową przyprawę do metki łososiowej

Jaki skład?

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaki skład?
Nie mam zielonego pojęcia. Ale skoro pytanie padło to zadam podobne... czy jak kupujemy gotowe mieszanki przypraw z Alllegro, jakiegoś sklepu masarskiego czy chociażby sklepiku miro bo też ma takowe w swojej ofercie\ to jest tam podany skład?  Z ciekawości sprawdzałem, nawet sklepik miro - polecam samemu sprawdzić :)

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie mówimy tutaj o kuchennych mieszankach przyprawowych będących w handlu :) Pytałem o kompozycje przypraw do produkcji masarskiej :) Znajdź taką w markecie....

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie mówimy tutaj o kuchennych mieszankach przyprawowych będących w handlu :) Pytałem o kompozycje przypraw do produkcji masarskiej

Przepisy to przepisy, obowiązują wszystkich, to raz. A dwa, na jakiej podstawie zatem piszesz, że to nie chemia? 

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dobrze a wychodzi jak zawsze....  :facepalm:

OK, bardzo proszę o nie napędzanie kolejnej dyskusji. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to zapraszam na PW a jeżeli nie to niech swoje uwagi bądź wątpliwości zostawi dla siebie. Nikogo nie namawiam do zakupu, nie zamierzam tym dilować szukam tylko kogoś kto także chciałby spróbować czegoś innego i do wspólnego RÓWNEGO podziału kosztów zakupu. Jeżeli nikt chętny się nie znajdzie zapewne dokonam zakupu sam. 

Edytowane przez tusiaczek

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie ma na Twoim jedynie źle świadczy o producencie.

I to znaczyć może, że wciska badziewie i dlatego ukrywa skład.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to zapraszam na PW a jeżeli nie to niech swoje uwagi bądź wątpliwości zostawi dla siebie. 

Najlepszym sposobem na uniknięcie dyskusji, jest niepisanie publicznie na dany temat.  ;)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przeważnie jest  
Czytaj Waść  - http://www.wyroby-domowe.pl/kompozycja-przypraw-frakfuterek-p-515.html

 

 

Najlepszym sposobem na uniknięcie dyskusji, jest niepisanie publicznie na dany temat. 
 

Po raz kolejny proszę o nie brnięcie w niczego nie wnosząca polemikę.  Nie chcesz - nie czytaj. Nikt Cię do niczego nie zmusza.

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaki skład?

Nie mam zielonego pojęcia. Ale skoro pytanie padło to zadam podobne... czy jak kupujemy gotowe mieszanki przypraw z Alllegro, jakiegoś sklepu masarskiego czy chociażby sklepiku miro bo też ma takowe w swojej ofercie\ to jest tam podany skład? Z ciekawości sprawdzałem, nawet sklepik miro - polecam samemu sprawdzić :)
Przypominam że to Ty zadales pytanie i na nie otrzymałeś odpowiedź ze jesteś w błędzie. Ale standardowo zamiast napisać że w sumie macie racje to w swoim stylu próbujesz zrobić z kogoś glupka żeby ukryć. ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bardzo proszę administrację o zablokowanie tematu (nie skasowanie a zablokowanie). Kto będzie zainteresowany to sobie przeczyta i skorzysta a przynajmniej forumowi frustraci i pieniacze nie będą mieli gdzie się realizować. Dziękuję.

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przynajmniej forumowi frustraci i pieniacze nie będą mieli gdzie się realizować.

Nie blokuj zatem sobie możliwości pisania.  :)

Edytowane przez paweljack

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sławek popatrz tutaj:
Wiem, patrzałem. Przykład podałem celowo taki żeby pokazać że nie wszędzie się da pełen skład pokazać. Nawet nie z chęci celowego zatajenia czegokolwiek tylko z braku dostępu do tej informacji. Zapewne można by uzyskać od dystrybutora kartę charakterystyki produktu tylko że jakoś mi się już nie chce... 

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie w opisie nie ma wymienionych przypraw, ale na opakowaniu są.   :tongue:

To pewnie moje przeoczenie i dziękuję za znalezienie błędu.

Jak wyzdrowieje to dopiszę pełny skład w sklepie.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.