Skocz do zawartości

Maggi do peklowania.


luny74

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm....

Piwo.

Nie jestem smakoszem, ale od czasu do czasu jakieś wypiję.

Piłbym pewnie częściej, ale koledzy z naszego forum poczęstowali mnie swoim.

Od tej pory marketowe mnie nie zadowala.

Po prostu spróbowałem czegoś dobrego i byle namiastka mnie nie zadowoli.

Jak to się ma do tematu?

Myślę, że każdy ma swoje ulubione smaki i nie ma co z tym dyskutować.

Edytowane przez ZLeP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W przepisie Dziadka występuje również hydrolizat białka (maggi): https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/707-blok-lopatkowy/

Więc jak mówiłem, kiedyś, kiedy maggi zawierało hydrolizat białkowy, dodatek był wskazany. Teraz znaleźć Maggi z hydrolizatem białka, to nie taka prosta sprawa. A bez hydrolizatu nie ma sensu stosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bioavena PRZYPRAWY ORGANICZNE

 

Przyprawa warzywno - grzybowa. Doskonała mieszanka do przyrządzania zup i innych potraw warzywnych. Skład: warzywa suszone (marchew, korzeń pietruszki, cebula, korzeń selera), sól (morska i kamienna), grzyby suszone 9%, suszone zioła (nać pietruszki, lubczyk, koper, nać selera).

Przyprawa warzywno - czosnkowa Doskonała mieszanka do przyrządzania zup i innych potraw warzywnych. Skład: Warzywa suszone (marchew, pietruszka korzeń, czosnek 9%, cebula, seler korzeń), sól (morska/kamienna), suszone zioła (pietruszka nać, lubczyk, koper, seler nać).

Przyprawa warzywno - ziołowo - cebulowa Doskonała mieszanka do przyrządzania zup i innych potraw warzywnych. Skład: Cebula 23%, sól (morska/kamienna), czosnek, bazylia, oregano, cząber, seler nać, tymianek, papryka, lubczyk.

 

Takie używam.

 

Maggi używają sukcesywni samobójcy  :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bioavena PRZYPRAWY ORGANICZNE
A gdzie je można dostać uchyl proszę rąbka tajemnicy :cool:

 

Gonzo dał Ci linka . :tongue:  Vegeta NATUR tez jest do zaakceptowania , widziałam ja u mnie w sklepie dzisiaj- tak wyglada link ponizej

http://www.bdsklep.pl/vegeta-150g-natur-przyprawa,id-278

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do solanek magi nie stosuję ale za to często dodaje ciemny sos sojowy lub mieszankę hydrolizowanego białka roślinnego (mieszanka białka kukurydzianego i pszennego) oraz ekstrakt drożdżowy produkcji szwajcarskiej (Pacovis) w zależności na jakie smaki mam ochotę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dodaje ciemny sos sojowy lub mieszankę hydrolizowanego białka roślinnego (mieszanka białka kukurydzianego i pszennego) oraz ekstrakt drożdżowy produkcji szwajcarskiej (Pacovis)

Czyli dodajesz glutaminian sodu pod powyższymi postaciami. 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Trzeba go sporo przedawkować, żeby poczuć negatywne działanie.

Zawsze używałem magii i raczej nie zamierzam z niej rezygnować.

Wszystko z umiarem i nie będzie problemu.

Ile tej maggi stosujesz do peklowania ?

Edytowane przez fikaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ile tej maggi stosujesz do peklowania ?

Do peklowania nie używam, ale na co dzień do zup czy sosów jak najbardziej tak.

Gdyby nawet dodawać magii do peklowania, to są to tak małe ilości, że nie ma o czym dyskutować.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam maggi jak i lubczyku który rośnie u mnie na działce, dodaję do potraw i do peklowania, wszystko z umiarem bo maggi, jak i lubczyk ma aromat mocno skondensowany i nie trzeba wiele aby przesadzić z aromatem..... powiem uczciwie że nie wyobrażam sobie smaku wielu potraw bez tej przyprawy, a czy maggi jest szkodliwa? pewnie nie mniej i nie więcej niż woda z kranu z miejskiego ujęcia i mleko czy musztarda które kupujemy w markecie....

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nigdy nie lubialam tej przyprawy moze dlatego ze w domu nikt nie uzywal , pamietam jednak smak jak jezdzilam na kolonie cz obozy to zawsz stalo to na stole , ale smak nigdy mi nie przypadl do gustu  :) natomiast bardzo lubie seler  :tongue: moge zjesc jak jablko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządnym i dobrze zrobionym sosie sojowym nie ma glutaminianu sodu

:yes: mam jeszcze kilka litrów robionego tradycyjnie - Potwierdzam - nawet zawodowi kucharze na kursie z dziczyzny u Andrzeja - stwierdzili - to inna półka  :yes:  - Mogę przywieść do Zakopca flaszeczkę - bo niewiele osób miało okazję próbować " prawdziwego" ;)

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co na to miliard chinczykow? ;)


[Dodano: 07 mar 2018 - 07:27]

Witam,

Dotychczas do peklowania mięsa na mokro używałem peklosoli i wywaru z liścia laurowego, ziela angielskiego, pieprzu i cukru. Ostatnio tata mi powiedział, że jego znajomy używa tylko peklosoli, cukru i maggi w ilości 1/3 szkalnki na 10 l wody. Chciałbym zapytać czy używacie magii i jakie macie w tym względzie doświadczenia odnośnie np. ilości, smaku itp.?

Pozdrawiam

 

Wiem, ze post start, ale co tam ;-) MAGGI do peklowania mowie zdecydowanie NIE. Moja Mamuska kiedys zrobila tak karkowke - smak byl intensywny, ale z gatunku "tania wedlina". Nie polecam. 

 

Jesli mieso dobrej jakosci to wystarczy sol, peklosol i ew. odrobina podstawowych przypraw, ale tez zalezy do czego. Np. poledwica praktycznie bez przypraw, szynka juz z odrobina, poledwiczki bez niczego poza peklosola. Smak jest w miesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/3 szklanki maggi na 10 litrów solanki to stanowczo za dużo to jakies 83 gram wystarczy 3 łyżki stołowe,nie zdominuje maggi smaku wedzonek

Maggi ogólnie używam i jest dobra,tak dobra że żydki zwąchały interes i wykupiły markę zresztą jak wszystko co dobre ma nestle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tyle osób napisało że smak magii jest bardzo intensywny a mimo to wielu pisze że.... dałem magii i aromat, czy też smak wyszedł za mocny, za intensywny :facepalm:  czy robiąc wyroby dajecie "na oko" przyprawy, czy też peklosól :question: 

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mimo to wielu pisze że.... dałem magii i aromat, czy też smak wyszedł za mocny, za intensywny   czy robiąc wyroby dajecie "na oko" przyprawy, czy też peklosól  

 

 

:clap:  :clap:

 

Sa tacy co mało ze na oko, to na jajko odmierzaja  :D  :laugh:  :facepalm:  

 

A ja w związku z dyskusja własnie zrobię z dodatkiem maggi następnym razem peklosolanke 

 

Co prawda trochę na probe, ale i tak z maggi, no i oczywiście porównawczo z lubczykieem.

.

Nie mam NIC przeciwko maggi, wręcz odwrotnie, jak najdzie mnie ochota to lobię świeży chleb z maggi i na to masełko 

 

I w d...e mam co tam jest w środku, skoro mi to smakuje.

 

Sam spożywam maggi, ale nikogo jednocześnie nie namawiam zęby tez dodawał maggi, w zamian oczekuje ze nikt nie będzie mi wmuszał swoich anty-maggi poglądów.

 

O efektach peklowania z maggi i lubczykiem poinformuje 

 

Kolego luny74, zrób tacie mięsko z maggi i spytaj czy o ten smak chodziło.

 

I nie przejmuj się wpisami, na tym forum są ludzie którzy naprawdę nie ozywają maggi jak nic E... aż dziw bierze ze używaja sol w końcu to tez jakiś utrwalacz   :D

 

Sa tez co czasami ożyją ale boja się o tym napisać zęby ich nie wzięli na widły jak kiedyś czarownice  :D

 

No i ja, ten który napisze to co myśli i tak jak jest.

 

Nie raz bylem za to krytykowany, ale nigdy się tym nie przejmowałem  :)  

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Odgrzewam temat, bo bardzo mnie ciekawi dlaczego akurat hydrolizat białkowy miał uzasadnienie w solankach i peklowaniu, a przyprawy w płynie bez tego składnika już nie?

 

Czasem brakuje pewnych smaków z przeszłości, a kiedyś faktycznie na rynku dominowały przyprawy w płynie na bazie hydrolizatu.

Edytowane przez Luka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czasem brakuje pewnych smaków z przeszłości,

Ale to akurat nie odnosi się do wędzonek i wyrobów wędliniarskich. Tutaj maggi nie dodawano podczas peklowania.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czasem brakuje pewnych smaków z przeszłości,

Ale to akurat nie odnosi się do wędzonek i wyrobów wędliniarskich. Tutaj maggi nie dodawano podczas peklowania.

 

Według mnie dodawano i nawet czasem nadal dodaje się do solanek ... a nawet jeśli nie maggi w obecnym kształcie to hydrolizat białka widnieje czasem na etykietach - mnie interesuje to czym hydrolizat białkowy się charakteryzuje, że w tym wątku padło stwierdzenie, że przyprawa w stylu magi bez hydrolizatu nie jest już tym samym  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Według mnie dodawano i nawet czasem nadal dodaje się do solanek ... a nawet jeśli nie maggi w obecnym kształcie to hydrolizat białka widnieje czasem na etykietach - mnie interesuje to czym hydrolizat białkowy się charakteryzuje, że w tym wątku padło stwierdzenie, że przyprawa w stylu magi bez hydrolizatu nie jest już tym samym

Proponuję poczytać sobie materiały, jakie znajdują się w działach dot. technologii produkcji. Na pewno znajdziesz ogrom materiałów i będziesz mógł zweryfikować swe spostrzeżenia.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.