Skocz do zawartości

Magdaleny pieczenie


Gość magdajack

Rekomendowane odpowiedzi

Gość magdajack

Madzia chlebek na 6-tkę :clap: . Ja od dwóch miesięcy piekę też swój chlebek - pełnoziarnisty na zakwasie z ziarnami :cool: ..z czarnuszką ,dynia i słonecznikiem. W ten weekend miałam gości z Drezna i się zajadali moim chlebem. Niedługo wstawię fotki swojej produkcji .

 

Dziękuję za pochwały  :blush:  :blush:  :blush: Czekam na przepis na Twój chlebek, wkręcam się powoli i chyba niedługo codziennie będę piekła coś  :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość magdajack

Magda moge Cie tylko pochwalic :clap: :clap: , bo chlebek wyszedl bardzo ladny :thumbsup::clap: :clap: , z tym zakwasem mozesz piec bez foremek , bo sie nie rozleje ( jezeli zrobilas tak jak w moim przepisie), pozdrawiam serdecznie. :D

 

Eli55 dziękuję za pochwały, a co do foremek to ja na razie czuję się z nimi bezpieczniej :) Jak już opanuję zakwas to przejdę na wyższy poziom - bezforemkowy  :)

 

 

Madziu chlebki super

 

No ba http://www.sherv.net/cm/emoticons/yellow-hd/cool-gum-smiley-emoticon.gif

Edytowane przez Maxell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elu a masz jakis specjalny zakwas ? jak co podzel sie przepisem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz jak ? czy taki sam proces jak innego zakwasu? manitoba stoi woda gazowana tyz jest .A chlebek zacny to bym poexperymentowala z czyms innym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdajack

Zasada taka sama, Ela powiedziała mi że mam ten zakwas dokarmiać 1x w tygodniu dodając tyle maki manitoby co waga zakwasu i powoli 70g wody gazowanej. Trzeba go wyrabiać w robocie ( ja robię to ręcznie). Musi być gładki i taki aby można było zrobić na nim nożem krzyżyk. Zakwas stoi w lodówce i dokarmiam go dzień przed użyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki  :) to bede miala juz 3 sloiki z zakwasem w domu bo mam zytni pszenny i teraz bede miala kolejny.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdajack

dzieki  :) to bede miala juz 3 sloiki z zakwasem w domu bo mam zytni pszenny i teraz bede miala kolejny.. :D

 

Mi właśnie wyrasta chlebek na żytnim, ciekawe czy od wczoraj moja dobra passa trwa, czy znowu wyjdzie mi zakalec...  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moj na zakwasie zytnim z ziarnami pieke 70 min a pozniej jeszcze odpoczywa 15 min w piekraniku otwartym ,i nie mialam zakalca jeszcze ani razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdajack

Sukces prawie odniesiony :) Zakalca nie ma, chlebek pyszny i wilgotny. Tylko keksówka za duża  :facepalm: Musze skoczyć jutro po mniejszą. 

Poza tym polecam ten chlebek. Na zakwasie żytnim, z mąki żytniej jasnej i pszennej chlebowej. 

 

post-62306-0-92111500-1458240345_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Szarlotka smakowicie wyglada, rozkrojona już :)? A co z chlebami ostatnio mało twoich wypieków :(

Człowiek na poziomie powinien trzymać się w pionie.

 

Moje wyroby: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8179-sivona-wyroby-wlasne/

Pozdrawiam Sebastian tel. 508-365-569

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIVON -chleby to juz dzień powszedni ale szarloteczka mniamniusia:)

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarlotka smakowicie wyglada, rozkrojona już :)? A co z chlebami ostatnio mało twoich wypieków :(

Z chlebkami ostatnio miałam przerwę, bo brak czasu ale planuję niedługo wrócić do pieczenia. A szarlotki już prawie nie ma

SIVON -chleby to juz dzień powszedni ale szarloteczka mniamniusia:)

Na pewno nie tak pyszna jak serniczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.