Skocz do zawartości

Magdaleny pieczenie


Gość magdajack

Rekomendowane odpowiedzi

 Ale czy dajesz proszek do pieczenia, jaja czy tylko zoltka, JAk mozesz podaj mi sklad.

JA jablka przesmazam z maslem, wtedy do ciasta trzymaja wilgoc i ksztalt w jakim chce, chociaz tez mam i takie w soku , te drugie juz sie rozsypuja. Jednak czasem musze i takie wziac do ciasta (zyczenia ludzi jedzacych  :D , bo dla niektorych maslo to tluszcz ktory moze im zaszkodzic  :laugh:  :laugh: , no ale to juz ich decyzja; ja bym sie bardziej bala tego cukru w ciescie ).

Pozdrawiam, Anna

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Roger, wiesz, to kiedys dziewczyna przyszla do restauracji, chciala  zamowic cos i wymienila kelnerce: zeby  nie bylo, tluszczu, nie bylo cukru, nie bylo nabialu i bylo niskokaloryczne. Kelnerka powiedziala ,ze ma cos takiego. Przyniosla jej szklanke wody  :tongue:

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jabłka na ciasto kładę w całości  tzn  pokrojone w ósemki - w sezonie śliwkowym kładę ósemkę ,czy ćwiartkę jabłuszka i połówkę śliwki i tak na przemian jak mam rodzynki ,czy żurawinę to też tam dosypuję [wersja wykwintna] Posypuję leciutko cynamonem.

Ubijam pianę z 5 białek i szkl cukru i dodaję 2 kiślę . Po wymieszaniu wykładam na jabłka i śliwki . Na pianę ścieram ciasto na grubej tarce wyjęte z zamrazarki.Piekę ok. 50 min-temp. 180 stopni.

Na ciasto

3 szkl mąki [2 zwykłej + 1 krupczatki]

5 żółtek

1 kostka masła  lub margaryny

1/2 szkl cukru

2 Łyżki śmietany

1 Łyżka proszku do pieczenia

cukier waniliowy

Całośc siekam nożem i krótko wyrabiam

Wkładam do zamrażarki dzieląc na 2 częsci -[jedną większą na spód ciasta i mniejszą część na wierzch  Zamrożone ciasto ścieram na tarce  na wysmarowaną blaszkę  ciasto lekko posypuję bułką tartą i układam owoce.   i dalej jak wyzej

Smacznego!

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ale czy dajesz proszek do pieczenia, jaja czy tylko zoltka, JAk mozesz podaj mi sklad.

JA jablka przesmazam z maslem, wtedy do ciasta trzymaja wilgoc i ksztalt w jakim chce, chociaz tez mam i takie w soku , te drugie juz sie rozsypuja. Jednak czasem musze i takie wziac do ciasta (zyczenia ludzi jedzacych  :D , bo dla niektorych maslo to tluszcz ktory moze im zaszkodzic  :laugh:  :laugh: , no ale to juz ich decyzja; ja bym sie bardziej bala tego cukru w ciescie ).

Pozdrawiam, Anna

 

Aniu, korzystałam z tego przepisu: http://domowesmakolyki.blogspot.com/2016/01/szarlotka.html?spref=fbtylko lekko go zmodyfikowałam

Roger, wiesz, to kiedys dziewczyna przyszla do restauracji, chciala  zamowic cos i wymienila kelnerce: zeby  nie bylo, tluszczu, nie bylo cukru, nie bylo nabialu i bylo niskokaloryczne. Kelnerka powiedziala ,ze ma cos takiego. Przyniosla jej szklanke wody  :tongue:

 

:clap:  :clap:  :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kiedys dziewczyna przyszla do restauracji, chciala zamowic cos i wymienila kelnerce: zeby nie bylo, tluszczu, nie bylo cukru, nie bylo nabialu i bylo niskokaloryczne. Kelnerka powiedziala ,ze ma cos takiego. Przyniosla jej szklanke wody :tongue:

 

To ja znam jeszcze inną wersje : dziewczyna mówi , że bez tego i tamtego i pyta się kelnerki to co mi pani w takim razie zaproponuje  a kelnera odpowiada,  no  to w takim razie proponuję zmienić lokal .

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aniu, korzystałam z tego przepisu: http://domowesmakoly...a.html?spref=fbtylkolekko go zmodyfikowałam
 

 

 Zupelnie zapomnialam o ciescie scieranym :facepalm: , pamietam moja kuzynka takie robila. 

 Co do jablek ,zrobdruga wersje z vanilla bez cynamonu, tez smaczne ( moja przyjaciolka nienawidzi cynamonu i dlatego tak czasem pieke, jak wiem ze przyjedzie)

 

 

 

o ja znam jeszcze inną wersje : dziewczyna mówi , że bez tego i tamtego i pyta się kelnerki to co mi pani w takim razie zaproponuje  a kelnera odpowiada,  no  to w takim razie proponuję zmienić lokal .

  :D Tez dobre   :thumbsup:  

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aniu, korzystałam z tego przepisu: http://domowesmakoly...a.html?spref=fb

Czyli ciasto półkruche. 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.