Skocz do zawartości

Oscypek


beatag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj dostałam w prezencie kilka sporych  oscypków wędzonych.

Pomijając problem co z nimi zrobić [oprócz usmażenia go solo bądź w panierce z mąki jajka i bułki na patelni grilowej i podania z żurawinką ] to mam z nimi problem-są mocno przesolone.Jak zmniejszyć tą słoność??

Mam tylko jeden pomysł ,by wsadzić je na kilka minut do gorącej wody i wysuszyć ,ale czy to coś pomoże?

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Może kilkutygodniowa kąpiel w oliwie z oliwek z dodatkiem ziół. Pokrojony w małą kosteczkę soli pewnie nie straci, ale słoność nie powinna być już smakiem dominującym, wymiesza się z łagodnym aromatem ziół i smakiem oliwy. Może pomoże. 

Pozdrawiam.

PS

Nie robiłem tego, z za słonymi, taki mi do głowy pomysł przyszedł... 

Edytowane przez andym

Pozdrawiam, Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś mnie pocieszył...Tego się w takim stanie nie da zjeść.Ktoś go wyjątkowo s....przesolił.

Myślałam go jeszcze zetrzeć na grubej tarce i użyć do jakiejś zapiekanki lub pizzy,ale boję się ,że tym słonym serem zepsuje cały smak.

Ja też czasem robię oscypki -co prawda z krowiego mleka ,ale moje czuć serem,a te tylko solą...

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest jasny wrzecionowaty wagi około 70 dkg twardy i kruchy to oscypek,

I do tego słony jak diabli..., a tej słoności ni jak usunąć... Kiedyś takiego słonego,którego otrzymałem, jako soli do jajecznicy używałem, dodając doń drobno pokrojonego.... :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No -do wódki to ja go nie rozważałam,ale wódki jak wódki ,ale przepitki to by dopiero poszło...

Wracając do tych nieszczęsnych przesolonych oscypków [bo ja rozumiem że powinny być słone ,ale te są przesolone] to naprawdę nie ma sposobu ,zeby je jakoś odsolić??

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te są przesolone] to naprawdę nie ma sposobu ,zeby je jakoś odsolić??

Spróbuj - pokrój na centymetrowe krążki, zamocz w zimnej wodzie , przetrzymaj 24 godziny - o efektach odsalania napisz tu :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie pomoze ,to do zapiekanek ,poprostu nie posolisz miesa czy ziemniakow,a ziemniaki to chyba lubia sol wciagac wiec zawsze mozna  jakos zagospodarowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kwaśną serwatkę to wymocz w niej, ale w niskiej temperaturze.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jako przekąska do piwa - zamiast obrzydliwych chipsów....

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wymoczyłam plastry oscypków w mocno ciepłej wodzie .Zrobiły się miękkie ,opanierowałam je w mące,jajku i bułce i poszły na patelnie.

Niestety-nie były przez to mniej słone...Więcej eksperymentów nie robiłam,bo stwierdziłam ,że nie oddadzą tej soli żadnym sposobem.Resztę starłam na grubej tarce i zamroziłam.Niech sobie czekają aż coś z ich udziałem wymyslę...

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

 

 

lekko kruchy

Skąd tę kruchość wziąłeś? 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.