Skocz do zawartości

Nowy portal - gieldawd.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że to jedynie Twoje i JaGry zdanie. ;)

Czekam zatem niecierpliwie na ciekawa propozycję, rozwiązującą w przyszłości problem wymiany handlowej między domowymi producentami.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czekam zatem niecierpliwie na ciekawa propozycję, rozwiązującą w przyszłości problem wymiany handlowej między domowymi producentami.

 

Dopóki nie dorównamy niemiaszkom w przepisach jeśli chodzi o wyroby domowe , ich produkcję i sprzedaż to żadnej oficjalnej wymiany nie będzie z wiadomych powodów. 

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dopóki nie dorównamy niemiaszkom w przepisach jeśli chodzi o wyroby domowe , ich produkcję i sprzedaż to żadnej oficjalnej wymiany nie będzie z wiadomych powodów. 

Zatem nie istnieje także konieczność pozbywania się portalu, który niebawem może okazać się niezastąpiony. ;) 

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ,ze jest po porstu za malo rozreklamowany. Czlonkowieforum ,ktorzy posiadaja FB powinni u siebie jakos dolozyc wiadomosc ,ze istnieje portal. 

W koncu na forum czesto ktos pisze, ze ma do sprzedania kury, jaja i marchewke. Nie koniecznie musi byc tylko wyrob miesny.( alemoze byc, jaknp. kolegi Pis  :D ).

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wydaje mi sie ,ze jest po porstu za malo rozreklamowany. Czlonkowieforum ,ktorzy posiadaja FB powinni u siebie jakos dolozyc wiadomosc ,ze istnieje portal. 

Aniu, przecież to jest za ciężka robota. :D Po co się męczyć. :D Najlepiej skrytykować i czekać. ;)

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dopóki nie dorównamy niemiaszkom w przepisach jeśli chodzi o wyroby domowe , ich produkcję i sprzedaż to żadnej oficjalnej wymiany nie będzie z wiadomych powodów.
Arku ? Ty masz kompleksy wyrobów niemieckich? zapomnij o tym - mnogość jest i u nas ,ale u nas mówią na to a'la,  a u nich kolejny przepis :yes:  Chetnie bym nabył w swojej okolicy dobre mleko , jajka, żółty ser, kaszankę, salceson  ;)  :D czemu nie 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portal jest jak najbardziej dobrym pomysłem, tylko mało kto o nim wie poza członkami FB.

Z oczywistych powodów, handel domowymi wyrobami wędliniarskimi odpada, ale są rzeczy którymi można pohandlować, żeby portal rozruszać,

 

Wielu z nas sprzedaje na OLX, bo AL...zaczyna być monopolistą na własny sklep i mniejsze firmy wykańcza opłatami i marżami.

Może warto, jeśli ma ktoś nas coś do sprzedania , wrzucić na giełdę..?

Trzeba by tylko dołożyć kategorię inne...czyli wszystko...i niech się dziej kupno-sprzedaż.

 

Plus tego jest taki, że się znamy i problem ewentualnego oszustwa zmniejsza się do minimum.

 

Pomysł do przemyślenia.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, umieściłeś nadziewarkę w dziale wyroby mięsne, a nie sprzęt masarski. Twoje zdjęcie było pewnie za duże i dlatego automat je odrzucił, a wrzucił zdjęcie z zasobu biblioteki giełdy, co jest normalna procedurą. Jak widzę, w przypadku drugiego ogłoszenia zdjęcie weszło i jest widoczne na stronie.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przyjeżdżaj...
:thumbsup:  :yes: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Arku ? Ty masz kompleksy wyrobów niemieckich? zapomnij o tym

 

Chyba się nie rozumiemy.Nie chodzi mi o przepisy na wyroby tylko o przepisy zezwalające na ich produkcję i sprzedaż.

 

 

 

Chetnie bym nabył w swojej okolicy dobre mleko , jajka, żółty ser, kaszankę, salceson   

 

Moją kaszankę i salceson jadłeś, ale widzę że Ci nie smakowało jeśli szukasz innego dostawcy :( .Na mleko i jajka mam metę koło Żyrardowa.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale widzę że Ci nie smakowało jeśli szukasz innego dostawcy

Arku - jak możesz :( - ostatnie ostrzejsze kaszanki były Super - salceson też -ale na nabiał sam piszesz masz metę koło Żyrardowa - ja też jak jestem koło Kałuszyna to kupuję jajka i mleko - ale to są tzw mety - A na Giełdzie masz gdzie bliżej  kupowałem miód = prima :yes: - wiem jak byś swoje wyroby wstawił to pewnie do kaszanki czy salcefiksu bym się nie dopchał  ;)  :D  :thumbsup: ​ Teraz szukam np. , starych foteli tzw lisków lub Chierowskiego  stan materiału obiciowego bez znaczenia :D  ;) ​ 

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz szukam np. , starych foteli tzw lisków lub Chierowskiego

Po co Ci takie fotele?

Miałam takie w pracy, służbowe dla gości.

Esencja standardu. 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sam widzisz że ta giełda dla nas forumowiczów nie ma racji bytu dopóki nie zmienią się przepisy o których pisałem

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po co Ci takie fotele?
Córka do nowego mieszkania - a Małgosia da im drugie życie :yes: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I sam widzisz że ta giełda dla nas forumowiczów nie ma racji bytu dopóki nie zmienią się przepisy o których pisałem
Tak to prawda ,wstawiając tam nasze wyroby ,jesteśmy dla US podani jak na dłoni :) 

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maxell zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.