Skocz do zawartości

Zebi wędzi, warzy, ........, kombinuje


Zebi

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie witam :)

Kilka lat temu dojrzałem do tego, żeby zrobić swoje wędzonki. Od wędzonych szynek, schabów i polędwiczek zaczęła się moja przygoda z własnymi wyrobami. W tej chwili asortyment wędzonych (i nie tylko) wyrobów jest dużo większy i jest coraz większy dzięki inspiracji ludzi z tego forum. Przez wyjazdy na zloty, które organizuje PIS i piwo, które przywozili Piotr i Kurp zacząłem warzyć piwo. Mam nadzieję, że coś z tego będzie :) .

A to kilka zdjęć moich eksperymentów :

Półmisek wędzonek, które robiłem od lewej: krakowska, kabanosy, czosnkowa, boczek, metka, kabanosy, polędwiczka

post-78894-0-23481800-1458474196_thumb.jpeg

 

Wędliny przed wędzeniem od góry lisiecka, metka, czosnkowa i parówkowa

post-78894-0-45988100-1458474234_thumb.jpg

 

Wędzonki :)

post-78894-0-49499600-1458474290_thumb.jpg

 

Kabanosy

post-78894-0-30209200-1458474293_thumb.jpg

 

Czosnkowa - mój przepis :)

post-78894-0-83834000-1458474311_thumb.jpeg  post-78894-0-09749600-1458474341_thumb.jpeg

 

Pasztet

post-78894-0-07828700-1458474361_thumb.jpg

 

Tu już piwo

post-78894-0-17592200-1458474379_thumb.jpg

post-78894-0-88239300-1458474394_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dumna z Mężusia :clap: :clap: :clap::cool: :cool: :wub: :wub: :wub:

                                                                                                                                                                     

 

:heart: Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu :heart:

Antoine de Saint-Exupery - Mały Książę :flowers:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbsup: @Ela K., mozesz naprawde byc! przepis na ta czosnkowa to ja tez poprosze bo wyglada zacnie ,moze bede mogla cos stworzyc podobnego w moich warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dumna z Mężusia

Eluniu .. taki mąż to Skarb :D   Zbyszku gratuluję pięknych wyrobów :clap:

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

:thumbsup: @Ela K., mozesz naprawde byc!

 

 

Eluniu .. taki mąż to Skarb :D

 

 

Ela masz taki skarb w domu i nic sie nie pochwalilas :clap: :clap: :clap: :clap:

Dziewczynki Kochane ja tam cały czas powtarzam, że to moja szósteczka w lotka :)  Dzięki za miłe słowa :hug:

                                                                                                                                                                     

 

:heart: Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu :heart:

Antoine de Saint-Exupery - Mały Książę :flowers:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któregoś razu robiłem krakowską, kabanosy i jakieś inne wyroby i nie miałem przy sobie przepisów robiąc zakupy. Kupiłem mięsa " na oko". Po zrobieniu planowanych wyrobów zostało mi takie mięso jak widać poniżej. No i razem z moją żonką stwierdziliśmy, że zrobimy czosnkową. Tak oto powstał kiełbasa, która bardzo smakuje , nie tylko nam ;)

 

Czosnkowa Zebiego

Składniki:

1050 g boczku

2600 g łopatki

 400 g wołowina z goleni

 

18 g/kg peklosól

0,5 g/kg kolendra mielona

2,5 g/kg pieprz czarny mielony

13  g/kg czosnek przeciśnięty przez praskę

 

Sposób wykonania:

Mięso pokroiłem w kawałki i peklowałem razem 48 godz.

Raz przemieliłem na sitku 8 całość, a drugi raz połowę mięsa.

Wymieszałem mięso z przyprawami dodałem 250 ml zimnej wody i wyrabiałem do uzyskania kleistości.

Nadziałem w jelita kiełbasiane.

Osadzała się przez noc.

Wędzona dymem ciepłym około 50 o C przez około 7 godzin potem podpiekana  30 minut w 90oC.

post-78894-0-32562800-1458497539_thumb.jpg

post-78894-0-49139000-1458497553_thumb.jpg

 

Tu jest zaraz po wędzeniu

post-78894-0-81232000-1458497565_thumb.jpg

 

Tutaj część zostawiłem do podsuszenia . Rewelacyjne czosnkowe chipsy :D

post-78894-0-55250800-1458497578_thumb.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

400 g wołowina z goleni

Tę pręgę wołową to też przez "8" przepuszczałeś? 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje pieknie :)  za przepis bedzie napewno robiona jak juz tylko bede mogla wyjechac na podworko z wedzarka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zeby tak moj zaczal chociaz odrobine robic wedliny . ech tylko pomarzyc moge.

Nie tylko Ty tak masz.  Mój nie dotknie (bez rękawiczki) surowego mięsa.

Tak, że przyjemność rozbioru i przetwórstwa od A do Z do mnie należy.

Półtusza to małe piwo. Ale taki dziczek czy koziołek, które trzeba skórować przed podziałem to już dla mnie spore wyzwanie.

Przepraszam, czasami dotnie żebra jakąś elektryczną maszyną.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czosnkowa Zebiego Składniki: 1050 g boczku 2600 g łopatki 400 g wołowina z goleni

 

Wyglądała chudo i skład się zgadza. Czosnkowa generalnie to tłustsza wędlina....  :cool:  Ja tam wolę tłustsze, nie tylko kiełbasy......

 

 

 

 

Wędzona dymem ciepłym około 50 o C przez około 7 godzin potem podpiekana 30 minut w 90oC.

 

 

7 godzin wędzenia na taki mały przekrój - trochę dużo - jeszcze na to pieczenie. Skróć czas wędzenia zdecydowanie - flaczek będzie miękki...  :cool:

 

Generalnie ładnie - tak trzymaj.....  :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ..ja tez samotnie walcze ..moj pozycza tylko jedna reke do krecenia maszynka przy nabijaniu kielbasy  i to narzeka ..jedyna pociecha ze kupi mieso jak napisze jakie ..

Ale zjesc to juz moze nie potrzeba prosic i pomagac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 pyszne :clap::) 

                                                                                                                                                                     

 

:heart: Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu :heart:

Antoine de Saint-Exupery - Mały Książę :flowers:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.