Skocz do zawartości

Nadziewarki firmy Revolution, 3 i 5 kg


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

 

czy pionowa nadziewarka Revolution poradzi sobie z kabanosami?
Ja uważam ,że z problemami -  ale słyszałem też (w co nie wierzę z autopsji )opinie ,że śmiga  :facepalm: , Wszystkie inne grubsze bez problemu. Możesz robić kabanosy w jelicie 24-lejek 16mm - i wtedy takie grubsze wychodzą

 

 

Kabanosy wg. Halusi z jelita19 wychodzą na spokojnie, bo tylko takie robię, pisałem o tym parokrotnie, więc spokojnie i bez obaw :D. W jelicie 24 to ja kiełbaski robię  :D .

 

post-49725-0-02889700-1426090932_thumb.j

 

post-49725-0-56090100-1426128948_thumb.j

 

post-49725-0-11672600-1426167966_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

może trujnik na 2 lejki był by rozwiązaniem

Zależy, co chcesz dać do tego "trujnika".

Domyślam się, że szukasz ostatecznego rozwiązania dla teściowej i to na dwa lejki  :facepalm:  :devil:  :hmm:  

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

https://allegro.pl/oferta/forgast-nadziewarka-do-kielbas-pionowa-5-l-fg10605-8418386176

Tu masz w podobnej cenie całą nierdzewna i do tego 5 litrów. Poszukaj jeszcze.

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zamieniłbym mojej 3 litrowej, ( mam2 szt.) niedużej, zgrabnej i poręcznej, na 5-cio litrową "Kolubrynę" nawet za dopłatą. Ponowne nabicie farszu trwa 30 sekund, góra 1 minutę, a sprzęcik niewielki, poręczny, łatwy do mycia w zlewozmywaku, i do przechowania w szfce. Chyba że masz zamiar uruchamiać "małą gastronomię", wtedy tak, 5-l. jak najbardziej :D:thumbsup:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/forgast-nadziewarka-do-kielbas-pionowa-5-l-fg10605-8418386176

Tu masz w podobnej cenie całą nierdzewna i do tego 5 litrów. Poszukaj jeszcze.

Dzięki, rozglądne się za całą nierdzewną tylko mniejszą.

 

 Chyba że masz zamiar uruchamiać "małą gastronomię", wtedy tak, 5-l. jak najbardziej

Kiełbasy sporadycznie raz w mscu 5kg. Częściej wędzę boczuś i rybki. Nie chce za dużej bo zaczyna brakować miejsca by to pomieścić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rozglądne się za całą nierdzewną tylko mniejszą.

 

Kiełbasy sporadycznie raz w m-scu 5kg. Częściej wędzę boczuś i rybki. Nie chce za dużej bo zaczyna brakować miejsca by to pomieścić

 

 

 

Właśnie to miałem na myśli, znam parę osób które kupiły sobie duży sprzęt bo była okazja, a teraz się wściekają na swą decyzję, bo kolos, niewygodny do mycia i przechowywania miejsce zabiera, a kiełbasy robią 10 - 20 kg w miesiącu, podobnie jak ja. 3 kg. pionowa to najbardziej optymalne i racjonalne rozwiązanie dla hobbysty :D:thumbsup: .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także miałem nadziewarkę 5 L,namówiły mnie osoby z forum.Pozbyłem się tej ciężkiej  kolubryny,bo ręce mnie bolały  przy przenoszeniu jej z kuchni.

 

Bo to prawdziwa "Gruba Berta" Nestorze, działo wagi ciężkiej, masz całkowitą rację, zgadzam się z Tobą w 100%-tach :D:thumbsup:  :thumbsup:.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko sugerowałem iż w założonym budżecie Kolega może kupić nadziewarkę "całą" nierdzewną i większą. Co oznacza iż, jest szansa znaleźć 3 litrową poniżej założonego budżetu do tego całą nierdzewna. Co do wielkości . Każdy kupuję pod "siebie". "3" jest poręczniejsza od "5", i może nawet nie kwestia ile się robi kiełbas a jakie. Bo do grubych osłonka 65 mm czy więcej to z "3" farsz szybko znika.
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bo do grubych osłonka 65 mm czy więcej to z "3" farsz szybko znika.

To racja Maćku, farsz szybko znika, ale równie szybko się go uzupełnia, u mnie nie trwa to dłużej jak 30 sekund, max 1 minuta, a wygoda z takim kompaktowym sprzętem bardzo duża, o reszcie już Nestor wspominał :thumbsup:. Jest tu sporo kolegów a między innymi i ja również, którzy swoje 3 litrowe "Hendowate" kupowali swego czasu za niewiele ponad 350 zł. na Ebayu :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

miałem nadziewarkę 5 L,namówiły mnie osoby z forum.Pozbyłem się tej cięzkiej  kolubryny

Przesada co najmniej lekka @nestor, osobiście mam 7l i bardzo sobie chwalę.

Kilkukrotne dokładanie farszu  i kolejne ubijania to nie 30 sek. :facepalm: i dosyć było wkurzające.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rozglądne się za całą nierdzewną tylko mniejszą.

 

Kiełbasy sporadycznie raz w mscu 5kg.

Jak 5l jest dla Ciebie za duża to kup 3l pionową podobną do tej co Maciekzbrzegu polecił, zabawkę o nazwie Revolution sobie daruj. Materiału jest sporo na temat tej zabaweczki więc zapoznaj się zanim kupisz, szkoda dwa razy kupować.

Edytowane przez Grzewlod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja także miałem nadziewarkę 5 L,namówiły mnie osoby z forum.Pozbyłem się tej ciężkiej  kolubryny,bo ręce mnie bolały  przy przenoszeniu jej z kuchni.

 

Bo to prawdziwa "Gruba Berta" Nestorze, działo wagi ciężkiej, masz całkowitą rację, zgadzam się z Tobą w 100%-tach :D:thumbsup:  :thumbsup:.  

 

 

 

No to kilka faktów - "działo wagi ciężkiej", "kolubryna" 5 litrowa waży - uwaga - 11.5 kg z rączką i dwoma lejkami, a bez tuby 9.34 kg.

Jasne, że są tacy nawet w Szwecji dla których przeniesienie  1 kg to już problem.

 

A ciekawe sverige2 jak zanosisz kiełbasy do wędzarni - po jednym pętku ?

Nie mówiąc już o dużej szynce, czy boczkach.

 

Rozumiem nestora, że ze względu na wiek i pewne niesprawności mógł mieć z tym kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11,5 kilogramowa "Gruba Berta", po to aby 5 kilogramów kiełbachy w miesiącu ukręcić, jak to planuje kol. Nudziarz, "Kiełbasy sporadycznie raz w mscu 5kg. Częściej wędzę boczuś i rybki".  To ciągle uważam że to trochę przerost formy nad treścią, wg. mnie przynajmniej, tak bym to delikatnie ujął  :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie. Każdy z Was ma po swojemu racje. Ja nie potrzebuje dużej. Dla mnie 5l to jest duża. Dla innego z Was 5l jest w sam raz lub mogła by być większa. Niech tak zostanie.

To forum jest dla mnie kopalnią ogromnej wiedzy, jeszcze jakiś czas temu kupiłbym nadziewarkę firmy no name za 150pln i pewnie denerwował się przy każdym nabijaniu kiełbas. Chociaż zapewne są i tacy którzy sobie doskonale radzą z takimi sprzętami. 

 

Nadziewarkę kupiłem. Inna niż ta o którą pytałem. Nie wiele droższą, 3L cała  ze stali nierdzewnej z kompletem nierdzewnych lejków 16, 22, 32 i 38 

 

Dziękuje wszystkim za pomoc. 

 

​Miłego słonecznego dnia wszystkim życzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Witam, podpinam się pod tego posta, ponieważ stoję przed kupnem nadziewarki jak kolega "nudziarz" ale.... czy w 3 litrowych "hendowatych" można obrócić cylinder w drugą stronę? Tzn. jak patrzę na rączkę to lejek potrzebowałbym po prawej a wszystkie zdjęcia pokazują po lewej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.