Skocz do zawartości

Wędzarnia w garażu - odprowadzenie dymu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zadymiaczy, to mój pierwszy post. Forum czytam już blisko rok, nadchodzi wiosna i zdobytą wiedzę chciałbym zastosować w praktyce.

Mieszkam w mieście w domku szeregowym. Wędzarnie (Borniak 70 lub 150) chciałbym postawić w garażu (w bryle budynku) który posiada osobny komin wentylacyjny o średnicy 11 cm i wysokości ok 5.5m. W celu odprowadzenia dymu Borniak byłby podłączony do komina rurą spiro. Mniej więcej wyglądałoby to tak

http://i.imgur.com/opzGEH2.jpg

(link http://wyrobydomowe.blox.pl/2016/01/Moj-prezent-gwiazdkowy-2015.html)

Jednak mam kilka wątpliwości:
1. Wiem, że Borniak nie jest szczelny (https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/6124-instalacja-wewnetrzna-wedzarni-borniak-uw-70/?p=179906) i obaiam się dużego zadymienia w garażu. Aby temu zaradzić planuję
- w rurze spiro dodać wiatraczek jak kolega GuRu
- jeżeli to nie pomoże zrobić prowizoryczny okap jak kolega GuRu
- jeżeli nadal będzie problem z zadymieniem zwiększenie dopływu świeżego powietrza poprzez lekkie uchylenie drzwi garażowych
2. Czy komin tej wysokości zapewni odpowiedni ciąg bez pomocy wiatraczków?
3. Obawiam się, że gdy ciąg będzie zbyt mocny spowoduje zapłon wiórek.

Czy Waszym zdaniem ten plan ma ręce i nogi i może się udać? Może ma ktoś doświadczenie z podobnymi warunkami i mógłby udzielić rady?

Chciałbym wędzić incognito :-) Zależy mi na dobrych relacjach z sąsiadami. Przyjęło się na osiedlu, że grille stawiane są na samych krańcach działek gdzie odległość od okien i balkonów jest największa a ilość dymu wpadająca do domków jest zminimalizowana. Wykluczam stawianie tam Borniaka głównie ze względu obawę przed deszczem (gdzie dokończe wędzenie gdy się rozpada) oraz ewentualne obawy sąsiadów, że okopce całe osiedle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Cześć, wiem, że wątek stary ale mam też zagwostkę z Borniakiem wewnątrz budynku... Mam wolne pomieszczenie, chciałabym tam przenieść mojego borniaka. Pomysł to:

1. Okap nad wędzarnią do wyciągania dymu wydostającego się z wędzarni przy otwieraniu drzwiczek

2. Osobna rura dla wędzarni wychodząca pionowo na dach. 

3. Okno w pomieszczeniu

 

Wiem, że Borniak odradza takie rozwiązanie, bo zrębki mogą się zapalić. Ja generator dymu miałabym włączony max 3-4-godziny, i wędzarnia. byłaby pod moją stałą kontrolą. Czy macie jakieś wskazówki, czy moje rozwiązanie będzie ok? Czy możecie doradzić jaką fi rury dobrać - czy taka sama średnica jak teraz ma wędzarnia? Dziękuję za wszelką pomoc! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.