Skocz do zawartości

Kopiowanie zawartości forum WB na inne strony.


Jojo

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przeglądam sobie różne przepisy na stronach i natrafiłem na smaker.pl ( interia.pl ) na przepis:

 

http://smaker.pl/przepis-schab-wieprzowy-srodkowy-bez-kosci-wedzony-podpiekany,116514,mariola2016.html

 

To już kolejny przepis w którym są podawane informacje z Naszej strony.

Niby to nie jest jakaś wiedza tajemna, ale to jawne kopiowanie przepisów lub ich części i przekazywanie dalej.

 

Kiedyś już był przepis z odwoływaniem się do tabeli Dziadka bez konkretnego opisu co i jak robić.

Tym razem jest powołanie się na tabelę i do tego zrzut z kalkulatora peklowania.

 

 

Może bez sensu rozpoczynam dyskusję, ale:

- nie widzę by autor przepisu zrobił odnośnik, że to kopiowane z naszej strony,

- proces produkcji daleko odbiega od zasad i norm przyjętych na forum.

- a do tego niezbyt delikatna reklama jedynej i tylko słusznej strony gdzie należy kupić zrębki do wędzenia by udało się na 100%

 

Nie dobrze, by ludzie kojarzyli sobie forum z takimi dziwnymi przepisami. A logo jest widoczne dokładnie na kopii kalkulatora.

 

Myślę, że warto interweniować w takich przypadkach bo:

- nazewnictwo w przepisie złe (a my o to dbamy),

- kopiowanie bez odnośnika ( a też tego pilnujemy),

- proces produkcyjny niezgodny z normami i nie pochwalany na forum,

- no i nachalna darmowa reklama (której też jakoś na forum nie uprawiamy).

 

Pozdrawiam jojo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto interweniować w takich przypadkach bo:

 

Czyli jak interweniowac..?

 

Na dawnej FB-owej stronie WD, byl gostek ktory wklepal post typu.: "Wymyslilem wlasna kielbaske", przy czym oderznal dokladnie przepis na Chlopska z naszego forum.

Napisalem oraz podalem orginalny link do przepisu z naszej strony ale dawna moderacja konta na FB ta informacje poprostu usunela.. 

 

Walka z wiatrakami. Zostaje tylko promowanie naszej orginalnej strony np. przy pomocy Facebook-a, do czego naprawde zachecam.. 

 

Tu jeszcze raz link do polubienia.: https://www.facebook.com/wedlinydomowepl-148037251897288/?ref=aymt_homepage_panel

 

:)

Do teraz mamy 4341 lubiacych, i jak pisalem promujcie nasza strone nie tylko pomiedzy soba ale tez wszedzie..  :thumbsup:  :)

Edytowane przez Gregtom
Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie link do tego przepisu na forum?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na FB Czarek tez ma swoja strone..  :)  

 

Link.: https://www.facebook.com/masarniaczarka

 

Co drugi wyrob ma na imie Czarek..  :D


A tu jeszcze to samo od LP Czarka..  http://smakimariolki.blogspot.de/search/label/Swojskie%20w%C4%99dliny

Wszyscy tam znaja Tabele Dziadka, ale skad ona pochodzi to ciiszaaa..  :facepalm:

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Według mnie to ten czarek

Zgadza się!!!

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam krótkie pytanie, a gdzie prawa autorskie? skoro są łamane to na to jest odpowiedni paragraf, tylko od dobrej woli autorów przepisów oraz właściciela strony WD zależy czy wystarczy Panu Czarkowi zaproponować aby podawał źródło, albo sprawa trafia tam gdzie jej miejsce.

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego pana blogu.: 

"Kiełbasa Dąbrowska chuda podpiekana Czarka"

...............

"Gotowa, moja, troszkę za wcześnie przekrojona, ale smakiem dużo różni się, kupna jest więcej sucha i trociniasta, moja nie chwaląc się ma oryginalny smak, soczysta, po to piszę, bo daję przykład że w garnku można uwędzić oryginalną kiełbasę o smaku lepszym niż kupna (nazwa mojej kiełbasy jest zmieniona ale zrobiona według przepisu kiełbasy Lisieckiej.)"

 

:D  :D  :D

 

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

 

Reszta na pw bo Tomuś znowu umiesci jako jego opracowanie na FB i się podpisze.
:facepalm:  

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro, przecież wszystkie grupy, konta, strony internetowe, blogi i fora o tematyce wędlin domowych, korzystają  z naszych materiałów. To nie jest nic zaskakującego.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat jak najbardziej zrozumiałe, ale żeby udawać że jest się autorem materiał, to tego już nie rozumie.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy moje projekty zasilaczy laboratoryjnych dużej mocy były firmowane przez producentow jako ich opracowania. Jak wiesz zasilanie elektroniki jest bolaczką,a stabilizacja przy dużym poborze jest problemem. Przynajmniej był z początku lat 90_tych. Nie mam nic do amatorow, ale firmy muszą się lepiej starać. Forum i dla forum jest ok. Wykradanie z forum bez podania źródła jest be, niezależnie kto się pod tym podpisuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlodzieje pomysłów doskonale wiedzą co i jak. Maxell spróbuj załatwić coś w Sądzie i wtedy zrozumiesz, że bedziesz mial pod górkę i drugą górkę finansową. O czsie nie wspomnę. Sewgo czsu zrobiłem magnetofon wielosciezkowy z plynna, ale stabilizowaną szybkością nagrywania i odtwarzania. Przesow był od 2 cm do 25 cm /s jako projektant i wykonawca otrzymalem 6000zł, a "pryncypal" 130000 zł. Na moje szczescie zabezpieczylem elektronikę i wszystko się wydało. Nie powstało wiecej egzemplarzy z powodu słabej pamieci. W polskim prawie, żeby uzyskać "swoje" należy włożyć kasy i tak będziesz się bujał latami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Berezowski, okrada Wędlinydomowe.pl  z dorobku.  Podpisuje się pod cudzym projektem bez uwzględnienia pochodzenia i publikuje na FB.  Przedstawia  projekty jako swoje, nie rozumiejąc zasad działania.  Wprowadza w błąd - dokonując modyfikacji, a w efekcie tych poprawek naraża przyszłych użytkowników na szkody. 

Mam nadzieję, że grupa z FB przeczyta ten post i wypracuje odpowiednią opinię w swoim środowisku.

Najlepszym rozwiązaniem jest zarejestrowanie się do WD i korzystanie z wiedzy wypracowanej wieloletnim doświadczeniem.

Otrzymacie najlepsza pomoc fachową w całym zakresie zawartym w zbiorach forum WD, oraz bieżącą pomocą od użytkowników. 

 

 

  

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tomasz Berezowski, okrada Wędlinydomowe.pl  z dorobku.  Podpisuje się pod cudzym projektem bez uwzględnienia pochodzenia i publikuje na FB.  

Byłoby dobrze podać tu przykłady.

Niestety nie mam możliwości wejścia na wspomniane strony.....nie widzę co tam się dzieje... :cool:  

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, Andyandy'emu chodzi m.in. o cały jego projekt opisany tutaj:https://www.facebook.com/groups/1858438411053396/members/

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem "toto" z linku tak z czystej ciekawości i tak na szybko przejrzałem pliki tego projektu. Powiem szczerze, że nie widzę jakiegoś chamskiego plagiatu 1:1 wersji tego co zrobił Andyandy ... 

Prawda jest taka że dwa razy koła nie da się odkryć ;) 

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-40431-0-64369800-1500279220_thumb.png

 Oficjalnie został projektantem czyli jak się robi plagiat.

post-40431-0-61537500-1500279295_thumb.png

Podpisuje się jako autor  nie mając pojęcia o funkcjonowaniu projektu.

post-40431-0-29312700-1500279649_thumb.png 

Wiedzą nie grzeszy

post-40431-0-58170400-1500279462_thumb.png

bez komentarza 

post-40431-0-03563700-1500279545_thumb.png

Tworzy grupy handlowe, ale czy zgodnie z prawem  podejmą działalność gospodarczą? czy żywioł w imię TB!

 

Coś mi się widzi że działalność T. B. jest prowadzona jak sekta i chyba się nie mylę czytając regulamin FB.  

Edytowane przez Andyandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że sam tego nie wymyślił to dla mnie jest oczywiste ... już sama nazwa "bezpośrednia" na to wskazuje i jest bzdurą bo to przestropiona czyli pośrednia komora ;)  

ja pisze o "literalnym plagiacie" projektu ;) 

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.