Skocz do zawartości

Napęd do nadziewarki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z napędem do nadziewarek:

 

http://technologies4all.pl/pl/urzadzenia-gastronomiczne-wyposazenie-gastronomii-maszyny-do-produkcji-zywnosci/311-naped-elektryczny-230v-do-nadziewarka-szpryca-do-kielbas-farszu-miesa-.html

 

Czy ten napęd jest wart swojej ceny, bo jest dość drogi i duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 558
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

jeśli masz troszkę zdolności manualnych związanych z majsterkowaniem to bez problemu wykonasz Sobie napęd z silnika od wycieraczek albo z silnika ze wspomagania elektrycznego poszukaj jest wiele o tym napisane na forum, Ja zrobiłem tak jak na zdjęciach jeszcze sterowanie tym silnikiem będzie dlatego to na razie tak wygląda.

Pozdrawiam

post-77770-0-84221400-1462096090_thumb.jpg

post-77770-0-99320000-1462096091_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, szukałem, ale wszędzie są problemy z nadziewaniem kabanosów, a przy silnikach wiekszej mocy problemy z zasilaczem i stosują akumulator, ale trudno, żebym w kuchni w bloku trzymał akumulator.

 

PS.Witam Jarosław.  A ksiądz Rząsa w Maleniskach jeszcze pracuje?

Edytowane przez kompas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak... z kabanosami są problemy, ale ten silnik który ja zastosowałem ma przekładnie ślimakową także myślę że da rade, zasilanie chce zrobić z zasilacza komputerowego ma wyjście 3,3V 20A 5v 17A i 12V także chce przełącznikiem przełączać napięcia aby powrót tłoka był szybki, obroty jak liczyłem wydają się być dobre ale w praniu dopiero wyjdzie czy da rade, teoretycznie powinno pociągnąć....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

o księdzu to nie wiem :) nie jestem dokładnie z Jarosławia tylko z pod także nie orientuje się co do księdza :)

Silnik jest z Corsy B ze wspomagania elektrycznego, jak dla mnie zaletą tego silnika jest bardzo cicha praca praktycznie nie słychać go w porównaniu do silnika z wycieraczek.... co do napięcia to jest na 12V DC no  14V DC też wytrzymać tak jak ładowanie w samochodzie, jaka moc jest to nie wiem ciężko powiedzieć bezpiecznik w corsie od wspomagania ma 50A także moc jest duża....

Nie wiem nie znam się na elektronice czy dało by rade np dwa zasilacze komputerowe połączyć żeby napięcie nie wzrosło tylko moc podwoić wtedy 3,3V 20A jeden to dwa by miały 40A myślę że tyle mocy już na pewno wystarczy chociaż ja podłączyłem pod jeden zasilacz i chciałem kluczem żabką zatrzymać to bardzo ciężko było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo na 3,3 nie musiał bym robić żadnego ustrojstwa do zmiany prędkości na 12 jest za szybko do powrotu tłoka będzie ok ale do nabijania 3,3 wydaje się być idealne, mam regulator PWM i na tym zasilaczu nie pójdzie nawet w opisie jest żeby stosować napięcie tylko z akumulatora pewnie z prostownika też by było ale jesli pójdzie wszystko ok to zrobię 2 lub trzy biegi obroty prawo lewo i nic nie będę musiał więcej kombinować z regulacją. A z tego co próbowałem to na tym napięciu 3,3V to moc wydaje się być większa niż na 12V 17A(o ile dobrze pamiętam).

Nie wiem jaki to jest silnik ale tak na mój rozum on działa na małym napięciu z dużą mocą, jak kręci się kierownicą w samochodzie bardzo powoli to on też musi mieć bardzo małe obroty a koła dają takie same opory jak przy kręceniu szybko. Takie jest moje myślenie może jak by zastosował inny silnik to był by spadek mocy przy tym ja nie zauważyłem i na moje rozumowanie moc powinna być cały czas taka sama.

A mógłbyś jeszcze zdradzić jaką masz nadziewarkę Sam robiłeś czy kupowałeś??

 

PS co do księdza to dobrze napisałeś "pracuje" :):laugh::D:thumbsup::clap:

Edytowane przez Pawelsiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój plan legnie w ruinie ponieważ silnik elektryczny tego typu, czyli komutatorowy przy napięciu 3.3V będzie miał może 5% mocy nominalnej, i stanie się tak jak napisał kompas, chyba że zastosujesz silnik bez szczotkowy, wówczas  plan z niskim napięciem wypali.

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dam sobie ręki odciąć ale obstawiam że jest to silnik bez szczotkowy z ciekawości go rozbiorę i zobaczę, przecież w samochodzie jak kręcę powoli kierownicą to silnik też się obraca wolniej jest na stałe połączony z kolumną kierownicy przez przekładnie ślimakową. Wydaje mi się że mój plan wypali z tym silnikiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej prędkość kręcenia kierownicą nie ma nic wspólnego z prędkością silnika we wspomaganiu.Jest to wspomaganie elektro-hydrauliczne i sinik kręci pompą a ta robi resztę.To tak jakbyś miał wspomaganie napędzane paskiem i musiał gazować przy szybszym ruchu kierownicy ;-) Corsa B czy nie czasem Corsa C? Edytowane przez adamdariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat to wspomaganie jest tylko elektryczne silnik elektryczny przez przekładnie slimakową kręci kolumną kierownicy = kierownicą i tutaj kręcąc kierownicą powoli silnik musi się kręcić wolniej nie ma innej możliwości wszystko jest połączone na "sztywno" kręcąc szybko kierownicą silnik musi mieć większe obroty. Corsa B

a dokładnie wygląda to tak:

https://www.google.pl/search?q=elektryczne+wspomaganie+corsa+B&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj439209r3MAhWLWSwKHYfYAP8Q_AUIBygB&biw=1440&bih=747#imgrc=qcviyQjgAapDSM%3A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dymowski

Tego typu układy działają na zasadzie włącz- wyłącz , obracając kierownicę o jakiś kąt czujniki wykrywają ten ruch , włączają silnik wspomagania na tak długo jak długo trwa ruch kierownicą. Silnik zawsze musi dysponować pełną mocą choćby dla tego , że opory przy skręcaniu kół różnią się znacznie  w zależności wielu czynników. Inne są na postoju , inne w czasie jazdy na asfalcie , na drodze gruntowej , na piachu czy innym błocie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no według mnie nie do końca tak jest jak piszesz wówczas było by tak, silnik pracuje cały czas na pełnej mocy to a chcąc bardzo powoli kręcić kierownicą to nie dało by rade bo silnik w momencie kręcenia kierownicą włączał by się na pełną moc i kierownica teoretycznie sama by się chciała obracać. Sterownik który steruje wspomaganiem kierownicy spowalnia prace silnika i przyśpiesza w zależności od tego jaka potrzebna jest mu moc i prędkość.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dymowski

I o to właśnie chodzi przy wspomaganiu , żeby kierownica obracała się sama a kierowca ruchami kierownicy włącza i wyłącza sterowanie wspomagania. Wszystko dzieje się automatycznie i musi być zawsze skuteczne w każdych warunkach drogowych. 

Ale odbiegamy od tematu. Nie chodzi o to jak ten silnik pracuje przy wspomaganiu kierownicy ale jak będzie pracował w nadziewarce do kiełbasy.

Edytowane przez Dymowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

Jednak mój plan nie "legł w gruzach" na zasilaczu komputerowym świetnie się zachowuje, przy tych przełożeniach które mam w nadziewarce na wolnym biegu i zasilanie 5V z zasilacza komputerowego prędkość jest idealna do nabijania ( początkowo myślałem o 3.3V ale zdecydowanie za wolno) 12V na powrót tłoka. Nabijałem kaszankę rurka śr ok 26mm i kiełbasę tradycyjną rurką śr. 22mm i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Silnik chodzi bardzo cicho nawet go nie słychać w czasie pracy moc jest wystarczająca próbowałem palcem przytkać rurę to nie dałem rady także myślę że i przy kabanosach dał by rade, po nabiciu ok 20kg kaszanki i 30 kg kiełbasy silnik był leciutko ciepły troszkę wyższa temperatura niż tem. ciała.

Pozdrawiam

Edytowane przez EAnna
ort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A fotki jakieś będą?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zależy od przełożeń w nadziewarce w mojej spisało się wszystko na medal, nie wiem jakie masz przełożenia ale ja u mnie jak kręcę korbą to w zasadzie nie czuje żadnego oporu (na wolnym biegu oczywiście). Fotki są wyżej, więcej podeślę jak poskładam wszystko ładnie w jednym pudełku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poszedłem za ciosem i zrobiłem wg w/w konstrukcji. Silnik ze ślimakiem od corsy c, obtoczony wał z wytoczoną podkładką pod łożysko. w wale wytoczony otwór na końcówkę od rączki, wszystko ładnie poskręcane i wycentrowane. Nadziewarka 15l. W drodze sterownik PWM 40A i jakiś zasilacz od PC lub akumulator (udało mi się zabrać z pracy 4 aku żelowe 6V 240ah i prostownik do nich na 24V ze starej maszyny :D ). Wygląda to tak:

 

post-59498-0-47149000-1466450000_thumb.jpgpost-59498-0-98214600-1466450034_thumb.jpgpost-59498-0-57852200-1466450059_thumb.jpgpost-59498-0-30001700-1466450099_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, jak zasilacz z kompa ma poprawnie uciągnąć taki silnik?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbę robiłem na zasilaczu co dawał 5v 20A i bez problemu dawał rade tylko musiałem pociągnąć trzema kabelkami od zasilacza zasilanie bo na jednym były za duże straty mocy ale na trzech było wszystko OK.

Z tego co wiem to ten regulator nie będzie pracował na zasilaczu komputerowym przynajmniej mój nie pracował, ale mi napięcie 5V idealnie spasowało do nadziewania, nie wiem jak przy kabanosach czy czasem nie było by za szybko ale ja robię tradycyjną i jest wszystko OK,

 

Widzę że z corsy C jest troszkę inna budowa ale generalnie zasada działania ta sama,

tomas_gosport czy Ty masz na stałe przykręcony silnik nie możesz go szybko demontować? musisz odkręcać?, robiłeś już próbę z mięsem? bo te nadziewarki mają inne przełożenia niż moja ciekawy jestem jak to wszystko się zgra.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.